Чернігівські штаби прокоментували перший тур президентських виборів області | Події і коментарі
Вівторок, 25 червня 2019, 15:32
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Чернігівські штаби прокоментували перший тур президентських виборів області

09:26 08.04.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Лідерами першого туру президентських виборів стали шоумен Володимир Зеленський (30,24 %) та чинний президент Петро Порошенко (15,95 %).

У Чернігівській області лінійка лідерів відрізняється. Наш регіон найбільше підтримав Володимира Зеленського. Друга – Юлія Тимошенко. Поруч опинилися Петро Порошенко і Олег Ляшко. Із різницею в менш ніж 1300 голосів у боротьбі за третє місце по області переміг чинний президент України.

Журналісти видання www.0462.ua зібрали думки представників партій та штабів кандидатів, які мали найбільшу підтримку в Україні.

Антон Поляков, довірена особа Володимира Зеленського по чернігівському округу №205

Володимир Зеленський набрав трохи більше 30 % голосів виборців і виходить у другий тур виборів разом із чинним президентом. Отримати коментар від його команди в Чернігові не вдавалося протягом трьох днів – волонтер команди Сергій Гривко пояснив це зайнятістю.

«З приводу області сказати не можу – лише з приводу свого округу. За область відповідає Павло Хилимон, він сказав, що не може дати з цього приводу коментар, бо все є в протоколі. З приводу чернігівського округу: результат мав бути вищий ніж 30 %, але ми не професіонали. За півтора-два місяці створити команду волонтерів і отримати такий результат без підкупу й грошей – хай спробує хтось інший цього досягти. Гадаю, якби ми були професіоналами, результат у нас би був без другого туру.

Другий момент. У нас на другому місці в окрузі Юлія Тимошенко, а не Петро Порошенко. Результати говорять за себе. Чогось очікувати не будемо. Люди підуть і зроблять свій вибір. Я впевнений, що Володимир Зеленський переможе, ми віримо в нього і його перемогу».

Ірина Синявська, перший заступник начальника штабу Петра Порошенка в Чернігівській області

Петро Порошенко отримав майже 16 % голосів виборців, він виходить у другий тур президентських виборів із Володимиром Зеленським. Коментар щодо виборів у штабі погодилися дати лише письмово. Публікуємо оригінал.

«Обласний виборчий штаб Петра Порошенка дякує усім виборцям Чернігівщини, які підтримали у 1-му турі голосування нашого кандидата – чинного Президента. Ваше рішення – це усвідомлення незворотності геополітичного шляху України, підтримка курсу на посилення внутрішньої та зовнішньої безпеки, на спільне будівництво країни. Чернігівщина – одна з областей з найвищою явкою виборців на виборчі дільниці. Це свідчить про небайдужість мешканців до життя області та про готовність взяти на себе відповідальність за вибір. Саме наше свідоме  голосування на президентських перегонах забезпечує життя у власній країні та довіру до головної державної посади – гаранта наших громадянських прав. Ми розпочинаємо передвиборчу роботу по підготовці до другого туру голосування і впевнені у вашій підтримці».

Дмитро Іванов, депутат Чернігівської обласної ради від партії «Батьківщина», лідером якої є Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко вважає, що жоден з кандидатів не впорається з викликами, які стоять перед країною. Екзитполи партії подавали інформацію про те, що лідерка «Батьківщини» вийде в другий тур з Володимиром Зеленським.

«На Чернігівщині команда Юлії Тимошенко в повній мірі відчула на собі використання чорного піару опонентами, шалений тиск силовиків, адмінресурсу та роботу сітки правлячої команди. Але це не допомогло владі. Більш того, результати виборів на Чернігівщині – повний провал Порошенка. Загалом результат свідчить про те, що люди обрали зміни. Ми вдячні нашим виборцям, які не злякалися погроз політичних аферистів і підтримали Юлію Тимошенко. Ми продовжуємо боротися за зміни і втілення ідей Нового курсу».

Денис Попов, голова Чернігівської обласної організації ВО «Свобода»

Щодо того, кого може підтримати кандидат(Руслан Кошулинський), публічних висловлювань ще не було.

«А як спортсмен має ставитися до своїх спортивних результатів? Будь-який результат – це найперше можливість для аналізу, після якого треба визначати план подальших тренувань. Звісно, що в області ми очікували вищий результат і працювали на перемогу.

Головне, що нема відчуття, ніби ми не виклалися на повну, нема причини копирсатися в собі і шукати власну провину.

Поклавши руку на серце, треба розуміти, що половина нашої передвиборчої кампанії полягала в тому, щоб ознайомити людей з особою нашого кандидата, і це забрало певний час на старті.

Що стосується результатів по Україні, то Руслан Кошулинський на виборах у 2019 році набрав у півтора рази більше, ніж Олег Тягнибок у 2014-му, хоч той і був більш упізнаваний. Тому зараз до парламентських виборів ми підходимо в набагато кращому і організаційному, і моральному стані. Тобто жодних причин тлумачити результат як поразку не вбачаємо. Нема поразки.

Не готовий коментувати, чи підтримає кандидат когось. Найближчим часом з’явиться офіційна заява партії».

Олег Обушний, керівник штабу Анатолія Гриценка в Чернігівській області

У першому турі Анатолій Гриценко отримав менше 7 % голосів. Він уже заявив про те, що у другому турі не підтримає ні чинного президента, бо «добре його знає», ні Володимира Зеленського, бо його «не знає».

«Звісно, ми результатом незадоволені. Тому що переживаємо двадцять восьмий рік незалежності, і всі роки влада все робила, щоб люди менше цікавилися й займалися політичними питаннями, а більше вгрузали у свої проблеми. Цей народ ніхто не вчив, не прищеплював йому культуру, бо чим менше людина знала, тим краще було владі. У цьому проблема. Нині пожинаємо плоди.

