Реформування інтернатних закладів області: практичні кроки
На Чернігівщині за сприяння Міжнародного банку реконструкції та розвитку впроваджується проект «Модернізація системи соціальної підтримки населення України». У рамках проекту представники консорціуму «Соціальні ініціативи» забезпечують надання Чернігівській області консультаційних послуг щодо реформування місцевих інтернатних закладів (відповідно до договору, укладеного в березні минулого року з Мінсоцполітики України).
Подальші кроки реалізації ініціативи днями у Чернігові обговорили члени профільної робочої групи. Засідання провела заступник голови ОДА Наталія Романова.
Так, упродовж квітня-травня цього року команда консультанта за підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування має провести оцінку потреб вихованців Сновської загальноосвітньої школи-інтернату, Батуринської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату та Прилуцького обласного будинку дитини «Надія». Крім того, фахівці мають визначити перелік соціальних, освітніх, медичних послуг, а також нових інституцій, необхідних у громадах для виховання в родинному середовищі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
На Чернігівщині понад дві тисячі дітей через різні життєві обставини виховуються в інтернатних закладах. В області діють 16 шкіл-інтернатів, три центри соціально-психологічної реабілітації дітей, один дитячий будинок та будинок дитини «Надія».
У ході реалізації проекту експерти запропонують плани трансформації кожного закладу системи інституційного догляду, з урахуванням кращих інтересів дітей, міжнародного досвіду та національних практик.
Насамкінець засідання Наталія Романова акцентувала: у процесі реформи спільні зусилля влади та громадськості мають бути спрямовані на побудову максимально ефективних систем послуг та соціального захисту дітей, їхніх родин на рівні громади. Це дозволить зберегти родинне середовище для виховання дітей.
Автор: За інформацією Служби у справах дітей Чернігівської облдержадміністрації
(Оновити зображення коду)