Коли у Чернігові відремонтують вулицю Жабинського? | Події і коментарі
Понеділок, 13 липня 2020, 15:48
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Коли у Чернігові відремонтують вулицю Жабинського?

09:05 31.03.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

28 березня гостем програми «Звіти наживо» на телеканалі UA: Чернігів був начальник управління ЖКГ Чернігівської міськради Ярослав Куц.

Протягом більше ніж години він звітував за зроблену торік роботу і плани про ремонти доріг у нинішньому році. Також відповідав на запитання глядачів і журналістів.

UA: Чернігів дає текстову розшифровку цієї розмови.

Ведуча: Головними акцентами вашого звіту має стати робота Управління ЖКГ саме в частині ремонту доріг. Який ремонт доріг проводили ваше управління минулого року і які дороги плануєте відремонтувати в цьому 2019 році?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: В минулому році виконали досить великий об’єм. Що стосується вулично-дорожньої мережі, то поточним ремонтом в минулому році було виконано (середнім ремонтом) більше 25 вулиць загальною площею 310 тисяч квадратних метрів. Всі інші вулиці міста, які потребували поточного ремонту, ще 45 тисяч квадратних метрів було виконано ямковим методом. Також більше 100 тисяч квадратних метрів було зроблено капітальним ремонтом магістральних вулиць. Було тридцять тисяч квадратних метрів виконано робіт прибудинкових, внутрішньо квартальних доріг. Також було виконано ремонти приватного сектору – 20 тисяч квадратних метрів.

Ведуча: Ремонт приватного сектору, про що йдеться?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Це ремонт доріг на приватному секторі. Також разом з ремонтом доріг виконувались: ремонт тротуарів, роботи з нанесення розмітки, облаштування пішохідних доріжок, капітальні ремонти світлофорних об’єктів. На в’їзді ми зробили розмітку з пластика, огородження вздовж дороги. Таким чином, в минулому році було виконано всього ремонтних робіт близько 500 тисяч метрів квадратних.

Ведуча: Які вулиці в Чернігові були відремонтовані капітально?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц:  Капітальний ремонт – це в’їзд від Лісковицької до Катерининської церкви, вулиця Рокоссовського, розпочато ремонт вулиці Жебинського, ремонт вулиці Молодшого від Шевченка до Берегової, розпочато ремонт Берегової. Також виконувався середній ремонт.

Ведуча: Розкажіть про суть капітального ремонту.

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц:  Наприклад, біля Катерининської церкви було зроблено ремонт разом із встановленням огороджень, зміною освітлення, нанесенням пластикової розмітки. Все залежить від того, скільки фінансів планується витратити на той чи інший об’єкт. Можна зробити капітальний ремонт і просто затягнути зверху асфальтом, а можна повністю розібрати. Як ми це робили на перетині проспекту Миру та Героїв Чорнобиля. Там взагалі не було основи, асфальт було покладено прямо на пісок. Там робили ми основу зі спеціальної суміші (піску, цементу та щеня). Є вулиці, які робили зі спеціальним підсиленням, як Берегову. Ми туди вкладали і пісок, і георешітки, і щебінь, аби закріпити грунт. При проектуванні враховується  модуль пружності, після чого проектанти дають свою пропозицію, після цього виконуються роботи. Один ремонт не можна порівнювати з іншим, бо різні основи, різний стан.

Ведуча: Давайте далі поговоримо про поточний ремонт. Ви сказали, що 25 вулиць були відремонтовані поточним ремонтом.

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц:  Мається на увазі середнім ремонтом – вулиці Шевченка, Толстого, Лісковицька, Дніпровська, Самоквасова, проспект Перемоги. Це вулиці, які затягувалися суцільним шаром асфальту.  Середній ремонт – це площа більше 25 квадратних метрів суцільного асфальту. Ямковий – це вирубали і залатали, а суцільне покриття – це середній ремонт.

Ведуча: Якщо взяти всі дороги за 100%, то який вид з трьох ремонтів, який ви назвали, переважав найбільше?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц:  Середній, бо різниця вартості середнього і капітального ремонту в три рази. Термін між капітального ремонту дороги  10-12 років максимум. Бітум губить свої властивості, кристалізується та висипається. А дороги ремонтували мінімум 20 чи 30 років тому. Тому стояло завдання законсервувати та зберегти ті дороги, що є. Хоча в ідеалі треба робити капітальний ремонт. Замінити мережі, зняти ту основу, яка є, викласти нову основу, враховуючи сучасні методи. Тоді в межах міста ми говоримо про мільярди гривень. Таких фінансів в місті немає.

