Президент на Чернігівщині оголосив курс на подолання бідності | Події і коментарі
Субота, 23 березня 2019, 04:40
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Президент на Чернігівщині оголосив курс на подолання бідності

15:17 14.03.2019    Версія для друку  Оцінок:
0

Імідж. Візит Президента України Петра Порошенка у Чернігівську область був насиченим: спочатку у Чернігові він взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку, а потім долучився до велелюдного святкування 350-річчя створення гетьманської столиці у Батурині.

Петро Порошенко, виступаючи перед посадовцями, депутатами різних рівнів, представниками громадськості, чернігівською інтелігенцією окреслив основні досягнення України за останні п’ять років. А досягнення більше, аніж переконливі: зміцнення армії, яка увійшла до десятки сильніших на континенті, і продовжує розвиватися, прагнучи до стандартів НАТО; безвіз як можливість для економічних, культурних, освітніх та інших контактів із країнами Європи; Угода про Асоціацію з Європейським Союзом, яка серед інших сприяла поступовому відродженню української економіки, переорієнтацію на ринки європейських держав національних виробників; децентралізація, що відкрила широкі можливості для відродження українських сіл і селищ; утвердження національної ідентичності завдяки державній підтримці української мови і культури; поява Православної церкви України як духовної основи Української держави. Водночас, Петро Порошенко наголосив, що всі успішні кроки розбудови держави зустрічали критику і несхвальні оцінки псевдоекспертів, які і зараз намагаються посіяти зневіру серед українців.

Yes

«Нам своє робити. І ми маємо не допустити ігор зі свободою та незалежністю. Ціна помилки надзвичайно висока – будівництво держави і ризики її руйнування», - наголосив чинний глава держави.

В України, окрім зовнішнього ворога, який випробовує на міцність державу і суспільство на сході країни, є внутрішній ворог, ім’я якому – бідність. «Подолання бідності – це точно невідкладне, життєво важливе завдання. Це надзвичайно важливий фронт. Ми мусимо це зробити не тільки заради бідних, але й заради всіх без винятку українців. Адже бідність – це загальнонаціональне приниження. Бідність – це психологічна травма для всього суспільства, гальмо в розвитку всієї держави», - зазначив Петро Порошенко.

Yes

Президент пообіцяв, що на подолання бідності будуть спрямовані його особливі зусилля«Три-чотири роки тому я не міг цього обіцяти. Бо не було фундаменту, був потрібен час, щоб відновити зростання економіки. Економіки, по якій завдала дуже важкого удару російська агресія та торговельно-економічна блокада, ембарго», - зауважив він.

За його словами, нинішній економічний підйом дає реальні підстави для подолання злиднів. Президент України повідомив про розробку плану з подолання бідності, що включає індексацію пенсій і компенсаційні виплати для непрацюючих громадян, які отримують мінімальну пенсію, монетизацію субсидій, а також підтримку багатодітних родин через запровадження щомісячних виплат на третю і кожну наступну дитину.

Петро Порошенко уточнив, що на Чернігівщині 262 тис. пенсіонерів у березні отримають підвищені пенсії. Крім цього, місцеві жителі із мінімальними пенсіями одержать компенсаційні виплати у розмірі 2410 грн. (і це стосується 66 тис. пенсіонерів). Монетизація субсидій, завдяки відносно теплому лютому і березню, дозволить зекономити тим, хто отримує субсидію, 500-700 грн.

Yes

Крім того, уряд уже підтримав ініціативу Президента України та затвердив постанову про виплату з 1 квітня на третю і кожну наступну дитину віком до 6 років 1669 грн (до кінця року виплати мають зрости до 1800 грн). На думку Петра Порошенка, цей крок сприятиме не тільки покращенню добробуту багатодітних родин, а й зростанню народжуваності.

Під час засідання Ради регіонального розвитку голова Чернігівської ОДА Олександр Мисник презентував План перспективного розвитку Чернігівської області на 2019-2021 роки.

– Чернігівщина виконала доручення Президента України Петра Порошенка – визначено план дій на найближчі три роки. Кожна громада області розробила дорожні карти впровадження інфраструктурних проектів. Їх понад 500. Тож маємо амбітні цілі – системно змінювати якість життя громадян. Ми визначили п’ять основних пріоритетів Прану перспективного розвитку області: аграрний сектор, якість життя (освіта, медицина, дороги), створення умов для малого і середнього бізнесу, туризм, інновації, – зазначив Олександр Мисник.

Yes

Також важливою подією для Чернігівщини стало і святкування 350-річчя створення гетьманської столиці у Батурині, що відзначається цього року на державному рівні. Гостем свята став президент України Петро Порошенко. Він привітав жителів Батурина і гостей свята. Порошенко нагадав, що наприкінці 17 - початку 18 століття був періодом розквіту Гетьманщини. І Батурин був столицею для гетьманів Івана Самойловича, Дем‘яна Многогрішного, Івана Мазепи, який 22 роки тримав булаву і поклав край Руїні, саме за нього місто набуло найбільшого розквіту.

«Батурин - це застереження, це урок, який ми маємо вивчити і розуміти, скільки чвари старшини коштували всьому народові», - наголосив Петро Порошенко. Також він зазначив, що Батурин є символом спротиву Росії, «який сприяє відновленню української державності». Жителі Батурина емоційно вітали Президента України і висловили йому мандат довіри на продовження обраного курсу діяльності.

Yes


Автор: Олександр Петров

Читайте також

На Чернігівщині судитимуть чоловіка за заклики в російській соцмережі повалити владу

До суду скерували обвинувальний акт стосовно чоловіка, обвинуваченого у розповсюдженні у російській соцмережі "Одноклассники" закликів захопити державну владу. Про це повідомляє УНН з...

Двоє людей у Чернігові звернулися до травмпункту після негоди

2-є людей звернулися до травмпункту міської лікарні № 2 після буревію, який пройшов у Чернігові. Серед них - жінка з переломом ноги і чоловік на якого під час мітингу впав агітаційний стенд....

Комунальники допомагають ліквідовувати наслідки негоди у Чернігові

У Чернігові сьогодні, 22 березня, у різних мікрорайонах міста шквальним вітром пошкоджені покрівлі, поламані дерева, контактні тролейбусні мережі у двох місцях. Працюють рятувальники та аварійні...

ДФРР-2020: регіональна комісія розпочала оцінку проеків

Члени регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів Державного фонду...

47 населених пунктів на Чернігівщині без світла через негоду

47 населених пунктів Чернігівщини станом на 15:00 залишаються без світла. Найбільше у Городнянському та Сновському районі. Про це UA: Чернігів повідомила прес-секретар «...