Вчителька Смяцької школи готує позов до суду: вважає - її незаконно звільнили з роботи | Події і коментарі
Субота, 20 липня 2019, 08:18
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Вчителька Смяцької школи готує позов до суду: вважає - її незаконно звільнили з роботи

15:25 07.03.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Вчителька Смяцької школи Новгород-Сіверського району Оксана Коротка готує позов до суду. Вважає - її незаконно звільнили з роботи. Директор школи Тимофій Ковальчук каже, зробили це за порушення трудової дисципліни. Звільнена вчителька -   мати трьох дітей з інвалідністю. Двоє дітей - повнолітні, найменший син навчається в цій же школі. Оксана Коротка у школі працювала вчителем-асистентом своєї дитини, вела корекційні заняття і викладала кілька годин української мови та літератури. Конфлікт триває більше року - відтоді як Оксана Коротка після закриття школи в рідному селі влаштувалась на роботу в Смяцьку . Окрім нарікань на виконання трудових обов’язків, є скарги від батьків інших учнів на агресивну поведінку її дитини. Жінка пояснює все захворюванням сина і сама скаржиться на керівництво школи в різні інстанції.

Вчителька зі Смяцької школи Оксана Коротка збирає документи, щоб позиватися до суду на керівництво школи. Її звільнили за порушення трудової дисципліни. Каже - неправомірно.  

«Я не згодна зі ставленням до мене. Я тільки-но завершила навчання, отримала дві магістратури, у мене, взагалі, 4 педагогічні освіти.

Трудова дисципліна поглядала в чому: в тому що я на розсуд стану здоров’я дитини змінювала корекційні заняття, лише корекційні заняття.»

Син Оксани Короткої Марк має інвалідність і навчається в інклюзивному класі цієї ж школи.

«Ось дитина моя погано себе почувала, судорога ніжку брала, психологічно не налаштований був. І ми з четвертого уроку перенесли заняття на сьомий урок. За це від дав мені догану одну. Другу догану він написав після того, як з двох маршрутів працював один автобус, і нас раніше відправили додому. Я маю супроводжувати свою дитину в автобусі. Директор про це знав, був повідомлений, а зранку сказав: пишіть пояснювальну, чому Ви не провели гурток. Але гурток я провела наступного дня.»

Директор школи Тимофій Ковальчук називає такі причини звільнення вчительки.

« Вона поїхала на сесію, і коли ми кинулися дивитися журнали, жодне заняття не було проведене – не було записане. Почали з’ясовувати у дітей проводилися ці заняття чи не проводилися - і діти казали, що ці заняття не проводилися.

Вона поскаржилася інспектору з праці  Карабан Оксані Григорівні. Під час перевірки Оксаною Григорівною щодо достовірності цих доган, вона підтвердила, що догани винесені правомірно.»

Оксана Карабан, інспектор Управління Держпраці в Чернігівській області

«При проведенні інспекційного відвідування досліджувалася тільки процедура винесення догани, тобто службова записка, наказ на дисциплінарне стягнення, потім пояснення. І нами не було встановлено порушень трудового законодавства в частині винесення дисциплінарного стягнення зі сторони роботодавця.»

Директор школи каже, випадки порушення трудової дисципліни вчителькою траплялися неодноразово.

«Це велика кількість підстав дуже-дуже. Я навіть не можу всі перерахувати, бо це велика кількість починаючи з пропуску уроків, починаючи з перенесення самовільного уроків, які ми не знаємо відчитувались чи ні, з прогулів.

Вони всі зазначені. У мене є пояснювальні, якщо вона відмовлялася писати пояснювальну, значить складалися акти та доповідні.»

Як сказав батько одного із школярів Ігор Шульга, є нарікання на агресивну поведінку сина вчительки. 

«Від початку навчального року він тричі побив мою доньку. Двічі викликав міліцію. Штовхнув - головою об асфальт вдарилась, потім ногою в живіт, потім по голові бив.»

Валентина Макарець, вчителька Марка Короткого: «За цією партою у нас навчається у нас Короткий Марк. Ця дитина з особливими потребами. Він уже навчається у нас другий рік.

На уроці намагається бути таким, як і всі дітки, працює на уроці, за обмеженою програмою, але виконує завдання. На поведінці ця дитина може бути непередбачуваною.»

Оксана Коротка пояснює поведінку сина його захворюванням і каже, залишившись без роботи,  не має за що купувати ліки для дитини.

«Це препарат, нам допомагає утримувати кальцій в організмі. На сьогоднішній день одна упаковка 1012грн., а нам на місяць їх потрібно дві. І так само ж «Кальцій Д3 нікомед форте» - теж потрібно дві. Це такі основні препарати.»

Відео UA: ЧернігівАвтор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові поліція затримала «чорних піарників»

Сьогодні вночі чернігівська поліція виявила групу осіб, яка на території виборчого округу №206 поширювала так звану «чорнуху» проти одного з кандидатів у народні депутати. Як...

На перехрестях Пухова – Бєлова та Бєлова – Кільцева вже ремонтують дорожнє полотно

На перехрестях Пухова - Бєлова та Бєлова - Кільцева протягом двох днів, 19 та 20 липня, перекритий рух автотранспорту. Тут тривають роботи по ремонту дорожнього покриття. Як відомо, у цьому...

Носівка створює інклюзивно-ресурсний центр

У Носівській об’єднаній територіальній громаді вже найближчим часом має з’явитися сучасний інклюзивний ресурсний центр. Його зможуть відвідувати всі діти громади, незалежно від того,...

Протягом парламентської кампанії ОПОРА фіксувала активність кандидатів у нардепи, порушення в агітації та «чорний піар»

Протягом парламентської виборчої кампанії спостерігачі ОПОРИ фіксували в Чернігівській області прояви активності кандидатів у народні депутати України, порушення в  розміщенні зовнішньої...

Збереження "Ялівщини": обговрення тривають

18 липня на розширеному засіданні комітету Громадської ради при ОДА з питань реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» обговорено проєкт «Екологічне покращення...