Проблему з гарячою водою у Чернігові вирішили лише частково | Події і коментарі
Понеділок, 15 липня 2019, 23:38
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Проблему з гарячою водою у Чернігові вирішили лише частково

15:26 03.05.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Розширена нарада чернігівського міського голови з керівниками підрозділів 3 травня майже повністю була присвячена темі причин відключення гарячої води для частини міста та загрози початку вже нового опалювального сезону на 2019-2020 роки.

Як повідомив на ній голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Віктор Геращенко, підприємство з 1 травня змушено було припинити надавати послугу з гарячого водопостачання. Причина – заборгованість перед НАК «Нафтогаз» перевищила критичну межу. Тож підприємство не отримало лімітів на газ і зупинило котельні. Без гарячої води залишились 469 багатоповерхових будинків, це 39 тисяч квартир.

«Я ще місяць тому попереджав, що якщо ми не вийдемо на рівень розрахунків із НАК «Нафтогаз» на рівень 90%, то нам не дадуть лімітів на газ. Для цього нам потрібно було у квітні сплатити біля 140 млн грн. Між тим, рівень розрахунків у квітні за березень становив 76%, загалом за опалювальний сезон 81%. Борг населення за тепло досяг 180 млн грн», - пояснив Віктор Геращенко.

Наразі проблему із відновленням подачі гарячої води вирішили частково: на прохання міського голови Владислава Атрошенка компанія «ТехНова» надасть теплову енергію у борг. Таким чином, відучора, з 2 травня, поновлено подачу гарячої води у 297 багатоповерхівок (це 25 тисяч квартир). Окреме рішення шукатимуть для 45 будинків у мікрорайоні Масани, тут планується вирішити питання гарячої води через комерційну структуру.

Таким чином, без гарячої води наразі залишаються 127 багатоповерхових будинків, щодо яких шукатимуть варіанти вирішення проблеми. Вони підключені до 12 окремих котелень, тож наразі обговорюють варіанти їх переведення на альтернативне паливо, що, у свою чергу, потребує дослідження питань екології, додаткових площ.

Втім, проблема має набагато більший масштаб: йдеться про те, чи зможе Чернігів взагалі почати наступний опалювальний сезон, враховуючи величезні борги АТ «Облтеплокомуненерго» за газ. Як повідомив Віктор Геращенко, поточні борги за газ перед «Нафтогазом» і накопичена за останні 3 роки різниця у тарифах досягає 415 млн грн. Навіть якщо «Нафтогаз» зарахує частину боргу взаємозаліком у рахунок різниці у тарифах, то все одно цього недостатньо для отримання лімітів на газ та включення котелень.

"Мова вже навіть не про загрозу відключення гарячої води. Під загрозою наступний опалювальний період. Якщо ми не розрахуємося по боргах за тепло, то із вірогідністю у 99,99% не отримаємо ліміту газу. А значить можемо лишитися без опалення. Нам усім потрібно працювати, щоб рівень платежів за тепло та комунальні послуги був 100%. Прошу доєднатися до цієї роботи і депутатів, і політичні сили", - наголосив Владислав Атрошенко.

Що стосується іншої теплогенеруючої компанії «ТехНова», то тут ситуація не набагато краща. Як поінформував генеральний директор підприємства Олексій Щербина, компанія для закупівлі вугілля бере кредити, просить аванси за електроенергію у ДП «Енергоринок». А тим часом борги населення за тепло та гарячу воду перед компанією зростають: з 72 млн грн на 1 січня ц.р. до 95 млн грн на 1 квітня ц.р. Втім гарячу воду надавати для споживачів «Облтеплокомуненерго» на прохання міського голови «ТехНова» буде, однак за цю послугу потрібно вчасно сплачувати.


Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

70% площ чернігівських щотижневиків віддані під політичну агітацію

Протягом тижня з 6 по 12 липня сім щотижневиків Чернігівщини розмістили 61 матеріал з ознаками замовності. З них майже дві третини (43) припадає на кандидатів-мажоритарників, а третину (18)...

“Слуга народу” Валерій Зуб викликав свого суперника Олександра Кодолу на вуличні дебати

Імідж. Кандидат в народні депутати від партії “Слуга народу” Валерій Зуб викликав на вуличні дебати свого політичного опонента, діючого народного депутата від 209 округу (Ніжин)...

На вулиці Ремісничій тривають ремонтні роботи

У Чернігові триває реконструкція вулиці Ремісничої на ділянці від вул.Мазепи до пр.Перемоги. Наразі тут проходить заміна електрокомунікацій. Начальник управління житлово-комунального господарства...

Поліція Чернігова викрила кримінальну «сітку» із підкупу виборців

Позиція. В суботу, 13 липня, небайдужі громадяни та активісти Чернігова допомогли поліції викрити розгалужену кримінальну «сітку» із підкупу виборців. Поліцейські вилучили списки...

Комісія узгодила кандидатури на звання «Почесний громадянин міста Чернігова»

Сьогодні, 15 липня, в Чернігівській міській раді комісія визначилася з кандидатурами на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чернігова». Члени комісії одноголосно вирішили...