Навчання без підручників: як виходять із ситуації чернігівські вчителі | Події і коментарі
Неділя, 25 серпня 2019, 16:50
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Навчання без підручників: як виходять із ситуації чернігівські вчителі

08:25 08.10.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Із букварем та математикою, але без англійської. Так поки що навчаються українські першокласники. Без повного комплекту підручників також залишаються п’яті та десяті класи. Міністерство освіти і науки не встигло забезпечити їх достатньою кількістю книжок до нового навчального року. Як виходять із ситуації чернігівські вчителі, дізнавалася Олександра Денисенко.

Людмила Шкардибарда – вчителька англійської мови школи №20: «Нам на школу прийшли такі бокси, на кожен клас, де є магнітні картки, алфавіт, там є у нас тваринки, є форми. Це все на магнітах. Є роздатково спеціально для дітей. Але це все, що у нас прийшло.»

Людмила Шкардибарда, вчителька англійської мови чернігівської школи №20, показує, що їм надійшло для роботи з першокласниками, які навчаються за програмою нової української школи. Каже: працюють поки що без підручників. Разом із батьками роздруковують те, що виклали на урядовому сайті.

Людмила Шкардибарда – вчителька англійської мови школи №20: «Ті сторінки і частини підручника, які були доступні для використання. Так само був роздрукований і зошит, як додаток для дітей до цього підручника. Проте, звичайно, ці сторінки вже завершилися, але навчання у нас продовжується, ми на місці не стоїмо. Тому своїми силами ми намагаємося дітям кожному, щоб вони працювали, не сиділи на уроках, роздруковуємо різні картки. Креативимо, на то ми й вчителі.»

Людмила ШкардибАрда сподівається, що підручники надійдуть найближчим часом.

Людмила Шкардибарда – вчителька англійської мови школи №20: «Складнувато обходитися вже. Ще складно не тільки без підручника, а і без зошита, тому що діти вже подорослішали, вони вже адаптувалися і вони вже хочуть роботи, вони вже хочуть завдань.»

Без повного комплекту підручників залишаються і учні п’ятих та десятих класів, говорить завідувачка бібліотеки 20-ої школи Людмила Омельяненко.

Людмила Омельяненко – завідувачка бібліотеки школи №20: «Те, що ми отримали, це частинка. Підручники ще надходять. Перший клас із п’яти найменувань підручників отримали тільки дві – це буквар і математика. По п’ятих класах у нас із десяти найменувань залишились тільки інформатика та історія. А ось із десятими класами трошки складніше, тому що ми отримали із двадцяти найменувань тільки п’ять.»

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич говорить: підручники поступово надходять до шкіл. Поки що пропонує користуватися їхньою електронною версією.

Лілія Гриневич – міністр освіти і науки України: «Сьогодні всі підручники викладені в електронному вигляді, також в електронній бібліотеці їх можна знайти на сайті Міністерства освіти і науки. Їх можна закачати в електронні книжки. Якщо це є десятикласники і якщо вони не мають електронної книжки чи планшету, а таких десятикласників, особливо на сільських територіях, є багато, вони мають можливість дивитися підручники також у школах на комп’ютерах, тому що інформатику вони вже вивчають кілька років поспіль і це вони роблять у кабінетах інформатики.»

Відео UA: Чернігів


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як у Чернігові відзначатимуть День прапора та День Незалежності

 У Чернігові 23 та 24 серпня відзначатимуть День Державного Прапора України та День Незалежності України. У Програмі заходів: 23 серпня - 11:00 год. Акція «Я – громадянин...

Вищий навчальний заклад з Чернігова звернувся до Зеленського

Вчена рада Академії Державної пенітенціарної служби України направила на ім’я Володимира Зеленського відкрите звернення. В ньому представники Академії ДПтС просять «не допустити...

У Чернігові на три дні вимкнуть гарячу воду

У зв’язку з плановим ремонтом, з 27 по 29 серпня тепловики проведуть гідравлічні випробування магістральних теплових мереж. Про це йдеться в повідомленні Чернігівської ТЕЦ на їх...

Концерт симфонічного оркестру “Віртуози Києва” та світових зірок класичної музики

Дмитро Яблонський, диригент: «Класична музика - це не розвага, це частина життя. Якщо після концерту ви  виходите зі сльозами на очах, чи  посміхаючись...

Промышленные насосы для воды

Промышленные насосы для воды востребованы в разных сферах промышленности: от металлургической до пищевой и фармацевтической. Их главная задача – обеспечить доставку воды в место, удаленное от...