У Чернігові знову здорожчає вода | Події і коментарі
Субота, 29 лютого 2020, 05:52
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

У Чернігові знову здорожчає вода

13:53 20.03.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення у Чернігові зростуть на 11,3 %.

Про це повідомили під час відкритого обговорення у КП «Чернігівводоканал» щодо діючих тарифів.

Тож, тарифи зростуть, у тому числі з водопостачання – на 11,7 %, з водовідведення – на 10,8%; на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – на 11,9%, у тому числі з  водопостачання – на 12,4 %, з водовідведення – на 11,4%.

Як повідомляє інформаційна служба комунального підприємства, зміна вищезазначених спричинена зміною наступних складових витрат тарифів.

1. Збільшення рентної плати за спеціальне використання води в 2,6 рази (з 1 640,6  тис.грн до 4 321,3 тис. грн.) внаслідок зміни методики розрахунку у зв’язку із внесенням відповідних змін до Податкового кодексу України, а саме: збільшенням в 2 рази об’єкта   оподаткування та застосуванням підвищеного в 3,3  рази коефіцієнту для частини об’єкту оподаткування.

2. Зростання земельного податку в 2,2 рази (з1 820,0 тис. грн. до 4 010,8 тис. грн.) у зв’язку із застосуванням на законодавчому рівні підвищеного коефіцієнту нормативної грошової оцінки землі до земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру.

3. Збільшення тарифних ставок та посадових окладів на 26,2% за рахунок:

  • зростання середньорічного прожиткового мінімуму на 2019 рік для працездатних осіб на 9,1% порівняно з середньорічним за 2018 рік (з 1808,17 грн до 1971,92 грн);
  • збільшення мінімальної тарифної ставки  робітника І розраду з 01.01.2019 до 160 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб  (або на 17,1% порівняно з середньорічним значенням за минулий рік на рівні 136,67%) відповідно до змін і доповнень до Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2021 роки.

4. Збільшення витрат на друк квитанцій зі змінними даними з подальшою порізкою, добіркою і упаковкою на 81,8% (до 370,8 тис. грн. проти врахованих у діючому тарифі 204,0 тис. грн.) відповідно до діючого договору з ПП «Екліпсе».

5. Збільшення витрат на послуги охорони об’єктів підприємства на 22,5 % (з  1 266,2  тис. грн. до 1 550,9 тис. грн. відповідно до договорів, укладених на 2019  рік).

Також, враховуючи необхідність здійснення розрахунку гідравлічної моделі, збору даних та створення інформаційного комплексу системи водопостачання на базі існуючого програмного забезпечення, в структурі розрахункового тарифу враховані витрати на дані послуги на загальну суму 1 500,7 тис. грн., на підставі діючих договорів з ТОВ «Наукове підприємство «РІКОМ».

Додамо, що наразі невідомо коли нові тарифи вступлять в силу, адже попереду тривала процедура: ще двічі тарифи будуть розглядатися в НКРЕКП і один раз обговорюватись в Чернігові.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Безробітним виділятимуть до 90 тисяч на відкриття власного бізнесу

Безробітні зможуть отримати одноразову виплату. Державна служба зайнятості в 2020 році реалізує кілька програм сприяння зайнятості населення, спрямовану на розвиток підприємництва. Про це...

Чернігівські бібліотекарі продовжують знайомити чернігівців із українськими народними традиціями

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського весело та яскраво відзначили Колодія. Гості свята дізналися про те, як українці проводили останній тиждень перед Великим постом – Сиропусний (його ще...

Дідур став на захист департаменту, де знайшли корупцію

У Чернігівській ОДА оптимізували Департамент сім’ї, молоді та спорту, передавши його функції іншому підрозділу. Враховуючи численні скарги спортсменів та відкриті кримінальні провадження,...

Страх перед громадськими роботами змусив мешканця Чернігівщини відшкодувати 23 тисячі боргу по аліментах

Після розлучення обов’язки щодо виховання та розвитку дитини більшою мірою виконуються тим з подружжя, з ким залишається малеча. Деякі батьки, користуючись відсутністю дитини поруч, ігнорують...

Служба зайнятості – надійний партнер роботодавців, який може і знає, що їм запропонувати

Про виклики на ринку праці, нові підходи в роботі служби зайнятості та налагодження ефективної співпраці з органами влади та роботодавцями, говорили під час «круглого столу»...