Помер видатний політик з Чернігівщини Віталій Масол | Події і коментарі
Субота, 20 жовтня 2018, 07:03
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Помер видатний політик з Чернігівщини Віталій Масол

14:25 21.09.2018    Версія для друку  Коментарі 1 Оцінок:
0

На 89-му році пішов з життя Віталій Андрійович Масол, уродженець села Олишівка Чернігівського району Чернігівської області, народний депутат України першого та другого скликань, екс-прем'єр-міністр України, Почесний громадянин Чернігівської області.

Віталій Андрійович народився 14 листопада 1928 року в родині вчителів. У 1951 закінчив механічний факультет Київського політехнічного інституту за спеціальністю «інженер-механік».

Трудову діяльність розпочав помічником майстра, а із 1963 року обіймав посаду директора Новокраматорського машинобудівного заводу Донецької області. З 1971 року — генеральний директор виробничого об'єднання Краматорських заводів важкого машинобудування Донецької області. Був депутатом Верховної Ради УРСР, народним депутатом СРСР.

Обирався народним депутатом України першого та другого скликань (1990-1998 роки), екс-прем'єр-міністр України (1987-1990 роки) та (1994-1995 роки).

Обіймаючи високі державні посади, Віталій Масол доклав чимало зусиль до розбудови держави та рідної області. Уродженець Чернігівського краю, він не забував про своє коріння і дбав про малу батьківщину. Віталій Андрійович багато допомагав Чернігівщині: зокрема, у спорудженні радіоприладного заводу, мосту через Десну поблизу Шестовиці, об'їзної дороги з Чернігова до Києва. У 1986 році був членом Союзної урядової комісії з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

За вагомий внесок у розвиток Чернігівщини рішенням чотирнадцятої сесії Чернігівської обласної ради шостого скликання у 2013 році Віталію Андрійовичу Масолу присвоєно звання «Почесний громадянин Чернігівської області». Його ім'я внесено до Книги Почесних громадян Сіверського краю.

Серед численних нагород та відзнак Віталія Андрійовича — два ордени князя Ярослава Мудрого IV та V ступенів, звання Почесного громадянина міста Києва.

У пам'яті всіх, хто знав, поважав та спілкувався з Віталієм Андрійовичем, він назавжди залишиться авторитетним та відповідальним фахівцем, мудрою та виваженою людиною.


Автор: Виконавчий апарат Чернігівської обласної ради
Гість Анатолий Ткачук 2018-09-21 20:23:35   Оцінок:
0

Достойный дядя. Помню его. НЕ чета нынешним приемникам со стекляными фаберже.

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові презентували результати моніторингу захисту прав людини

Шляхи та спільний план дій органів місцевого самоврядування та громадських організацій щодо дотримання прав людини обговорили сьогодні, 19 жовтня, у Чернігові. Круглий стіл, на якому...

Оперативна інформація щодо ходу ліквідації надзвичайної ситуації на Ічнянщині станом на 15:00

Перекриття руху з обмеженням доступу до зони ураження (16-кілометрової зони) у зв’язку пожежею та вибухами на території 6-го арсеналу Міністерства оборони поблизу смт Дружба у Ічнянському...

Недобудову на Валу мають знести - рішення суду

Господарський суд Чернігівської області виніс вердикт, що визначає долю довгобуду на Валу - так і не завершеного будівництва Дворянського зібрання. Про це повідомляє 0462.ua. До суду...

За 8 місяців експорт товарів з Чернігівщини зріс на третину

У січні-серпні цього року зовнішній товарообіг Чернігівської області із 127 країнами-партнерами склав 799,8 мільйона доларів США – на 26% більше показника за аналогічний період попереднього...

У "Зеленбуді" заявляють, що пожовклі катальпи - це норма

Так зване індіанське бобове дерево - катальпа́ бігнонієподі́бна, деревовидна рослина роду катальп (Catalpa) – рослина не вічнозелена, листопадна. Тобто на прихід осені вона реагує так само,...