Суд за храм: Повернути собі Свято-Покровський храм у селі Ковпита хоче місцева релігійна громада УПЦ МП | Події і коментарі
Вівторок, 25 червня 2019, 15:39
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Суд за храм: Повернути собі Свято-Покровський храм у селі Ковпита хоче місцева релігійна громада УПЦ МП

08:47 10.04.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Повернути собі Свято-Покровський храм у селі  Ковпита Чернігівського району  хоче місцева  релігійна громада Української Православної Церкви Московського патріархату. Вона подала до суду на сільську раду, щоб скасувати її рішення від 22-го лютого цього року. Тоді Ковпитська сільська рада на сесії скасувала рішення від 2003-го року. Ним громаді  Української Православної Церкви  Московського Патріархату безкоштовно передали приміщення, в якому  зараз знаходиться храм. Вчора у Господарському суді області пройшло перше -  підготовче - засідання.

Релігійна громада Української Православної Церкви Московського патріархату села Ковпита позивається до сільської ради. Хоче, щоб суд повернув їй Свято-Покровський храм, скасувавши рішення сесії від 22-го лютого цього року.

Єгор Захаров, адвокат позивача: «Про скасування рішення сільської ради від 11 лютого 2003 року про безоплатну передачу колишнього приміщення сільської ради, що належить до комунальної власності територіальної громади села Ковпита.

При цьому позивач наголошує, що релігійна громада тривалий час, а саме 16 років, відкрито, законно користувалася вказаною будівлею, за власний кошт здійснювала пристосування та переобладнання будівлі під церкву, проводила ремонтні роботи будівлі, оплачувала витрати на її утримання.»

«Ми заперечуємо таке. Будівля вчасно не оформлена, нічого там зроблено не було за ті 16 років. І громада, більшість громади, вважає, що то будівля наша.» - каже голова Ковпитської сільської ради Алла Печерна.

Єгор Захаров, адвокат позивача: «Жодних правових підстав для передачі приміщення церкви у власність територіальної громади села Ковпита на даний час не існує. Відповідач не є власником даного приміщення, жодних доказів приналежності церкви відповідачу на право власності не існує.»

26-го січня цього року на зборах села у Ковпиті голосували за перехід до Православної Церкви України.  «За»  було 66 людей, «проти» - 7. Ще 40 підписів за вихід із Московського патріархату передали з сусіднього села Жидиничі, жителі якого ходять до церкви в Ковпиті.

Алла Печерна, голова Ковпитської сільської ради: «На зборах було складено протокол, зібрано підписи. Ініціативна група 16-го лютого звернулася до сільської ради, щоб ми це питання розглянули на сесії сільської ради, про скасування рішення від 2003 року.

На сесії сільської ради було винесено це питання, на сесію сільської ради прибули громадяни з ініціативної групи, звичайні громадяни, які були присутні на загальних зборах з приводу переходу до ПЦУ.

Депутати сільської ради охоплюють усе населення сільської ради. І більшість, присутніх було 12 чоловік, 11 чоловік проголосувало «за» скасування цього рішення.»

Адвокат релігійної громади церкви Московського патріархату каже – їй ніде проводити богослужіння.

Єгор Захаров, адвокат позивача: «Релігійна громада вимушена проводити богослужіння просто неба поряд із будівлею храму.»

Петро Панасюк, депутат Ковпитської сільської ради: «Вони організували іншу церкву в іншій будівлі. І там, начебто, правлять, я туди не ходив.

Ми їм не заважаємо. Для чого було подавати до суду, коли будівля була передана не Московському патріархату, а релігійній громаді села. Тепер релігійна громада вирішила перейти до Київського патріархату. Що ж тут протизаконного?»

Через те, що сторони збираються надавати суду додаткові докази, підготовче засідання відклали до 10-го травня.

Нагадаємо, в березні священик Української православної церкви Московського патріархату Олександр Гладиш позивався до голови Оленівської сільської ради Володимира Кривця. Він хотів оскаржити рішення щодо переходу громади Оленівки Борзнянського району до Православної церкви України. Його прийняли на сході села 15 січня. «За» проголосували 37 людей з 72-ох. 6 березня  Борзнянський районний суд не задовольнив позов священика.

Відео UA: ЧернігівАвтор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові спостерігачі ОПОРИ виявили близько 50 агітаційних матеріалів без вихідних даних

В понеділок 24 червня на території двох виборчих округів 205 та 206 (м. Чернігів) представники ОПОРИ зафіксували білборди, сітілайти та постери з ознаками порушення виборчого законодавства. ...

У Чернігові на Десні поблизу «Золотого берега» потонув 15-річний хлопець

Сьогодні, близько 14 години у Десні поблизу пляжу «Золотий берег» потонув 15-річний хлопець. Інформацію UA: Чернігів підтвердив начальник відділу надзвичайних ситуацій міськради...

«Дитяча Академія» - таку назву отримав новий дитсадок на Масанах

Як відомо, новий дитсадок на 280 місць у мікрорайоні Масани в Чернігові на фінальній стадії будівництва. Роботи всередині споруди завершені на 98%. Наразі тривають роботи з укладення тротуарної...

Нові артефакти знайшли в центрі Чернігова

У Чернігові триває реконструкція нижньої частини Валу. Паралельно з ремонтними роботами свої розкопки проводять археологи. На місці колишнього фонтану було виявлено кераміку, уламок точильного...

На Чернігівщині за сприяння кандидатів у нардепи проводять концерти і фестивалі

23 червня в м. Городні (ВО № 207) в м. Ніжині (ВО № 209)  Чернігівської області пройшли два масових заходи за підтримки кандидатів в народні депутати. Головним партнером  ІV Відкритого...