Як із січня зміняться суми платежів за тепло та гарячу воду | Події і коментарі
Вівторок, 26 березня 2019, 00:39
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Як із січня зміняться суми платежів за тепло та гарячу воду

15:19 12.02.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

В січневих рахунках за тепло та гарячу воду закладено підвищення ціни на газ та враховані показники температурного режиму. Так пояснюють в абонентському відділі КЕП «Чернігівська ТЕЦ» зростання сум в платіжках споживачів, яких обслуговує підприємство. 

Насамперед на розмір суми платежу вплинула ціна на газ, яка збільшилася для підприємств ще у листопаді минулого року на 23%. Але для споживачів зростання буде в двічі меншим, а саме – 10%.

Також на суму в платіжках вплинула і низька температура повітря в січні цього року.

Ірина Штипа, заступниця директора КЕП «Чернігівська ТЕЦ»: «В розрахунок вартості послуг включається температурний коефіцієнт. Але для мешканців, які отримують послугу з теплопостачання і розраховуються за загальнобудинковим приладом теплової енергії, це зростання буде відчутно менше. В зв’язку з тим, що тариф на послугу з опалення 1 кв.м складає 42,23 гривні, то середній тариф за загальнобудинковим приладом обліку за січень місяць складає 34,15 гривень».

Втім у деяких мешканців Чернігова почали накопичуватися борги не лише із січня, а з початку цього опалювального сезону, бо вони втратили право на субсидію. Від 45 до 47% домогосподарств перестали отримувати допомогу від держави, і в результаті сума дебіторської заборгованості на 1 січня, тільки за рахунками споживачів ТЕЦ, складає майже 73 мільйони гривень. Подібна ситуація і по споживачах «Облтеплокомуненерго». При чому не лише в Чернігові, а й в Україні в цілому. Заборгованість населення перед підприємствами постачальниками послуг призводить до заборгованості підприємств перед компаніями, які надають енергоресурси лише на умовах передоплати.

Нагадаємо, міський голова Владислав Атрошенко ініціював звернення до Президента та прем’єр-міністра України щодо компенсаційних заходів з допомоги мешканцям Чернігова під час опалювального періоду. 31 січня його підтримали і депутати міської ради. Але постачальники послуг радять і самим мешканцям не накопичувати борги, бо великі суми в платіжках будуть лише протягом зимових місяців, тож можна написати заяву і розподілити платежі з опалення на рік, або оформити договори з реструктуризації боргу.

Сюжет телеканалу "Дитинець"Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові тривають Всеукраїнські учнівські олімпіади з іноземних мов

Учора, 24 березня, Чернігів зустрів учасників IV етапу XХХVIІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови та XХХVIІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з іспанської мови. Ними стали 163...

Новели тендерного законодавства: кількість перевірок закупівель контролюючими органами збільшилася в рази

Майже половину договорів було розірвано за наслідками перевірки Державної аудиторської служби  в Чернігівській області (далі- ДАСУ) в січні - лютому 2019, ще майже до половини договорів було...  (Коментарів: 1)

Як стати учасником міжнародного молодіжного обміну «Think Green» у Грузії

Громадська організація «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» шукає 5 учасників для міжнародного молодіжного обміну «Think Green» у...

Де і як отримувати експертні висновки та дозвільні документи – розповіли екологи

Про екологічну складову у сфері господарської діяльності розповіла під час прес-брифінгу директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації Катерина Сахневич...

Як голосувати власникам ID-карток?

31 березня 2019 року відбудуться чергові вибори Президента України. Державна міграційна служба України наголошує, що паспорт громадянина України є основним документом для реалізації права голосу на...