Що стоїть на заваді прозорості Чернігівської міської ради? | Події і коментарі
Субота, 15 червня 2024, 00:10
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Що стоїть на заваді прозорості Чернігівської міської ради?

13:26 30.04.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Члени коаліції “Прозорі ради” протягом 2018 року вивчали документи, які регламентують роботу 16 місцевих рад у 4 областях, зокрема, і в Чернігівській міській раді. Зокрема, було проаналізовано 11 нормативно правових актів Чернігівської міської ради.

Згідно із  методологією, рівень імплементації радою інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень, з урахуванням придатності їх для використання громадянами, становить 62%, зокрема:

- за закріплення на рівні НПА – 86%;

- за імплементованість – 39%;

- за придатність до використання – 61%.

Було виявлено, що в Регламенті міської ради відсутні обмеження (ускладнення) доступу громадян до пленарних засідань Чернігівської міської ради. В той же час, голови депутатських комісій вимагають писати заяви для того, щоб бути присутнім на засіданні постійної депутатської комісії.

Результати поіменного голосування не завжди оприлюднюються в день голосування, окрім того, на сайті відсутня інформація про дату оприлюднення. Також рішення ради, протоколи, висновки та рекомендації постійних депутатських оприлюднюються не пізніше п'яти робочих днів з дня прийняття, але без зазначення дати оприлюднення.

Окрім того, не всі проекти рішень виконавчого комітету оприлюднюються за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

На офіційному сайті відсутня систематизована інформація про процедуру подачі місцевої ініціативи мешканцями.

Більш того, неможливо визначити, чи всі депутати відзвітували про свою роботу перед виборцями.

За результатами аналізу, членами коаліції “Прозорі ради” були напрацьовані і направлені до Чернігівської міської ради рекомендації щодо підвищення рівня імплементації інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень.

Чернігівська міська рада має одну з найкращих позицій при закріпленні норм на рівні нормативно правових актів, але рівень імплементації цих норм привів до того, що Чернігівська міська рада посідає 9 місце. І, якщо працівники ради сказали, що врахують надані пропозиції, то залишаються ще питання до депутатського корпусу щодо звітування депутатів та вільного доступу громадян на засідання постійних депутатських комісій”, зауважив представник коаліції “Прозорі ради” в Чернігівській області Сергій Старченко.

Чернігівська міська рада.png

Довідково: Матеріал створено в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).


Автор: Чернігівська обласна ГО ЦПСА
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)