Розглядати справу голови Срібнянської ОТГ Олега Куделі суд почне 26 березня | Події і коментарі
Четвер, 07 грудня 2023, 19:02
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Розглядати справу голови Срібнянської ОТГ Олега Куделі суд почне 26 березня

09:38 05.03.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Розглядати по суті справу голови Срібнянської об’єднаної територіальної громади Олега Куделі суд почне 26 березня. Таке рішення ухвалила суддя Срібнянського районного суду Валентина Ходіч. Судовий процес триває рік і 3 місяці. Олег Куделя позивається до Срібнянської селищної ради. Він – самовисуванець, в листопаді 2017 року обраний головою громади, набрав 57 відсотків голосів. До цього двічі очолював селищну раду Срібного. На посаді голови ОТГ він пробув кілька хвилин. На 1-й сесії 17 листопада 2017 року, одразу після складання ним присяги, 19 з 26 депутатів висловили голові недовіру і достроково припинили його повноваження. Причина - конфлікт інтересів. Відтоді громада  - без голови, його обов’язки виконує секретар ради Ірина Мартинюк. Олег Куделя 23 листопада 2017 року звернувся до суду, аби рішення сесії скасували.

У Срібнянському районному суді проходить підготовче засідання у справі відстороненого голови громади Олега Куделі. Це - через рік і три місяці після подання ним заяви.

«Перед цим були суди: Київський апеляційний адміністративний суд, Шостий суд, Верховний Суд України, також Велика Палата Верховного Суду України, яка прийшла до висновку, що суд все таки повинен відбутися у Срібному.»

Позивається Олег Куделя до селищної ради. Яка 17 листопада 2017 року на першій сесії 19-ма голосами «ЗА» достроково припинила його повноваження. Причина – конфлікт інтересів. Олег Куделя несвоєчасно передав корпоративні права у товаристві «Срібнянський райагробуд», за що заплатив штраф в попередній каденції. За відсторонення голови від посади голосувала зокрема секретар Ірина Мартинюк. Відтоді вона ж виконує його обов’язки.

«Оскільки в нас законодавчо передбачено, що людина, яка має за корупційні діяння, яка вже несла покарання, не має займати державні посади, тому зрозуміло, рішення було таке більшості депутатів, у тому числі й моє. Працюємо. Дитячий садок відновлюємо, комунальне підприємство відновлюємо, те що раніше було в дуже занедбаному стані, дороги намагаємося ремонтувати, 5 одиниць комунальної техніки в цьому році придбали.»

Сам Олег Куделя звинувачення у свою сторону називає безпідставними.

«Я являюся засновником, і там видно було, що дійсно є в державному реєстрі, але я все зробив, передачу корпоративних прав іншій третій особі в рамках чинного законодавства. І ці корпоративні права, які в мене були в ТОВ «Райагробуді» передані іншим особам.»

Володимир Кравченко, адвокат Олега Куделі: «Рішення Срібнянської селищної ради є невмотивованим на нашу думку. Воно прийняте в порушення зокрема Закону України про місцеве самоврядування, оскільки відповідне пленарне засідання відбулося з порушенням цього закону. Не виносилось проект рішення на розгляд відповідного комітету або комісії.

Павло Кириченко, депутат селищної ради: «Я не голосував за відсторонення. Чому. Тому що дійсно, насправді не було ніяких підстав голосувати за відсторонення. Це надумане, воно надумане. Тут якщо взяти владу й законність, ви ж самі бачите. 18 місяців вже пройшло чи скільки там з моменту відсторонення, але суд до цього часу не розглянув питання. Це говорить про що. Що влади як такої в районі немає, закону дійсно немає.»

Адвокат Віктор Карпенко, який за договором на безкоштовній основі представляє інтереси селищної ради, каже, справа затягнулася через зміни в Кодексі адміністративного судочинства.

«Так склалося, що підготовче засідання з 2017 року не було, тому що справа ходила в апеляційну інстанцію, у Верховний суд. Це не вина суду, така процедура. Є інструкція, яка передбачає про передачу справ у разі подання апеляційної скарги, касаційної скарги й таке інше. Й тому, коли справа повернулася десь у грудні 2018-го року фактично, то це друге засідання за участі сторін, яке відбулося. Тобто, якщо взяти фактично розгляд справи, то 2 місяці ось воно по суті розглядається.»

Вимоги відстороненого голови – визнати протиправним та скасувати рішення сесії, поновити його на посаді та компенсувати заробітну плату. З листопада 2017-го Олег Куделя на роботу не влаштовувався й на облік у Центр зайнятості не ставав.

«Але тоді втрачається інтерес до позову, так як виходить вже на іншій роботі, не цікаво. І люди мене не зрозуміють, все таки люди підтримують, громада підтримує.»

Віктор Кисляк, житель смт Срібне: «Я вважаю, що він має там працювати.»

Віра Припутненко, жителька смт Срібне: «Так як я живу в Срібному, у мене немає претензій, у мене єдині претензії були, є і будуть до Куделі. Тому що він не чесний.»

Алла Бурдай, жителька с. Поділ: «Як у нас верхівка спрацює, так і буде. Це моя така думка. Від нас багато не залежить.»

Публіцист Володимир Бойко, який досліджував тему звільнення Олега Куделі, каже, подібного випадку він не зустрічав ні в області, ні в Україні.

«Є різні ситуації, це не є такий унікальний випадок, коли голова відстороняється від обов’язків, але щоб отак, на першому засіданні. Він навіть не встиг жодного рішення підписати. В попередній каденції там було виявлено конфлікт інтересів, за який відповідний голова поніс стягнення. Тобто він його відбув це стягнення. Але це стягнення не було пов’язано з обмеженням займати відповідну посаду, покарання він поніс. А потім виявляється наступної каденції він несе такого роду покарання, яке взагалі то не передбачено.»

Розгляд справи по суті в Срібнянському районному суді мають почати 26 березня. Зокрема, допитувати свідків, яких селищна рада заявила два десятки.

Відео UA: ЧернігівАвтор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)