Новгород-Сіверський на шляху підвищення прозорості бюджетів | Події і коментарі
Субота, 29 лютого 2020, 05:13
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Новгород-Сіверський на шляху підвищення прозорості бюджетів

12:20 01.03.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Новгород-Сіверська міська рада хоче йти “в ногу з часом” та запровадити на своєму сайті  візуалізоване відображення інформації з використання бюджетних коштів на мапі міста під час будівництва і реконструкцій, візуалізацію за фінансовими результатами діяльності комунальних підприємств та з використання розпорядниками бюджетних коштів.

Наразі багато уваги приділяється прозорому бюджетам та відкритим даним, так створений, відповідно законодавства, відкритий веб-портал використання публічних коштів е-дата, якій має два модулі.

Перший модуль, spending.gov.ua на якому можна ознайомитись як з договорами, так і транзакціями, які проходять через казначейство при оплаті товарів та послуг бюджетними закладами і установами, органами місцевого самоврядування, комунальними підприємствами, тими хто є розпорядниками чи одержувачами публічних коштів з точки зору ЗУ “Про відкрите використання публічних коштів”.

Другий модуль, працює у поки у тестовому режимі openbudget.gov.ua - відображає доходи та видатки державних та місцевих бюджетів. Він створений за принципом наглядного та доступного відображення інформації, зрозумілого звичайному громадянину.

Yes

openbudget.gov.ua  - тестовий режим (Бюджет Новгород-Сіверської міської ради загальні відомості)

Yes

openbudget.gov.ua  - тестовий режим (Бюджет Новгород-Сіверської міської ради виконання та структура  бюджету 2018 рік)

Так повинна відображатися інформація про публічні кошти, вона має бути доступною, наглядною та зрозумілою. Тому представники ГО “Центр політичних студій та аналітики” (ГО ЦПСА) звернулися до Новгород-Сіверської міської ради з пропозицією впровадити системи візуалізації “Відкритий бюджет”, яка відображає інформацію про використання публічних коштів в зручному, візуалізованному вигляді. Програмне забезпечення розроблено ГО Центр «Ейдос». Візуалізація робить бюджетний процес зрозумілим для громадян. Для впровадження були представлені три модулі:

  1. Портал публічних фінансів (ПФ) – надає можливість відображення транзакцій порталу Е-дата на сайті розпорядника (одержувачів) коштів. Це дозволяє всім бажаючим знайти інформацію про кошти, які використали та побачити які послуги, товари, роботи і кому оплачують.
  2. Карта ремонтів (КР) – інтерактивна карта, дуже наглядно та зручно показує, де та яку роботу проводять органи місцевого самоврядування, багато інформації відповідно цих робіт. При бажанні міська влада, за допомогою мапи,  має можливість залучити містян для посилення громадського контролю за виконанням підрядних робіт під час їх проведення та у гарантійний термін, відповідно це допоможе замовнику.
  3. Комунальні підприємства (КП) – відображає фінансові показники у вигляді графіків показує їх динаміку в часі по рокам, а також інформацію стосовно КП з деяких відкритих реєстрів.

Депутати Новгород-Сіверської міської ради, члени виконкому на чолі з мером Бондаренко Олегом Анатолійовичем виразили думку, що мають йти в “ногу з часом” та вирішили запровадити на сайті міської ради усі три модулі. Олег Анатолійович підписав меморандум про співпрацю по впровадженню модулів системи “Відкритий бюджет” на сайті міської ради м.Новгород-Сіверський.

Yes

Меморандум про співпрацю та впровадження системи візуалізації “Відкритий бюджет

На сьогодні модулі впровадили Чернігівська міська рада (модуль КП), Чернігівська обласна рада (модуль КП), Деснянська районна у місті Чернігові рада (модулі ПФ і КР), Ніжинська рада (модулі ПФ і КП), Чернігівська ОДА підписала меморандум про впровадження інтерактивної карти та інші. Але актуально стоїть питання впровадження інтерактивної карти у Чернігівській міській раді. На дане питання звертали увагу мерії як представники ГО ЦПСА, так і представники депутатського корпусу.

Як бачимо процес візуалізації прозорого та відкритого використання публічних коштів набирає обертів, повільно, але сподіваємось цього року до нього підключаються і інші місцеві ради Чернігівської області.

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).


Автор: ГО «Центр політичних студій та аналітики»
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Безробітним виділятимуть до 90 тисяч на відкриття власного бізнесу

Безробітні зможуть отримати одноразову виплату. Державна служба зайнятості в 2020 році реалізує кілька програм сприяння зайнятості населення, спрямовану на розвиток підприємництва. Про це...

Чернігівські бібліотекарі продовжують знайомити чернігівців із українськими народними традиціями

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського весело та яскраво відзначили Колодія. Гості свята дізналися про те, як українці проводили останній тиждень перед Великим постом – Сиропусний (його ще...

Дідур став на захист департаменту, де знайшли корупцію

У Чернігівській ОДА оптимізували Департамент сім’ї, молоді та спорту, передавши його функції іншому підрозділу. Враховуючи численні скарги спортсменів та відкриті кримінальні провадження,...

Страх перед громадськими роботами змусив мешканця Чернігівщини відшкодувати 23 тисячі боргу по аліментах

Після розлучення обов’язки щодо виховання та розвитку дитини більшою мірою виконуються тим з подружжя, з ким залишається малеча. Деякі батьки, користуючись відсутністю дитини поруч, ігнорують...

Служба зайнятості – надійний партнер роботодавців, який може і знає, що їм запропонувати

Про виклики на ринку праці, нові підходи в роботі служби зайнятості та налагодження ефективної співпраці з органами влади та роботодавцями, говорили під час «круглого столу»...