На Чернігівщині у 62 школах цього року облаштують вбиральні всередині приміщень
У 62 школах Чернігівщини цього року встановлять вбиральні всередині приміщень. Про це UA: Чернігів сказав начальник управління освіти облдержадміністрації Микола Конопацький. На ці потреби з держбюджету виділили 38 мільйонів гривень. Вбиральні на вулицях приберуть у тих школах, які є перспективними. Тобто, там, де навчається більше 50 учнів.
Це учні Смяцької загальноосвітньої школи Новгород-Сіверського району поспішають до вбиральні, щоб встигнути за перерву. Від будівлі школи до вуличного туалету приблизно 100 метрів. Сама вбиральня стара і аварійна, каже директор школи.
«Щоб не упав туалет, це ми вимушені були зробити таку от стіну-опору. Коли я побачив це все, я сам був у шоці. Я працюю тут нещодавно, але такого я ще не бачив.»
Ірина Черненко в школі працює вчителем і водночас мама третьокласниці.
«Я тут теж навчалася і також пам’ятаю туалети шкільні ще з часів свого навчання. І мені здається, що ще батьки наші навчались, ці туалети вже були. А на дворі вже 21 століття – і такі туалети – це вже минуле століття, може, й позаминуле, тому що холодно дуже, а там протяги страшенні, діти маленькі.»
У приміщенні школи є туалет для учнів початкових класів, каже директор. Робили його за гроші матері дитини, яка тут навчалась.
«Ось. Заходьте, будь ласка. Що у нас тут є. Ну ви ж бачите, що навіть у середині не найкращий вигляд у нашого туалету. Але ми дуже вдячні матері дівчинки, яка також тут навчалась і була в інклюзивному класі, що вона облаштувала цей туалет для своєї дитини. Але так сталося, що зараз ним користується вся початкова школа. Ми дуже їй вдячні за це.»
Цього року з держбюджету для облаштування туалетів всередині шкіл на Чернігівщині виділили 38 мільйонів гривень, каже начальник управління освіти облдержадміністрації Микола Конопацький. Гроші підуть на так звані «перспективні» школи, де навчається більше 50 учнів.
« І таких шкіл, от сьогодні ми звели таку інформацію, які можуть попасти якраз під цю програму, - їх 62 заклади десь орієнтовно на суму 33,5млн.»
Для прикладу, у Новгород-Сіверському районі таких шкіл 3: окрім Смяцької, це ще Орлівська та Грем’яцька.
А це вже Лісконогівська школа Новгород-Сіверського району. Тут навчається 37дітей. За програмою виділення коштів на облаштування внутрішніх туалетів, коштів не передбачено, тому діти користуються надвірною будівлею, яка знаходиться ось там – за школою.
«Скільки у вас до туалету? – Метрів 50, до 50. Навіть не знаю, коли він був побудований ну більше десяти років.»
Для молодших класів шкільну комору переобладнали під кабінки для біотуалетів.
Ігор Коломійченко, директор Лісконогівської школи.
«Це, в принципі, як тільки вийшов закон, що туалети повинні бути в приміщенні, ми одразу в перший же рік їх обладнали. Це вже, мабуть, три або чотири роки.
Тобто дітки, в принципі, з 1 по 6 клас в зимовий час сюди ходять, тому що на дворі клімат не для дітей менших. Старші користуються тим туалетом, який є на дворі.»
Облаштувати школи теплими вбиральнями планують до початку нового навчального року.
Відео UA: Чернігів
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
(Оновити зображення коду)