Доходи та витрати міського бюджету: підсумки 2018 року | Події і коментарі
Четвер, 19 вересня 2024, 05:17
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Доходи та витрати міського бюджету: підсумки 2018 року

14:29 26.02.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Чернігівська міська рада на сесійному засіданні 25 лютого затвердила звіт про виконання міського бюджету за 2018 рік

Відповідно до документу, в минулому році доходи міського бюджету Чернігова склали майже 3,5 млрд грн, у тому числі надходження до загального фонду міського бюджету становили 3,36 млрд грн, спеціального фонду - 133 млн грн.

Видатки становили майже 3,7 млрд грн, у тому числі загального фонду - 2,9 млрд грн, спеціального фонду - 733 млн грн.

Дохідна частина бюджету міста

Наповнення міського бюджету безпосередньо залежить від офіційних показників соціально – економічного розвитку міста, з яких сплачуються податки до бюджетів всіх рівнів. Якщо вони зростають – зростають і доходи бюджету.

За 2018 рік загальний обсяг доходів міського бюджету міста Чернігова досяг рівня 3,5 млрд грн. Торішні обсяги надходжень збільшено на 319,8 млн грн або на 10,1 %, причому збільшувалися як обсяги власних надходжень, що забезпечують діяльність основних бюджетних галузей міста, так і офіційні трансферти з державного та обласного бюджетів.

Домінуючу позицію у ресурсному забезпеченні міської скарбниці продовжує виконувати податок на доходи фізичних осіб (56,1 % або 874,8 млн грн. Тобто цей податок для наповнення бюджету територіальної громади Чернігова є надважливим. Джерело ПДФО – в першу чергу, офіційно виплачена заробітна плата.

Суттєво поповнюють міський бюджет також надходження місцевих податків (27,3 % у власних надходженнях): 425,0 млн грн, більшу половину з яких 51,7 % займає єдиний податок, 43,8 % – плата за землю.

 Вагомим джерелом наповнення міської скарбниці є й акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (пального), з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (пального) та з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, якого, протягом 2018 року отримано 149,3 млн грн.

Якщо порівнювати фінансову забезпеченість на 1 жителя міста за власними доходами загального фонду з іншими містами, то тенденція за останні роки не змінилась (ще не всі міста оприлюднили звіти за рік: серед 5 міст нижчий показник у Чернівців, у решти в незначній мірі – але вищий).

У 2018 році місто Чернігів уклало угоду на отримання гранту у сумі 300 тис.євро від Grant Agreement між Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) на капітальний ремонт КНП “Пологовий будинок” Чернігівської міської ради по вул. 1-го Травня, 172 в м. Чернігові, комплексну термомодернізацію на умовах співфінансування. У грудні 2018 року до спеціального фонду бюджету міста Чернігова надійшов І транш гранту у сумі 120 тис. євро в національній валюті України (3,8 млн грн).

Видатки бюджету

Доходи міського бюджету міста Чернігова дозволили забезпечити видаткову частину бюджету наступним чином.

Загалом видатки бюджету міста в 2018 році становлять 3,663 млрд грн. Це на 11,6 % або на 381,6 млн грн більше проти показника 2017 року.

Найбільш фінансово затратною є соціально-культурна сфера – 76,2% загального обсягу виконання. Галузі Освіта та Охорона здоров’я залишаються найбільш витратними. Значний обсяг видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення обумовлений спрямуванням субвенцій з ДБУ та обласного бюджету на пільги, житлові субсидії, інші виплати соціального значення. 

Капітальні видатки у 2018 році у порівнянні з минулим роком, зросли на 18,2% і склали 665,9 млн грн. Це дало змогу покращити матеріально-технічну базу закладів, здійснити капітальні ремонти, змістити пріоритети на будівництво та реконструкцію.

Якщо порівнювати показники фінансової забезпеченості на 1 жителя міста за загальним обсягом проведених видатків протягом 2018 року серед обласних центрів, то наше місто займає 4 позицію. Сума витрат у розрахунку на 1 мешканця становить 12,7 тис. грн:


Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)