Ведуча: Коли розпочнеться реконструкція Красної Площі? Скільки це буде коштувати міському бюджету?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц:  Реконструкція Красной Площі почнеться паралельно зі зміною мережі водопроводів та каналізації буде на сьогоднішній день є проект з експертизою. Остаточно ми пройшли узгодження з Департаментом культури та питань археології. Орієнтовна вартість всіх робіт, враховуючи археологію, проектування, технічний нагляд – це близько 58 мільйонів гривень. Це 14 тисяч квадратних метрів.

Ведуча: На що будуть витрачені ці 58 мільйонів? Як розподіляться статті витрат?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Повністю знімається клінкер старий вручну, перебирається і повертається 7 тисяч квадратних метрів назад. Там, де зараз дорога, там буде укладений граніт. Це гранітна цегла по 10 сантиметрів. Буде зніматися основа до 20 сантиметрів, бо далі вже йде культурний археологічний шар. Буде укладатися георешітка, потім арматура, все це заливається бетоном. Після цього зверху укладається клінкер та гранітна цегла.

Ведуча: Телеканал UA Чернігів досліджував це питання, археологи говорили нам про те, що неможна просто так знімати цю бруківку, яка зараз є, що потрібна детальна археологічна експертиза.

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц:  Я пояснював тільки що, що до 20 сантиметрів. Ця бруківка лежить на основі, це суміш піску та глини. Ми в археологічні шари не заходимо. Всі роботи будуть виконуватися під наглядом археологів.

Ведуча: Чи залишиться частина бруківки?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц:  Ми плануємо повернути назад 7 тисяч метрів. Але це все залежить від її якості. Ми її віддамо в лабораторію. Якщо там підтвердять, що вона ще пролежить хоча б 10 років, то можна її покласти назад. Та бруківка, яка по якості не підходить, піде на звалище.

Ведуча: А звідки ви взяли, що на площі 14 тисяч буде 7 тисяч придатної бруківки?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Це прорахували проектанти, це все можна буде зрозуміти лише тоді, коли ми все знімемо.

Ведуча: Коли розпочнуться роботи та скільки вони триватимуть?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Ми плануємо до 1 червня зробити всі підготовчі роботи та залити бетон. Після цього будуть укладати граніт та клінкер. Плануємо ми закінчити до Дня міста. Точно можна буде сказати після того як пройде пару місяців роботи.

Ведуча: Наступне питання від телеканалу UA Чернігів стосується вулиці Малиновського. Чи буде вона ремонтуватися?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Ямковий ремонт там буде проводитись. Середній або капітальний наразі на цій вулиці не планується. Якщо будуть додаткові кошти, то можна буде розглянути ремонт цієї вулиці. Всі вулиці потребують капітального ремонту. Квадратний метр такого ремонту коштує півтори тисячі. Якщо порахувати, що в місті 2 мільйона квадратних метрів, то це 3 мільярди гривень.

Ведуча: Скільки коштів в міському бюджеті закладено на цей рік на ремонт доріг?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: 200-250 мільйонів гривень. Це я маю на увазі на магістральні дороги, як вулиця Маликовського. Тому наявне фінансування є в межах 3% від необхідного. Є депутатська комісія, є необхідні звернення, є стан вулично-дорожньої мережі тієї чи іншої. Враховуючи навантаження на цю дорожню мережу, визначається пріоритет.

 Ведуча: Наступне питання від телеканалу UA Чернігів стосується вулиці героїв Чорнобиля. Згідно з даними сайту ProZorro оголошені тендери на проведення ремонтних робіт. Один тендер на суму 44 мільйони, йдеться в цьому тендері про реконструкцію водопроводу від проспекту Мира до перехрестя вулиць 77-ї Гвардійської дивізії та Київської. Другий тендер на суму 29 мільйонів гривень – це реконструкція самоплинного каналізаційного коллектору на вулиці Героїв Чорнобиля. Отже разом виходить, що ремонт вулиці Героїв Чорнобиля буде приблизно 73 мільйони гривень. Які саме там будуть проведені роботи?                                                        

 Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Це ви ще не врахували ремонт дорожньої мережі. Це плюс 40 мільйонів. А те, що ви назвали, це ремонт мережі. Буде заміна водопроводу на 1,8 кілометрів. Потім буде замінена каналізація повністю від Миру до Мезинцева – це 800 метрів. Це все проводить підрядник, який виграв тендер. Саме в цьому питанні «Водоканал» не бере фінансової участі. У нас мережі зношені більше, ніж на 80%. У «Водоканала» є інвестиційний план, є тариф. За рахунок цих коштів він ремонтує певні ділянки.