Щодо Чернігівської області, звісно, ми розраховували на більший результат. Люди, які нас підтримували, працювали на волонтерських засадах – таких коштів на виборчу кампанію, які витрачала влада, ми не мали.

Самого Анатолія Гриценка дискредитували протягом року, і на це, гадаю, витратили не один мільйон. Багато людей вірить у такі дискредитації, а хотілося, щоб у політичному аспекті люди копали глибше. Те, що на поверхні, не завжди чесне.

Треба копатися в собі, дізнаватися більше, але багато людей не хотіли це робити. І тому, гадаємо, результат.

Він нас не задовольняє, але ми вдячні всім, хто голосував за нас, ми певні, що ці люди робили правильний вибір, висловлюючи підтримку Анатолію Гриценку».

Дмитро Блауш, голова Чернігівського міського осередку Радикальної партії Олега Ляшка

Кого підтримає Олег Ляшко у другому турі, поки невідомо. Нині він закликає не панікувати й захищати кожен поданий за нього голос.

«Безумовно, ніхто з нас не очікував такого результату. Мова навіть не про Володимира Зеленського, бо Зеленський – це вирок нинішній владі та системі, це як графа «проти всіх». А от, наприклад, Смешко – це теж феномен і теж категорія «проти всіх», але для дещо старших людей, ніж виборці Зеленського.

Такий результат свідчить про те, що нам треба щось змінювати.

Ми так само вели попередній підрахунок голосів за Олега Ляшка, у Чернігівській області ми частково програємо чинному президенту.

З приводу Чернігівської області та всієї України хочу сказати, що наша політична сила не займалася підкупом голосів, але в таких правилах гри, як виявляється, не можемо дати кращого результату.

Проте, згідно зі статистикою, ми отримуємо на тисячу голосів більше, ніж на місцевих виборах усієї області. Це свідчить про те, що в області ми маємо своїх стабільних прихильників, які не змінюють свою позицію щодо нас та своїм поглядам.

А треба щось робити. Подивіться на результат Бойка – і це після Майдану? Ніхто з нас такого не очікував, щоб представник «руського міра»…. Які запити в людей? У нас війна, а він поїхав у Росію поговорити за газ.

Кого може підтримати Олег Ляшко, говорити зарано, поки ми лідера не турбуємо, зводимо всі протоколи, намагаємося вберегти кожен голос. Що далі – вирішуватиметься пізніше».

Віталій Голець, керівник Чернігівської регіональної організації партії «Опозиційна платформа – За життя», головою якої є Юрій Бойко.

Про підтримку котрогось ще не йдеться. Раніше Бойко заявляв, що готовий об’єднатися з тим, «хто буде з нами згоден, хто буде робити кроки для миру в країні і тим, хто буде захищати економічні інтереси» виборців.

«Наш результат говорить про те, що наша команда могла би попрацювати і краще, донести свої повідомлення до виборців, зокрема до чернігівців. З іншого боку, значний тиск від лідерів перегонів, чинного президента та Юлії Тимошенко, у тому числі на виборчі комісії, мешканців, про всі порушення ми одразу повідомляли поліцію.

Але якщо жителі Чернігівщини воліють віддати свій голос так, а не за зміни, які будуть ґрунтовні та позитивні, то така наша важка ноша.

Людям подобається гарні гумор і обіцянки, а не чіткий план дій. На жаль, багато виборців не звертали увагу на програму нашого кандидата, а більше дивилися, наскільки симпатична людина.

Щодо підтримки. Юрій Бойко категорично заявив, що треба дочекатися результатів виборів. Він один із засновників «Опозиційної платформи – За життя», відповідно, буде політрада, яка вирішить, як діяти в цьому контексті.

Лідером президентських перегонів є Зеленський, який ще чітко не представив свою програму, і навряд чи після його гучних заяв із ним вестимуть переговори лідери сусідніх країн, він також мало розуміється в економіці, господарстві. Але, можливо, йому вдасться сформувати якусь команду».

 


Автор: Еженедельник "Семь дней"
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові спостерігачі ОПОРИ виявили близько 50 агітаційних матеріалів без вихідних даних

В понеділок 24 червня на території двох виборчих округів 205 та 206 (м. Чернігів) представники ОПОРИ зафіксували білборди, сітілайти та постери з ознаками порушення виборчого законодавства. ...

У Чернігові на Десні поблизу «Золотого берега» потонув 15-річний хлопець

Сьогодні, близько 14 години у Десні поблизу пляжу «Золотий берег» потонув 15-річний хлопець. Інформацію UA: Чернігів підтвердив начальник відділу надзвичайних ситуацій міськради...

«Дитяча Академія» - таку назву отримав новий дитсадок на Масанах

Як відомо, новий дитсадок на 280 місць у мікрорайоні Масани в Чернігові на фінальній стадії будівництва. Роботи всередині споруди завершені на 98%. Наразі тривають роботи з укладення тротуарної...

Нові артефакти знайшли в центрі Чернігова

У Чернігові триває реконструкція нижньої частини Валу. Паралельно з ремонтними роботами свої розкопки проводять археологи. На місці колишнього фонтану було виявлено кераміку, уламок точильного...

На Чернігівщині за сприяння кандидатів у нардепи проводять концерти і фестивалі

23 червня в м. Городні (ВО № 207) в м. Ніжині (ВО № 209)  Чернігівської області пройшли два масових заходи за підтримки кандидатів в народні депутати. Головним партнером  ІV Відкритого...