Ніжинська міськрада посіла 6 місце з 16 проаналізованих місцевих рад | Події і коментарі
Субота, 02 грудня 2023, 17:00
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Ніжинська міськрада посіла 6 місце з 16 проаналізованих місцевих рад

14:12 28.03.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Члени коаліції  протягом 2018 року вивчали документи, які регламентують роботу 16 місцевих рад у 4 областях, зокрема, і в Ніжинській міській раді, зокрема, було проаналізовано 10 нормативно правових актів Ніжинської міської ради.

Згідно методології, рівень імплементації радою інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень, з урахуванням придатності їх для використання громадянами, становить 67%, зокрема:

- за закріплення на рівні НПА – 86%;

- за імплементованість – 68%;

- за придатність до використання – 46%.

Дослідження дало змогу виявити, що протоколи, висновки та рекомендації постійних депутатських комісій оприлюднюються не пізніше 5 робочих днів з дня проведення засідання, однак, немає дати оприлюднення.

Також варто зауважити, що не всі проекти рішень виконавчого комітету оприлюднюються за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

На офіційному сайті відсутня систематизована інформація про процедуру подачі місцевої ініціативи мешканцями.

Окрім того, неможливо визначити, чи всі депутати провели звітування про свою роботу перед виборцями. У Статуті територіальної громади встановлено, що громадські слухання скликаються на вимогу не менше 500 жителів, ініціативна група складається з 25 осіб. Цей показник є доволі високим і несе ризики блокування реалізації громадянами свого права.

показники ніжинської міської ради.png

Членами коаліції були напрацьовані і направлені до Ніжинської міської ради рекомендації по підвищенню рівня імплементації інструментів громадського контролю та участі громадян в процесі прийняття рішень.

Якщо Ніжинська міська рада дослухається та врахує ті рекомендації, які ми надіслали, то це може значно підвищити їх в загальному рейтингу і вже можна буде сміло позмагатись за місця в першій трійці лідерів”- зауважив представник коаліції “Прозорі ради” в Чернігівській області Сергій Старченко.

За його словами, найбільш в Ніжинській міськраді “просідає” компонент придатності до використання, який майже найлегше підтягнути”.

Зазначимо, для визначення рівня імплементації інструментів громадського контролю та участі громадян в процесі прийняття рішень були проаналізовані положення про звітування міського голови Ніжина, про місцеві ініціативи, про громадські слухання, порядок про оприлюднення актів виконавчих органів виконавчого комітету Ніжинської міськради. Також було досліджено положення про постійні комісії Ніжинської міськради Чернігівської області VII скликання, порядок подання та розгляду електронної петиції, адресованої до Ніжинської міськради, розпорядження про інформаційне наповнення офіційного сайту Ніжинської міськради, регламенти виконавчого комітету Ніжинської міської ради VII скликання і Ніжинської міськради VII скликання, а також Статут територіальної громади м. Ніжин.

Довідково: Матеріал створено в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).


Автор: Чернігівська обласна ГО ЦПСА
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)