Керівні посади в ОТГ Чернігівщини здебільшого займають чоловіки | Події і коментарі
Вівторок, 25 червня 2019, 14:39
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Керівні посади в ОТГ Чернігівщини здебільшого займають чоловіки

12:33 16.04.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Після трьох хвиль проведення виборів в об’єднаних громадах, керівні посади в ОТГ Чернігівщини обіймають чоловіки. У процентному співвідношенні, 73% чоловіків займають керуючі посади, а жінки лише 27% .

Про це свідчать результати моніторингу, який проводила організація «Дім демократії».

У той же час, у порівнянні з іншими регіонами, Чернігівська область у лідерах серед великої кількості жінок на керівних посадах (10 жінок).

Серед депутатського корпусу у громадах області спостерігається приблизний паритет серед чоловіків та жінок – 55% та 45% відповідно.

Аналіз партійного представництва

Місцеві вибори в громадах виграли кандидати-самовисуванці, які йшли на вибори без прив’язки до партії. Така тенденція зберігається по всій Україні, зокрема і на Чернігівщині. 59% обраних голосів в громадах – самовисуванці. На другому місці представники БПП.

Схожа ситуація спостерігається і серед депутатського корпусу. В радах ОТГ найбільшу кількість мандатів здобули самовисуванці – 20% на Чернігівщині.

У той же час, «Батьківщина» та «Наш край» мають 21% та 19% депутатів у радах області відповідно.

Політичні тренди

Загалом на місцевому рівні зростає апатія, спостерігається ідеологічна криза та зневіра до реформ. Партійне будівництво і участь у виборчих кампаніях у більшості випадків розглядається не як спосіб вираження активної позиції чи захисту своїх інтересів, а як інструмент заробітку грошей. В регіонах існує високий рівень недовіри до політичних партій, членство в яких дає кандидатам токсичність та негативні асоціації із національними лідерами.

Абсолютна більшість самовисуванців-голів і депутатів співпрацює із владою і декларує їй підтримку на наступних виборах – проте вони не поспішають офіційно вступати в «БПП-Солідарність». Фактично, Банкова не контролює владу на місцях, оскільки місцеві адміністрації розбалансовані, їхні апарати втратили політичний і економічний вплив на території, а інститут префектів ще законодавчо не оформлений. Тепер громади майже самодостатні і не орієнтуються на район чи область, а деякі з ОТГ вже перетворилися на «феодальні князівства».

Представників місцевих кланів та регіональні еліти зробили висновки в 2014 році і більше не намагаються відкрито діяти, проявляти ініціативу та демонструвати свою лояльність центру. Наприклад, голови ОТГ та депутати місцевих рад Південного-Сходу України, в переважній більшості, є самовисуванцями і колишніми членами Партії регіонів. Крім того, самовисуванці є не надійними партнерами, і разі зміни політичної кон’юнктури вони досить швидко можуть змінювати політичні табори.

Партія «Батьківщина» має найсильнішу партійну і кадрову мережу по всіх регіонах України, а тому і показала добрі результати на виборах в ОТГ. Фактично, ця опозиційна сила є головним електоральним опонентом для партії влади.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові на Десні поблизу «Золотого берега» потонув 15-річний хлопець

Сьогодні, близько 14 години у Десні поблизу пляжу «Золотий берег» потонув 15-річний хлопець. Інформацію UA: Чернігів підтвердив начальник відділу надзвичайних ситуацій міськради...

«Дитяча Академія» - таку назву отримав новий дитсадок на Масанах

Як відомо, новий дитсадок на 280 місць у мікрорайоні Масани в Чернігові на фінальній стадії будівництва. Роботи всередині споруди завершені на 98%. Наразі тривають роботи з укладення тротуарної...

Нові артефакти знайшли в центрі Чернігова

У Чернігові триває реконструкція нижньої частини Валу. Паралельно з ремонтними роботами свої розкопки проводять археологи. На місці колишнього фонтану було виявлено кераміку, уламок точильного...

На Чернігівщині за сприяння кандидатів у нардепи проводять концерти і фестивалі

23 червня в м. Городні (ВО № 207) в м. Ніжині (ВО № 209)  Чернігівської області пройшли два масових заходи за підтримки кандидатів в народні депутати. Головним партнером  ІV Відкритого...

9 абітурієнтів з Чернігівщини склали ЗНО на 200 балів

9 абітурієнтів з Чернігівщини написали ЗНО на 200 балів. Про це UA: Чернігів сказала директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва. Троє людей на...