Ведуча: Наступне питання від телеканалу UA Чернігів. Коли буде перенесена дорога біля Воскресенської церкви?  

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: На сьогоднішній день проект по вулиці Ремісничій на виході з експертизи. В квітні буде оголошений тендер і буде визначений переможець. І будуть розпочаті роботи. Перше – це Реміснича від церкви і до проспекту Перемоги і роботи, які будуть проходити на колишній території церкви. Що стосується безпосередньо самої вулиці, то це просто. Підготовчі роботи триватимуть 2-3 місяці. А як піде робота по облаштуванню дороги навколо церкви, це складно сказати, бо ніхто не знає, що там знаходиться під землею. Я сподіваюся, що все має пройти досить швидко. В цьому році ми плануємо всі роботи виконати. Але при наявності коштів. Орієнтовна вартість робіт до 30 мільйонів. Зараз є 20 мільйонів. Будемо звертатися до депутатів, може будуть додаткові надходження в бюджет. Або перенесемо роботи на наступний рік.

Ведуча: В якому стані зараз вулиця Жабинського та який там ремонт проводиться?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Вже підключена ливнева каналізація. Вода сходить і восени, і навесні. Буде закінчена ця ділянка від проспекту Перемоги і до повороту на водоканал, вулиця Жабинського буде зроблена середнім ремонтом. Там зараз йде підготовка до укладання основного шару асфальту. Чекаємо сприятливої погоди. Ми можемо вже хоч і зараз закінчити.

Ведуча: Наступне питання від експертів вам поставив Сергій Соломаха громадський діяч. Зробити пряму дорогу до мікрорайону Шерстянка. 2 роки про це немає ніяких відомостей. Чи планує наша влада реалізувати обіцяне?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц:  Проект вже майже готовий. До кінця квітня його обіцяють видати з експертизи. Але фінансування цього проекту наразі немає. Там досить великий перелік робіт. Він пов’язаний з прокладанням зливової каналізації, з будівництвом там нової дороги, якої там ніколи не було. Орієнтовна вартість більше 90 мільйонів. Дорога буде прокладатися через залізничні колії. Але це питання вже узгоджене. Проект вже узгодили з «Укрзалізницею». Цього року кошти для цього проекту не передбачені.

Питання по телефону Зубко Світлана місто Чернігів: Я хочу задати питання стосовно вулиці Довженка. Там не було зовсім асфальту. За 20 років ми половину зробили. На другій половині поклали щебінку, залишилося 50 метрів. Скільки я пишу, в переліку ремонтів цієї вулиці немає. Нам вже це так наболіло.

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Вулиця Довженка в цьому році в переліку вулиць, які будуть ремонтуватися за кошти міського бюджету, відсутня. Дійсно, є програма «80 на 20» , згідно з нею створюється орган самоорганізації населення, робиться проект. Фінансується 80% з бюджету і 20% за кошти мешканців. Або ж доведеться чекати черги, коли дійде до цієї вулиці. Перелік об’єктів по ремонту визначають депутати. В цьому році приватний сектор буде ремонтуватись на трьох вулицях – Борщова, Перемоги, Курська.

 Ведуча: Що можуть зробити жителі вулиці Довженка? Можуть вони звернутися до депутатської комісії?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Можуть. Але найкоротший та найшвидший шлях до вирішення цього питання – це програма «80 на 20».

Питання від експерта. Олександр Гашпар правозахисник: У мешканців Чернігова виникало питання щодо вартості дорожніх робіт. Наприклад, по вулиці Рокоссовського. Нам обіцяли, що ці роботи будуть використані дуже якісно. Але по факту ми бачимо, що за рік після проведення цих робіт на асфальті вже утворюються ями, плитка вже потріскалася. Чим можна пояснити низьку якість?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Даються гарантії тих робіт, які виконуються підрядними організаціями. Проспект Миру в парку замовляло роботи УКБ. Гарантії надає підрядна організація ще йде особиста порука керівника підприємства. Гарантія п’ять років. Якщо виникають недоліки, то вони мають бути виправлені.

