Форум «Соціальний захист — майбутнє Чернігова»: громадські організації і Олександр Соколов домовилися про підтримку і співпрацю! | Події і коментарі
Неділя, 14 липня 2024, 07:02
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Форум «Соціальний захист — майбутнє Чернігова»: громадські організації і Олександр Соколов домовилися про підтримку і співпрацю!

22:05 24.09.2012    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Позиція. Яким має бути якісний соціальний захист? Невже тільки вся справа у грошах і відповідних пільгах? Для того, щоб у нашому місті жилося зручно всім — і здоровим, і людям з особливими потребами — потрібна не тільки гідна зарплатня і можливість отримувати засоби реабілітації.

Протягом 5 років міська рада дбає про ініціативи громадських організацій, які опікуються ветеранами, інвалідами, хворими на цукровий діабет та іншими соціально вразливими категоріями громадян — на всі ці потреби громади з міського бюджету протягом цього часу виділено понад 2 мільйони гривень. Але для того, щоб у сферу соціального захисту прийшли якісно нові зміни — потрібна увага держави, уряду і розуміння... громади. Про те, яких змін потребує наш соцзахист обговорювали представники профільних громадських організацій міста та Олександр Соколов.

Під егідою Фонду «Майбутнє Чернігова» у готелі «Придеснянський» відбувся Громадський форум «Соціальний захист — Майбутнє Чернігова». Розмова вийшла тривала і плідна. Олександр Соколов дав відповіді на всі запитання, які хвилювали чернігівців: про забезпеченість хворих на цукровий діабет ліками, про те, як вирішити проблеми підриємств інвалідів, що спеціалізуються на пошитті форменного одягу, що потрібно зробити на законодавчому рівні для протидії наркоманії, пивного алкоголізму і токсикоманії, та багато-багато іншого.

Учасники зустрічі – керівники 13 громадських організацій – і Олександр Соколов підписали Меморандум про співпрацю, підтримку і взаємодію. В свою чергу, майбутній народний депутат від Чернігова зобов‘язався добиватися на найвищому рівні вирішення найболючіших проблем суспільства, тих, якими опікуються громадські організації – учасники Форуму.

Світлана Федорова, голова правління ЧМГО інвалідів «Шанс»:

– Завдяки Форуму у нас з’явилася можливість зібратися разом, обговорити спільні справи, обмінятися досвідом, об’єднати наші зусилля, щоб перестати бути один на один зі своїми проблемами. А це для нас дуже важливо. Олександре Володимировичу, звертаюся особисто до вас – на державному рівні необхідно запровадити національну програму підтримки соціально відповідального бізнесу. Нині в Європі благодійність повсякчас заохочується, натомість меценати отримують податкові пільги, там це – системна робота, а у нас лишень разова допомога. Хотілося б привчати людей до того, що це – благородна справа.

Ліліана Князева, психолог благодійної організації батьків і дітей інвалідів з дитинства «Логос»:

– Було б чудово створити в Чернігові єдиний координаційний центр, з фаховою інформаційною базою по категоріям інвалідів, їхнім захворюванням. Крім того, у ньому, відповідно до хвороб людей з особливими потребами, надавалися б послуги – соціально-психологічні, медичні. Також, тут інваліди та їхні родини отримували , необхідну довідкову інформацію: куди, наприклад, треба звертатися, щоб отримати ходунки чи візок, які для цього необхідні документи і таке інше. 

Анатолій Мироненко, голова Чернігівської міської організації
багатодітних сімей «РОДИНА»

– Нам варто якомога більше заохочувати людей займатися благодійністю – і морально, і матеріально – тільки так наше суспільство перетвориться на толерантне, всерозуміюче. На мою думку, також слід подбати про інвалідів ІІІ групи — відновити їхнє право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, а для багатодітних родин у школах відмінити примусові благодійні внески, надто вже важким тягарем це лягає на наші плечі. Також варто забезпечити такі родини безкоштовними цифровими телетюнерами.

Ольга Ігнатенко, засновник Чернігівської  обласної
громадської організації «Тверезий Чернігів»

– Вже сьогодні слід думати про те, яким буде наше суспільство завтра. У нас активно поширюється пивний алкоголізм: про те, що вживати пиво – модно, знає чи не кожен підліток. Тому потрібно на загальнодержавному рівні запроваджувати програму профілактики поширення алкоголізму та тютюнопаління, а науку про тверезість – собріологію ввести у шкільну програму. Крім того, ми виступаємо проти продажу алкоголю у всіх продовольчих магазинах, пропонуємо обмежитись продажем лише у спеціалізованих крамницях. Також пропонуємо в Україні ввести примусове лікування від пиятики тих водіїв, яких затримали за водіння у нетверезому стані.

Олександр Соколов подякував усім за цікаві і корисні пропозиції. І зауважив:

– Всі ці питання можна і треба вирішувати у Верховній Раді. Бо у сфері соціального захисту без підтримки уряду дуже важко, а інколи і неможливо, домогтися змін на краще. Пам‘ятаєте, як 2 роки тому у нас були серйозні затримки із фінансуванням з держбюджету по забезпеченню діабетиків інсулінами. Тоді ми 2 місяці коштом лише міського бюджету, утримували ситуацію у межах норми у пропорції 50 на 50 (50% – вітчизняних і 50% – імпортних інсулінів). Адже в нашому місті близько 400 городян, які без цих ліків не можуть протриматися і добу! Ці всі питання треба чи не щодня озвучувати у парламенті, адже їхнє вирішення –  ціна людських життів.

Я згоден, що з алкоголізмом треба боротися системно, але відповідні рішення мають ухвалюватися на державному рівні, у міста немає для цього повноважень. Водіїв-п’яниць потрібно лікувати, по відношенню до тих, хто продає алкоголь і цигарки підліткам запроваджувати жорсткіші штрафи і навіть кримінальну відповідальність!

Наше місто має бути безпечним і зручним, незабаром у ньому запрацює ресурсний центр для інвалідів, буде поглиблюватися впровадження інклюзивної освіти, – для всього цього потрібна ваша підтримка і ваша воля. Бо лише разом ми зможемо добитися справдження усіх наших спільних мрій – на благо Чернігова і його майбутнього. 

 


Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)