Звернення жителів Декабристів та Могилянського розглянуть на сесії міськради
На сесії Чернігівської міської ради 29 листопада розглянуть звернення до Кабміну про компенсацію збитків від злив власникам приватних будинків. Мова йде про жителів вулиць Декабристів та Могилянського.
Про це повідомив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради Григорій Годун під час вчорашньої зустрічі з ініціативною групою.
Нагадаємо, зливу, яка сталася у Чернігові 30 червня, визнали надзвичайною ситуацією регіонального рівня. Це дало право людям отримати компенсацію із резервного фонду державного бюджету. Збитки за результатами проведених експертиз сягнули 58 мільйонів гривень.
31 жовтня уряд виділив понад 16 мільйонів. Ці гроші, за документом, можна витрачати на ремонти закладів освіти і багатоквартирних будинків, які зазнали збитків від зливи.
44 будинки приватного сектору, затоплених під час літньої негоди, залишилися без допомоги.
Вчора люди вчергове прийшли до чиновників, аби дізнатися, чи можуть вони розраховувати на допомогу держави або міста.
Більше в сюжеті.
Вівторок, третя година дня. Жителі вулиць Декабристів та Могилянського збираються під стінами міської ради.
Світлана Немова, жителька вул. Декабристів: «Ми сюди ходимо регулярно, майже як на роботу, раз у два тижні точно». Світлана Немова 5 тисяч гривень допомоги від міської ради витратила не на ремонт будинку, а на те, щоб оплатити послуги експерта.
Світлана Немова, жителька вул. Декабристів: «За експертизу ми заплатили по 3,5 тисячі. І 1,5 тисячі ми витратили для того, щоб відновити документи по БТІ, тому що без БТІ не було б експертизи. Це і вся підтримка».
Валентина Єдомаха, жителька вул. Могилянського: «За рахунок наших актів збитків, які зробили, за рахунок цієї суми місто отримало 16 мільйонів. Тобто ми заплатили по 3,5 тисячі, і цим скористалося місто. Цими збитками, цими цифрами. Статус надзвичайної ситуації нам нічого не дає. Грошей ми не отримали, будинок ми ремонтувати не можемо, у нас немає коштів».
Ініціативну групу тут чекають заступник міського голови Максим Черненко та начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій міськради Григорій Годун. «Якщо конструктивно, я так розумію, що інших питань немає, окрім того, що… - Як жити далі? – Як жити далі. З оптимізмом у душі, 100%».
Лариса Савенко, жителька вул. Декабристів: «У нас вже просто немає сил бути оптимістами. Чекати від місяця до місяця, від тижня до тижня якогось рішення. Милостиню, коли нам пошлють цю милостиню».
Галина Ульянова, жителька вул. Декабристів: «Якби ми побудували свої будинки на березі річки, розливу, тут і мови не було б. Це не наша халатність, і опади тут винуваті відсотків 10. Я моніторила, вони були й до будівництва кооперативу. Але ж ми так не плавали. Нас демони замурували».
Ганна Горицька, жителька вул. Декабристів: «Яка є перспектива на те, щоб людям компенсували збитки?»
Григорій Годун, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій міськради: «Виходить так, що Кабмін прийняв остаточне рішення, в якому говориться, що дають нам 16 мільйонів, приватному сектору грошей нема. Як мер сказав, треба одразу прийняти додаткові заходи, вийти на народних депутатів, які обиралися від Чернігова й Чернігівської області, ми підготували 14 листів кожному. І листи пішли туди. Зараз на даний момент на сесію ми виносимо питання, ось рішення є, ми ще звертаємося до Кабінету Міністрів України, щоб вони ще раз переглянули це питання про додаткове фінансування в розмірі 15 млн 786 тис. – Чому така сума? – Бо 58 млн – це щоб вийти на регіональний рівень. Ті люди, які прорахували і заказали експертні висновки, це 44 будинки, ось ці 44 людини набирають суму 15 млн 786 тис. Ті люди, які відмовилися від експертних висновків – вони не чекають грошей, їм не буде грошей. Якщо нам депутати не доб’ються через Кабмін фінансової допомоги, місто готове підтримати населення? – Це вже як депутатський корпус вирішить. То нехай депутатський корпус спробує жити в наших умовах, у яких знаходимося ми. Тому що окрім того, що ми втратили будинки, ми втратили все майно, воно наживалося роками. Це не так просто. Людина, яка на своїй шкурі не відчула цього, вона ніколи не зрозуміє, ніколи не зрозуміє, що таке лишитися без нічого. Взагалі без нічого».
З кабінету чиновника ініціативна група вийшла через півтори години розмов.
Ганна Горицька, жителька вул. Декабристів: «Ми вийшли з малим процентом надії на те, що нас підтримають. Ми вже не знаємо, щось будемо робити. На цьому не будемо зупинятися. Нам жити ніде, будинки потребують великих грошей, а підтримки допоки ми не бачимо. 5 тисяч дали і більше нічого нам ніхто не дає».
Відео UA: Чернігів
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
(Оновити зображення коду)