Харчування дітей у Козелецькому районі чи ілюзія торгів від ТОВ "Шкільний сервіс" | Події і коментарі
Середа, 22 травня 2024, 23:44
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Харчування дітей у Козелецькому районі чи ілюзія торгів від ТОВ "Шкільний сервіс"

08:42 19.11.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Чи дивились Ви виступ ілюзіоніста? Коли начебто все бачиш, пильно стежиш за всіма рухами, але все ж відчуваєш, що тебе десь тебе дурять?

Таке ж відчуття виникає, коли починаєш аналізувати тендери по закупівлі продуктів харчування в Козелецькому районі. Ніби то все правильно, тендери проходять за Законом України “Про публічні закупівлі”, але щось бентежить…

На аукціон для постачання послуг гарячого харчування для шкіл та дошкільних закладів Козелецького району, реєструються два учасника: Товариство з обмеженою відповідальністю "Шкільний сервіс" та ФОП “Шпортко Оксана Олександрівна”. Зазвичай у ТОВ "Шкільний сервіс" краща цінова пропозиція та детальніше розроблена документація, тому цей учасник і виграє тендери. Але якщо більш детально аналізувати закупки, то стає зрозумілим, що ФОП “Шпортко Оксана Олександрівна” виступає лише так званим “технічним кандидатом” - чотири рази приймала участь у закупівлях в парі тільки зі ТОВ “Шкільний сервіс” та жодного разу не перемогла.

Yes

Скріншот с сайту https://bi.prozorro.or 

Так, 1 березня 2018 року, для закупівлі продуктів харчування для дітей, закладів загальної середньої, дошкільної освіти міста Остер, був проведений тендер  на суму 1 мільйон 193 тисячі грн.

Згідно документів, що були подані на тендер, обидва учасника знаходяться за однією адресою, а саме: 17024, Чернігівська обл., Козелецький район, селище міського типу Десна, вулиця Довженка, будинок 44А/1.

Yes

Скрін з тендерної документації ФОП “Шпортко Оксани Олександрівни” файл “Док що підтв кваліфік.pdf”

Yes

Скрін з тендерної документації ТОВ“Шкільний сервіс” файл “Док що підтв кваліфік 1.pdf”

Yes

Скрін з тендерної документації ФОП “Шпортко Оксани Олександрівни” файл “Док що підтв кваліфік.pdf”

Також обидва учасника аукціону зазначають в своїх документах однаковий номер телефону: 0464646234.

Згідно вимог тендерної документації, учасникам необхідно було надати довідку в довільній формі про досвід виконання аналогічних договорів за минулий період. ФОП “Шпортко Оксана Олександрівна”, в довідці про виконання аналогічних договорів зазначає, що “аналогічні договори ФОП не виконувала”, тобто її тендерна пропозиція заздалегідь не відповідає тендерній документації.

Yes

Скрін з тендерної документації ФОП “Шпортко Оксани Олександрівни” файл “Док що підтв кваліфік.pdf”      

Далі цікавіше. Після закінчення аукціону, згідно додаткової угоди, починають зростати ціни на продукти, які були прописані в тендерній документації, та зменшуватись їх кількість.

Yes

Скрін з тендерної документації ТОВ“Шкільний сервіс” файл “Інфо про необх тех, якіс та кільк характ.pdf”

Тобто, переможець визначений 15 березня, а вже 22 березня підписується додаткова угода, в якій зазначається, що “відповідно пункту 2 частини 4 статті 36 Закону України “Про публічні закупівлі”, у зв'язку з сезонним підвищенням цін на оптовому ринку України, вносяться зміни в спеціфікацію продукції”.

Yes

Скрін з файлу “Додаткова угода.pdf”

З 14 вересня підписується нові додаткові умови, з тим же формулюванням: “у зв'язку з сезонним підвищенням цін на оптовому ринку України”, і знову підвищуються ціни, та зменшується кількість продуктів.

Yes

Скрін з файлу “Договір 1.2.pdf”

Згідно Розділу VI тендерній документації, та відповідно до законодавства можливо:

п. 2) зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; (файл “Документація харчування 2018р.doc”)

Але, при перерахунку, бачимо, що кожного разу ціна за одиницю товару підвищувалась більше ніж на 10%.

При цьому ціни на продукти виглядають значно завищеними: яблука по 21 грн за кг, свинина по 165 грн, або яйця по 4 грн за шт.

Такі тендери порушують основні принципи здійснення закупівель, ст. 3 Закону України “Про публічні закупівлі, а саме: добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників, об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій.

Тому, проаналізувавши тендери, Чернігівська обласна громадська організація «Центр політичних студій та аналітики” звернулась до Чернігівського обласного територіального відділення  Антимонопольного комітету України. Чи знайде АМКУ порушення чи ні, які будуть їх дії, побачимо згодом. І це ще не кінець ілюзіону…

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).


Автор: Чернігівська обласна ГО ЦПСА
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)