У Чернігові вперше створили дві патронатні сім’ї | Події і коментарі
Субота, 25 травня 2019, 06:05
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

У Чернігові вперше створили дві патронатні сім’ї

15:21 12.12.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

У Чернігівській міській раді сьогодні, 12 грудня, відбулися співбесіди з кандидатами у патронатні вихователі – Тетяною Пінчук та Романом Клопотуном.

Під час зустрічі претенденти розповіли про свої родини, а фахівці проаналізували результати проходження навчання сім’ї кандидатів у патронатні вихователі, розповіли про сильні сторони сім’ї та можливі ризики. Також узгодили наступні кроки щодо запровадження послуги патронату над дитиною у Чернігові.

Координатором такої послуги виступає Чернігівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який упродовж багатьох років займається пошуком кандидатів у батьки-вихователі та батьків для створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.

За одноголосним рішенням комісії, до складу якої входять заступник міського голови Ольга Хоніч, психологи та інші фахівці обласного та міського Центрів соцслужб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей районних рад, запропоновані кандидатури були визнані готовими до надання послуги й погоджені. У кожній родині по двоє дітей, гарні житлові умови. Патронатні вихователі мають вищу педагогічну освіту, а помічником одного з вихователя є медичний працівник. Проходячи курс навчання у Києві, вони зарекомендували себе з гарної сторони і по всіх критеріях пройшли відбір.

Надалі цим родинам необхідно пройти останній крок навчання, визначитися з командою людей, включаючи лікаря-педіатра, які будуть допомагати у наданні цієї послуги дітям. І потім рішенням органів опіки і піклування районних у місті Чернігові рад їхні кандидатури затверджуватимуться й підписуватиметься відповідний договір.

Як відомо, в Україні минулого року запроваджено створення патронатних родин для дітей, які опинилися без батьківської опіки. Така практика вже давно працює у багатьох країнах. Раніше іншої альтернативи, крім прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, не було. Наразі в Чернігівській області створено п’ять патронатних родин.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Якщо за ці три місяці дитина не повертається у свою сім’ю, до біологічних батьків, за рішенням комісії із захисту прав дитини цей термін може бути продовжений ще на три місяці. Протягом цього часу ведеться пошук або прийомної сім’ї, або усиновлювачів чи опікунів.

У патронатну родину можуть потрапити діти різного віку, а також відразу дві чи три дитини, які є рідними між собою.

Різниця між прийомною сім’єю та патронатною полягає в тому, що, наприклад, прийомну сім’ю може створити одна особа, а от патронатну – тільки подружжя. Відповідно до законодавства існує ще чимало інших вимог до потенційних патронатних родин. Зокрема, вихователь обов’язково повинен мати вищу освіту,відповідні житлові умови, вікові обмеження.

Крім того, важливою умовою є те, що патронатний вихователь має бути безробітним. Оскільки такий вихователь офіційно отримуватиме заробітну плату від держави, а в його трудовій книжці буде відповідний запис та нараховуватиметься трудовий стаж (орієнтовно 8420 гривень - 5 прожиткових мінімумів). Фахівці ЦСССДМ мають право перевіряти доцільність витрачання коштів, які виділяє держава.

Кандидати на патронатних вихователів мають пройти відповідне навчання, яке проводитимуть кваліфіковані спеціалісти обласного центру. Також залучаються і психотерапевти, і наукові співробітники вищих навчальних закладів України та закордону.

Усі, хто має бажання стати патронатними вихователями, можуть звертатися до Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою вул. Хлібопекарська, 24-А (приміщення ДНЗ № 54), або за телефонами (046 2) 678-607, (046 2) 678-604.


Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали понад 1,7 млрд гривень податків

У Головному управлінні ДФС в області повідомили, що місцеві бюджети усіх рівнів Чернігівської області у січні-квітні 2019 року поповнились на 1767 млн грн податків і зборів. Найбільше -...

За І квартал 2019 року чернігівці скоїли крадіжок газу на майже 1,5 млн грн

За січень-березень 2019 року фахівцями АТ «Чернігівгаз» зафіксовано 90 фактів незаконного споживання газу. Загальна сума заподіяних збитків, нарахованих порушникам, склала 1,438 млн...

У Чернігові вогнеборці ліквідували загоряння в підвалі дев'ятиповерхового житлового будинку

24 травня о 09:21 до оперативно-координаційного центру  Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу в підвальному приміщенні дев'ятиповерхового житлового...

24 травня – випуск першої Школи амбасадорів

Урочисте вручення дипломів першої Школи амбасадорів міста Чернігова відбудеться сьогодні, 24 травня, на малій міській сцені (Алея героїв) о 17.00. Можна буде як познайомитися з амбасадорами, так і...

На вулиці Рокосовського облаштовують новий сквер

У Чернігові з’явиться ще одна зелена зона для відпочинку містян. Новий сквер облаштовують біля міського територіального центру соціального обслуговування, розташованого на вулиці...