У Чернігові знову здорожчає вода | Події і коментарі
П'ятниця, 19 квітня 2019, 16:16
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

У Чернігові знову здорожчає вода

13:53 20.03.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення у Чернігові зростуть на 11,3 %.

Про це повідомили під час відкритого обговорення у КП «Чернігівводоканал» щодо діючих тарифів.

Тож, тарифи зростуть, у тому числі з водопостачання – на 11,7 %, з водовідведення – на 10,8%; на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – на 11,9%, у тому числі з  водопостачання – на 12,4 %, з водовідведення – на 11,4%.

Як повідомляє інформаційна служба комунального підприємства, зміна вищезазначених спричинена зміною наступних складових витрат тарифів.

1. Збільшення рентної плати за спеціальне використання води в 2,6 рази (з 1 640,6  тис.грн до 4 321,3 тис. грн.) внаслідок зміни методики розрахунку у зв’язку із внесенням відповідних змін до Податкового кодексу України, а саме: збільшенням в 2 рази об’єкта   оподаткування та застосуванням підвищеного в 3,3  рази коефіцієнту для частини об’єкту оподаткування.

2. Зростання земельного податку в 2,2 рази (з1 820,0 тис. грн. до 4 010,8 тис. грн.) у зв’язку із застосуванням на законодавчому рівні підвищеного коефіцієнту нормативної грошової оцінки землі до земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру.

3. Збільшення тарифних ставок та посадових окладів на 26,2% за рахунок:

  • зростання середньорічного прожиткового мінімуму на 2019 рік для працездатних осіб на 9,1% порівняно з середньорічним за 2018 рік (з 1808,17 грн до 1971,92 грн);
  • збільшення мінімальної тарифної ставки  робітника І розраду з 01.01.2019 до 160 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб  (або на 17,1% порівняно з середньорічним значенням за минулий рік на рівні 136,67%) відповідно до змін і доповнень до Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2021 роки.

4. Збільшення витрат на друк квитанцій зі змінними даними з подальшою порізкою, добіркою і упаковкою на 81,8% (до 370,8 тис. грн. проти врахованих у діючому тарифі 204,0 тис. грн.) відповідно до діючого договору з ПП «Екліпсе».

5. Збільшення витрат на послуги охорони об’єктів підприємства на 22,5 % (з  1 266,2  тис. грн. до 1 550,9 тис. грн. відповідно до договорів, укладених на 2019  рік).

Також, враховуючи необхідність здійснення розрахунку гідравлічної моделі, збору даних та створення інформаційного комплексу системи водопостачання на базі існуючого програмного забезпечення, в структурі розрахункового тарифу враховані витрати на дані послуги на загальну суму 1 500,7 тис. грн., на підставі діючих договорів з ТОВ «Наукове підприємство «РІКОМ».

Додамо, що наразі невідомо коли нові тарифи вступлять в силу, адже попереду тривала процедура: ще двічі тарифи будуть розглядатися в НКРЕКП і один раз обговорюватись в Чернігові.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

На Чернігівщині чоловіка засудили до 8 років позбавлення волі за вбивство пенсіонера

Прокуратурою підтримано обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно жителя Бобровицького району, який обвинувачувався в умисному протиправному заподіянні смерті іншій особі, тобто у вчиненні...

Чернігівські поліцейські готуються до охорони правопорядку під час виборів

З 18 по 24 квітня чернігівські поліцейські несуть службу в посиленому режимі. Чернігівський відділ поліції у сквері імені Богдана Хмельницького провів стройовий огляд особового складу. У...

Систему енергомеенеджменту міста Чернігова оцінять на відповідність європейським стандартам

Чернігів готується приєднатися до проекту Європейської енергетичної відзнаки (ЄЕВ) в Україні та пройти перевірку відповідності своєї системи енергоменеджменту нормам цієї міжнародної системи....

У Прилуках збудують скейт-парк

У Прилуках найближчим часом планують побудувати скейт-парк для молоді міста. Міська рада виділила на втілення цього проекту 500 тисяч гривень.Громадські організації «Молодіжна рада» та...

Переплати по субсидіях «забере» держава

З 1 січня «Чернігівобленерго» розділилося на дві компанії. Тепер постачальником електроенергії для населення є ТОВ «Енера Чернігів». Та досі багато споживачів не можуть...