Вибори у п'яти громадах Чернігівщини можуть відкласти на рік | Події і коментарі
П'ятниця, 20 вересня 2019, 23:27
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Вибори у п'яти громадах Чернігівщини можуть відкласти на рік

11:58 14.01.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

23 грудня минулого року у п’яти об’єднаних територіальних громадах (Озерянській Варвинського району, Борзнянській, Новобілоуській, Хмільницькій та Киїнській Чернігівського району) мали пройти вибори. Через воєнний стан процес затягнувся.

«Дива не сталося. Мінфін пропонує зняти трансферт з ОТГ, де не відбулись вибори 23 грудня 2018 року. Напрацьовано проект змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік».

Таким чином, скоріш за все, Борзнянська, Новобілоуська, Киїнська, Озерянська і Хмільницька ОТГ Чернігівської області почнуть повноцінно функціонувати в новому статусі лише з 1 січня 2020 року», — прокоментував Микола Силенко, консультант з бюджетних питань Офісу реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України.

— Громаду створили. А виборів ще не було. Наразі дата їх проведення невідома. Та головне — навіть не знаємо, як нам правильно поступати з бюджетом, — говорить Сергій Дмитренко, виконуючий обов’язки голови Озерянської ОТГ. — Як жити цей рік. По-новому ще не можемо, а по-старому вже не вийде. Чекаємо роз’яснень від Кабінету Міністрів. Сподіваємось, до середини січня ситуація проясниться. Коштів державної субвенції, які мають іти на наші школи, немає ні в районному бюджеті, ні в державному, де перелік ОТГ. І я так розумію, що область теж не знає, куди нас віднести: чи назад, чи до громад.

Та, сподіваюсь, нам дадуть працювати як громаді. Принаймні, ми все робимо для того.

Збиралися з головами сільрад, які приєднались до Озерян. Радились. Відправили листи на Міністерство регіонального розвитку, Міністерство фінансів, до народних депутатів.

Говорив з головами інших ОТГ. Там така ж ситуація.

— Що з громадами, вибори у яких мали відбутись у грудні 2018? — запитала у Миколи Силенка.

— Де-юре ці громади є утвореними, але не обрані їх представницькі органи — голови і депутати. Скоріш за все, їм доведеться ще 2019 рік працювати у старому форматі, а вже за результатами успішних виборів голів і депутатів перейти на «прямі» міжбюджетні відносини з 1 січня 2020 року.

— Скільки громад зараз є в області? Скільки утворилося у 2018 році?

— В області у 2018 році повноцінно (на прямих міжбюджетних відносинах) функціонувало 37 ОТГ. У 2018 році утворилось 5 громад (Борзнянська, Озерянська, Новобілоуська, Хмільницька і Киїнська), а також відбулись приєднання до міст обласного значення: Ніжина і Новгорода-Сіверського (ці міста набули статусу спроможних ОТГ). Отже, 37 + 5 + 2 міста обласного значення.

— Які громади чекають на вибори у 2019 році?

— На вибори чекають ті громади, у яких вони не відбулися 23.12.2018: Борзнянська, Новобілоуська, Озерянська, Киїнська та Хмільницька ОТГ. А також ті сільські й селищні ОТГ, де відбулось доєднання і мали б бути довибори депутатів у діючі ради. У нас таких 2: Любецька селищна рада і Вертіївська сільська.

— Які громади мають утворитися у 2019 році?

— Тут все залежить від активної позиції ініціаторів і волі самих жителів потенційних ОТГ. Це ще можуть бути і Седнів, і Понорниця (вже пробували неодноразово, на жаль, поки невдало). У нас ще два райцентри не є адмінцентрами ОТГ — Ріпки і Бахмач. Також сподіваємось, що прилеглі сільради виявлять бажання приєднуватись до Чернігова і Прилук. Побачимо. Буду обережний у прогнозах.

— Чи відома вже хоча б попередня сума державної субвенції на 2019?

— На розвиток інфраструктури ОТГ — 2,1 млрд грн на всі ОТГ по країні. Цифри для громад Чернігівщини будуть відомі після розподілу. Імовірно це буде наприкінці січня чи у лютому.


Автор: Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №2 (1704), 10 січня 2019 року, gorod.cn.ua
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Патрульні допомогли ліквідувати витік газу з автоцистерни

Сьогодні вранці до патрульних, що несуть службу на стаціонарному посту «Кіпті», по допомогу звернувся водій вантажного автомобіля, який перевозить ємність з газом пропан. Чоловік...

Мозаїка на пологовому будинку не має ніякої художньої та історичної цінності, - начальник УКБ

На днях в рамках термомодернізації будівлі зі стін чернігівського пологового будинку була демонтована мозаїка "Материнство" авторства місцевого живописця, Заслуженого художника України -...

Нардепа Приходька викликають до суду

Новоспеченого народного депутата, котрий буквально «вигриз» мандат на чи не найскандальнішому виборчому округу держави – 210-му, Бориса Приходька викликають до суду.«Справа...

Чернігів відзначить День міста разом з «Чернігівське»

Імідж. З 20 до 22 вересня в Чернігові відбудеться святкування Дня міста. На ці дати запланована культурно-розважальна програма. Бренд «Чернігівське» компанії AB InBev Efes Україна...

Нардепи заснували міжфракційне об’єднання «Чернігівщина» у Верховній Раді

У Верховній Раді засноване міжфракційне об’єднання «Чернігівщина». Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив народний депутат Антон Поляков. До об’єднання увійшли...