Скільки коштують чернігівські дороги? | Події і коментарі
П'ятниця, 24 січня 2025, 15:12
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Скільки коштують чернігівські дороги?

16:31 27.03.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Державне фінансування чернігівських доріг у порівнянні з минулим роком зросло на 19% і цього року становить 531,7 мільйона гривень. Кошти будуть спрямовані на ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Про це у програмі «Прайм-вечір. Акценти» Українського радіо «Чернігівська хвиля» повідомив заступник начальника управління капітального будівництва ОДА Валерій Ключник.

«Щоб говорити про те, наскільки суттєва ця сума, - зауважив посадовець, - варто зазначити, що лише на експлуатацію автошляхів області потрібно більше 1 мільярда гривень. А ми отримуємо лише половину необхідних коштів, до того ж -  на все одразу, враховуючи усі види ремонтів».

За словами Валерія Ключника, навіть за умови щорічного державного фінансування в  області за рік-два неможливо відремонтувати усі дороги, які цього потребують.

«Ремонт одного квадратного метру асфальтового покриття коштує 450-500 гривень, кілометр поточного середнього ремонту – від 4,5 мільйона гривень, а якщо робити капітальний ремонт – сума перевищує 9 мільйонів гривень, - пояснив чиновник, - і це тільки на дорогах місцевого значення, які переважно мають ширину 6 метрів. А якщо мова про державні дороги, то суми там значно більші».

Крім автошляхів, в області також є 246 мостів, термін експлуатації яких практично вичерпаний. «У Новгород-Сіверському районі маємо три такі об’єкти (мости через Віть і Десну), які плануємо в цьому році відремонтувати».

Відповідаючи на запитання слухачки з Борзнянського району стосовно ремонту дороги від Галайбиного до Головеньок, яка входить до складу автошляху Сосниця-Шаповалівка-Борзна, начальник відділу якості, технічного контролю та нових технологій Служби автомобільних доріг в області Володимир Боровик зазначив, що дорога перебуває у такому стані через порушення правил її експлуатації, зокрема інтенсивний рух великовагового транспорту. «Два тижні тому на сході села Галайбине ми зустрічались з громадою і ухвалили спільне рішення про встановлення габаритних рамок на виїзді із Сосниці і біля Шаповалівки або села Велика Доч, - повідомив представник САД, - потім буде проведений ямковий ремонт. Це те, що ми можемо зробити за виділені кошти в нинішньому році».

Щодо доріг державного значення в області Володимир Боровик зазначив: їх фінансування цього року скоротилось до 300 мільйонів із торішніх 490 мільйонів. «В минулому році ми здали в експлуатацію 17 відремонтованих ділянок  протяжністю 65,5 кілометра, а в нинішньому маємо лише 9 таких об’єктів».  Представник Служби автомобільних доріг поділився досвідом співпраці дорожників із ТОВ «Земля і воля», що в Бобровицькому районі, де ремонт доріг здійснюється за умови співфінансування в рамках відповідного Меморандуму.

Проте стан доріг на Чернігівщині залежить не лише від порушень правил дорожнього руху, в тому числі використання на заборонених ділянках великовагового транспорту, а й від не завжди якісно виконаних робіт, переконаний представник Чернігівського Центру прав людини Сергій Нестеренко. Минулого року експерти Центру здійснювали моніторинг відремонтованих ділянок у рамках проекту  «Якість виконання ремонтів доріг на Чернігівщині – під контроль громадськості» і дійшли висновку, що не всі підрядники дотримуються технологій укладання дорожнього покриття. «Найбільше нарікань на облаштування узбіч, зокрема на відсутність водовідведення, - повідомив Сергій Нестеренко, - не маючи можливості стікати на узбіччя, вода проникає у тріщини в дорожньому покритті і руйнує його, від чого утворюються ями». За результатами моніторингу, каже Сергій Нестеренко, правоохоронцями відкрито 6 кримінальних проваджень, тривають досудові розслідування і проводяться експертизи. Триватиме перевірка доріг експертами Центру прав людини і в нинішньому році. Планують залучати до рейдів представників дорожніх служб, профільного управління облдержадміністрації та правоохоронців.


Автор: UA: ЧЕРНІГІВ
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)