У Чернігові хочуть створити «Центр громадського здоров’я та державно-приватного партнерства» | Події і коментарі
Вівторок, 19 лютого 2019, 15:30
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

У Чернігові хочуть створити «Центр громадського здоров’я та державно-приватного партнерства»

16:41 16.01.2019    Версія для друку  Коментарі 2 Оцінок:
0

16 січня в обласній раді відбулася нарада стосовно розгляду пропозицій щодо створення комунального некомерційного підприємства «Центр громадського здоров'я та державно-приватного партнерства».

В обговоренні взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова, начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Петро Гармаш, голови постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах АТО і з питань управління та розпорядження об'єктами комунальної власності Микола Дейкун та Анатолій Мельник, керівники комунальних некомерційних медичних підприємств, представники профспілкових та громадських організацій.

Начальник відділу управління медичними кадрами та роботи із зверненнями громадян управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації Тетяна Лебедєва розповіла про створення системи громадського здоров'я в Україні, яке з 2015 році набуло надзвичайно актуального змісту і більш практичної реалізації. На сьогодні ця система розпочала свою діяльність, зокрема, вже є затверджена Урядом Концепція розвитку системи громадського здоров'я та відповідні владні структури, які працюють у цьому напрямку.

За словами виступаючої, такі регіональні Центри вже створені у деяких областях України.

Також Тетяна Лебедєва озвучила позицію управління охорони здоров'я ОДА створити Центр громадського здоров'я на базі обласного Центру інформаційно-аналітичних технологій, оскільки Концепція розвитку системи громадського здоров'я, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України, вимагає, щоб управління охорони здоров'я максимально ефективно використовувало свої матеріально-технічні та фінансові ресурси. Фінансування ж здійснюватиметься в рамках існуючого бюджету, з медичної субвенції обласному бюджету.

Директор Державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Микола Донець окремо зупинився на функціях, організаційних і фінансових питаннях створення Центру громадського здоров'я. Він відзначив про можливість його створення на базі Чернігівського обласного лабораторного центру. Зокрема, реалізувати це в рамках державно-приватного партнерства. Одночасно є нагальним питанням щодо передачі майна лабораторного центру з державної у комунальну власність. Але зазначене питання потребує вивчення для прийняття виваженого рішення, оскільки це створить значне навантаження на обласний бюджет.

Також головою постійної комісії обласної ради з питань управління та розпорядження об'єктами комунальної власності Анатолієм Мельником була озвучена пропозиція створити робочу групу, до складу якої мають увійти представники з Департаменту фінансів, управління комунального майна обласної ради, які мають вивчити досвід в Україні і закордону та, проаналізувавши інформацію, напрацювати відповідну модель роботи Центру громадського здоров'я.

Перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук у своєму виступі відзначив, що населення Чернігівщини має отримувати якісні медичні послуги, тому створення цього Центру потребує узгодження всіх пропозицій та прийняття виваженого рішення.

За словами керівника, даним питанням повинно опікуватись управління охорони здоров'я облдержадміністрації, де має бути створена робоча група, що займатиметься безпосередньо створенням центру громадського здоров'я.

Довідково. Створення регіонального центру громадського здоров'я допоможе створити єдину систему профілактичної медицини, пріоритетом якої є принцип, при якому інтереси здоров'я мають враховуватися в усіх сферах державної політики. Це, зокрема, буде можливо через налагодження ефективного механізму співпраці з усіма органами виконавчої влади, задля виявлення, аналізу та усунення факторів, що негативно впливають на стан навколишнього середовища та здоров'я населення.

Ключовим моментом в роботі та основною метою регіонального центру громадського здоров'я, як основи профілактичної медицини, стане забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя, ефективна робота для збереження та зміцнення здоров'я населення, проведення епідеміологічного нагляду на соціально значущих об'єктах, моніторингу захворювань, здійснення групової та популяційної (колективної) профілактики захворюваності, боротьби з епідеміями та стратегічного управління з питань громадського здоров я, попередження захворювань та заохочення до здорового способу життя і як наслідок зменшення обсягу витрат на медичне обслуговування, як це передбачено Статутом Державної установи «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України», затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України» від 20.03.2018.


Автор: Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Гість Сідор 2019-01-17 10:36:37   Оцінок:
0

Центр громадського здоров’я потрібен і вирішувати його створення потрібно якнайшвидше, але робоча група до цього часу так і не створена. Навіть на цій нараді. Чому треба комусь підштовхувати вирішення цього нагального питання? Чому до цього часу не об’явлено конкурсу на посаду керівника цього Центру? Невже не знайдеться не заплямований репутацією молодий, енергійний кандидат? Шануймося!

Гість григорий 2019-02-06 09:43:38   Оцінок:
0

Це Донець придумав державно - приватне партнерство щоб зберегти свою посаду?

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові судитимуть неповнолітнього, підозрюваного у вчиненні крадіжок

Чернігівською місцевою прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт відносно неповнолітньої особи, яка обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 та...

Фірма, що отримала в оренду КП «Ліки України», пов’язана з Кулічем, Атрошенком і Дубілем

Навесні минулого року начальник управління комунального майна Чернігівської обласної ради Андрій Бунін отримав одноосібне право розпоряджатися коммайном Чернігівщини. Після цього, у жовтні...

Аграрії також відкликали свої голоси за передачу КП «Ліки України» в оренду

Депутати з фракції «Аграрної партії» у Чернігівській обласній раді також відкликали свої голоси у питанні передачі комунального підприємства «Ліки України» приватній фірмі....

У Чернігові зіштовхнулися маршрутка і автівка

У Чернігові по проспекту Миру, 61 (район «Градецького») маршрутка№ 27 зіштовхнулася з автівкою «Опель». Про це повідомляє спільнота «Чернігів оперативний». За...

На перехресті двох проспектів у Чернігові автівка збила пішохода

Вчора ввечері, 18 лютого, у Чернігові на перехресті проспекту Перемоги та проспекту Миру водій автомобіля " Daimler Chrysler " здійснив наїзд на пішохода, який перетинав проїжджу частину дороги...