Батьки чернігівських школярів дізнались, як можна користуватись Єдиною системою відкритих бюджетів шкіл | Події і коментарі
Четвер, 23 січня 2025, 17:17
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Батьки чернігівських школярів дізнались, як можна користуватись Єдиною системою відкритих бюджетів шкіл

12:14 20.03.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

У приміщенні Молодіжного обласного центру 19 березня батькам дітей, які навчаються у школах міста, презентували Єдину систему відкритих бюджетів шкіл. На заході розповіли про онлайн платформу, яка дозволяє в розрізі окремого закладу освіти бачити всю фінансову інформацію: скільки коштів і на що виділяється із бюджету, проводити дискусії щодо нього та брати участь у різноманітних проектах від школи тощо. Тут є інформація не лише про надходження у заклад, а й його потреби. 

Єдина система відкритих бюджетів шкіл (https://openschool.in.ua/) розроблялась на основі фокус-груп та консультацій з батьками, директорами шкіл, департаментами освіти. У Чернігові вона почала впроваджуватись у 2018 році, разом із Вінницею та Дніпром. Наразі до системи вже підключились 9 загальноосвітніх шкіл м. Чернігова. І 2 школи в процесі підготовки до підключення. 

Для того, щоб батьки учнів більше знали про можливості цієї системи та могли нею користуватись, їх запросили на ознайомчу зустріч. Захід провели представники ГО «Агенція міських ініціатив» за організаційної підтримки Фонду «Об’єднання» та Антикорупційної ініціативи ЄС. По скайп-зв’язку до нас приєднався також один і розробників Системи — Андрій Жнивін, якій з перших вуст розказав про їдею створення Системи та про її унікальні можливості.

Під час зустрічі були присутні й представники адміністрацій шкіл.

«Я вважаю, що дана система є досить зручною у напрямку ведення фінансової звітності для шкіл. Адже школам вже не потрібно викладати підсумкові звіти на сайті за період звітування, достатньо своєчасно вносити поточні надходження та видатки. Система сама все підрахує, розподілить по статтям видатків та побудує звіт у табличному та графічному вигляді. Також мені в цій Системі подобається можливість краудфандингу за допомогою розміщення шкільних проектів, тим самим залучення ресурсів і об’єднання людей», — поділився враженнями заступник директора школи №27 Денис Домоцький.

Натомість батьки також дуже схвально відгукнулись щодо Єдиної Системи відкритих бюджетів шкіл. Зазначили, що для них було б дуже зручно користуватись такою платформою, де була б зібрана вся фінансова та інша інформація про школу.

«Ще на початку запровадження Системи в чернігівські школи, ми проаналізувати всю звітність шкіл Чернігова. Вже тоді ми побачили, що деякі школи взагалі не мають власних сайтів. Частина шкіл намагаються звітуватись на своїх сайтах, і це дуже тішило. А за решту шкіл звітується управління освіти.  Але сайти шкіл міста дуже різні по структурі, і щоб знайти інформацію потрібно витратити на це певний час. Впровадження Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл вирішує це питання. Адже через онлайн платформу звітують у єдиному форматі, завдяки чому інформацію легко промоніторити та зробити висновки», – зазначила координатор Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл у Чернігові Тетяна Романова.

Як зазначила Тетяна Романова, наразі до системи підключились такі навчальні заклади: школи № 3, 6, 10, 27, 5, 16, 36, 17, 24 та дві школи (7 та 29) в процесі підготовки документів. «Зараз ці заклади працюють у тестовому режимі — вони вчаться працювати в цій системі. Вже деякі школи готові виходити з тестового режиму і працювати вже з реальними цифрами. І вже на цьому етапі школи, котрі підключились, відчули переваги у роботі з системою. Сподіваюсь, що інші це також зрозуміють з часом», – каже Тетяна Романова.

 Функціонування Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл фінансується за кошти антикорупційної ініціативи Європейського Союзу. Тому вона передбачає безкоштовне підключення, технічна підтримка та обслуговування системи. Тобто є безкоштовною для всіх шкіл, які проявили чи проявлять бажання використовувати дану платформу.

Як підключитися:

  1. Написати лист на електронну адресу координатора та повідомити про бажання підключитись до системи: goami.info@gmail.com
  2. Написати заяву до фонду «Об’єднання» (координатор відправить Вам її зразок на електронну пошту).

Разом із технічними спеціалістами Фонду провести тестування функцій системи.


Автор: Прес-служба ГО «Агенція міських ініціатив»
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)