Ведуча: Як це відбувається? Ви виїжджаєте з комісією?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Виходимо, дефектуємо, робимо зауваження, складається акт, він надається підрядній організації. Вона виправляє недоліки. Як це було на вулиці Шевченка. Там вирізали 1000 квадратних метрів та замінили. Зрозумійте, завжди є людський фактор. Якщо хтось неякісно виконав роботу, то ми не розбираємося, чия це провина. Ми знаємо, що у нас є генпідрядна організація, ми їй виставляємо претензію.

Ведуча: Минулого року у вас була одна претензія, яка стосувалася вулиці Шевченка чи ще були претензії?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: По Шевченка була претензія в 2017 році. По тротуарах дефектні акти вже зроблено. Це вже виправляється. Що стосується дорожньої мережі, то дефект ні акти також будуть зроблені. Все буде виправлено.

Питання по телефону Ірина Кошель: Коли будуть завершені роботи щодо асфальтного покриття тротуару, починаючи від Екомаркету на вулиці Старобілоуській вздовж будинку на вулиці Чорновола 49 та до перехрестя включно.

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Цей тротуар є в планах на цей рік. По терміну я точно не можу сказати – це буде липень або серпень. Зараз якраз відбувається процедура складання термінів виконання всіх робіт по місту.

Запитання від експерта Олександра Підгорного: Дорога, яка сьогодні походить на Золотий пляж. Чи буде там ще покладений верхній шар асфальту? Чи будуть полагоджені пішохідні доріжки?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Верхній шар в цьому році буде зроблено на вулицях Береговій та на Молодшого. Що стосується пішохідних доріжок, то я ще раз дам доручення, аби зробили огляд. Там треба дивитися по стану плитки – чи її хтось ломом довбав, чи там неякісне саме покриття, є порушення. Тоді буде це питання виправлене.

Ведуча: А чи отримують особливі інструкції комунальні служби, які там прибирають?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Так, якщо там йде прибирання трактором, то там має бути особливий вид гуми, аби не руйнувати поверхню плитки. Також забороняється довбати ломами лід.

Питання по телефону Тетяна: У нас на вулиці Доценка завершується будівництво магазину АТБ. У нас і до цього дороги майже не було, а зараз вантажівки зовсім дорогу зруйнували вщент. Я б хотіла запитати, хто все це буде ремонтувати?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Що стосується будівництва приватних магазинів, то це питання не до управління. Капітальні ремонти на прибудинкових територіях робляться на замовлення управління. Але на сьогоднішній день саме в районі цих будинків ми не планували ремонт.

Ведуча: Але ж управління ЖКГ стежить за цим? Як ви можете втрутитись в ситуацію?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Є відповідні служби, які мають це питання врегульовувати та контролювати. У нас в управління немає такої функції притягнути до відповідальності будівельника, який не виконує загальноміські норми. Але питання почуте. Я з колегами шлях вирішення його знайдемо.

Питання Наталія Тягнирядно журналістка VAL.UA: Є ось така дорога, якою ходять учні школи №24 Ярославе Валентиновичу, два роки тому в моєму репортажі ви пообіцяли мені та людям, що позаду мене, що ремонт на вулиці Толстого завершите ще того ж року до осені. Коли ж на Толстого завершать ремонт?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Хочу сказати у відповідь – а коли всі будуть стовідсотково сплачувати податки? Для того, аби виконувати всі роботи, потрібні кошти. Перелік вулиць я не визначаю, ми про це вже говорили. Я виконавчий орган. Є призначення, є бюджет, є відповідні доручення ради та виконавчого комітету. Якщо на прибудинкові території є фінансування 1%, то умовно кажучи, треба 100 років, щоб відремонтувати всі дороги при цьому бюджеті і при цьому фінансуванні. Не лише на Толстого є проблеми. Треба всім зрозуміти, для того, щоб ми всі жили в найкращому місті, треба, щоб було відповідальне ставлення всіх. Вулиці Толстого в переліку об’єктів у мене немає. Люди можуть звернутися до депутатської комісії.

Питання по телефону Алевтина Борисівна: Я зібрала 251 підпис, аби ви нам зробили на вулиці Доценка дорогу. Це від Рокоссовського16 до Доценка 24. Нам зробили дорогу лише до Рокоссовського 16. Коли буде далі зроблена дорога?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Був  розроблений проект саме цієї ділянки дороги. Я б хотів, аби всі з порозумінням поставилися. Я знаю набагато більш проблемних питань, ніж сьогодні прозвучали. Дуже хочеться це все зробити, але для виконання робіт потрібна певна кількість коштів. В межах того, що є, ми виконуємо максимально. В мене заплановані роботи на Захисників України 8,9, 12. Цієї вулиці, про яку запитували, у мене в переліку немає. На цей рік у мене заплановано більше 20 тисяч квадратних метрів.

Питання Олександр Ясенчук редактор сайту «Північний вектор»: Є в Чернігові дороги ґрунтові. Жителі вулиці Гончої  запитують – чи є у планах асфальтування цих доріг?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Для приватного сектора є програма « 80 на 20». Якщо хтось хоче позачергово виконати роботи на приватному секторі, він створює самоорганізацію населення і подає відповідні документи в управління. Йому позачергово нададуть ремонт. В минулому році було зроблено 30 тисяч квадратних метрів ґрунтових доріг. В цьому році ми плануємо це зробити в цій же кількості. Перелік вулиць узгоджується з депутатами.

Запитання Віра Курико щотижневик «7 дней»: В ухвалі Деснянського районного суду за 31 жовтня 2018 року йдеться – Управління ЖКГ провело ремонт на вулиці Невський та вулиці Подусівській до оголошення тендеру. Переможці тендеру також отримали кошти за ці роботи. Судова експертиза визнала, що в обох випадках були завищені. Прокоментуйте цю ситуацію.

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Роботи були виконані? Так. Роботи до оголошення переможця по тендеру виконуються людьми на власний ризик. Цивільний Кодекс ст.631 говорить про те, якщо в договорі зазначено, що роботи можуть виконуватися до заключення договору, то вони можуть бути включені в об’єм робіт. Що стосується висновків слідчого по цій кримінальній справі, то вона ще не закінчена. Йдуть слідчі дії. Результатів ще немає. Я впевнений в тому, якщо підрядні організації порушили, то вони будуть відповідати.

Ведуча: Скільки коштів в цьому році передбачено на ремонт доріг? Які дороги будуть відремонтовані?

Начальник Управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослав Куц: Середній ремонт – Жебинського, Старобілоусівська, Мазепи, коло на перетині Білова та Першого Травня, Магістратська, Кірпоноса, Реміснича від Перемоги до Князя Чорного, досить великий перелік. Капітальні – Реміснича, Бондарука, Красносільського. На середній ремонт піде 83 мільйони, капітальний ремонт – більше ста мільйонів, 20 мільйонів на тротуари, 30 мільйонів на прибудинкові, 10 мільйонів на приватний сектор.


Автор: UA: Чернігів
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як на Голубих озерах Івана Купала святкували

Обряд святкування Івана Купала – старовинне і яскраве українське народне дійство. А купальська програма Академічного народного хору обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого...

COVID-19 на Чернігівщині: яка ситуація на сьогодні

Станом на ранок 13 липня у Чернігівській області плюс один новий випадок інфікування COVID-19. Такі дані оприлюднило Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА. ПЛР-тест виявив...

Суд зобов’язав передати приміщення гуртожитку в Чернігові у комунальну власність

Рішення суду щодо передачі приміщення чернігівського гуртожитку в комунальну власність виконано, повідомляє прокуратура Чернігівської області.   Завдяки принциповій позиції прокуратури...

Програма державної фінансової підтримки бізнесу реально працює

Віднедавна фізичні особи-підприємці, які не мають найманих працівників, можуть скористатися фінансовою підтримкою від держави - отримати допомогу по частковому безробіттю. Нагадаємо, відповідні...

COVID-19 на Чернігівщині: яка ситуація сьогодні

Станом на 11 липня в Чернігівській області виявлено +10 випадки захворювання на коронавірусну хворобу. ПЛР-тестування підтвердило наявність вірусу у двох жителів Чернігова, одного ніжинця та трьох...