На Чернігівщині запрацювала інтерактивна мапа ремонтів | Події і коментарі
Четвер, 23 травня 2019, 07:53
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

На Чернігівщині запрацювала інтерактивна мапа ремонтів

09:08 08.05.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Наразі багато уваги приділяється прозорим бюджетам, щоб кожен містянин бачив та розумів на що витрачаються кошти міських та державних бюджетів. Найбільш прогресивною на Чернігівщині, щодо висвітлення використання бюджетних коштів на інтернатній мапі, стала Чернігівська обласна державна адміністрація, а саме Департамент економічного розвитку.

Після плідної співпраці з відділом державних інвестицій Департаменту економічного розвитку, за сприянням директора департамента Олександри Хомик та заступника начальника відділу державних інвестицій Сергія Гокова, був підписаний меморандум про співпрацю з головою Чернігівської ОДА Мисником О.П. та  впроваджений модуль “Карта ремонтів” сайту візуалізації “Відкритий бюджет”. 

Модуль для перегляду розміщений на сайті Департамент економічного розвитку та на сайті Чернігівської ОДА 

Оскільки, в Україні не існує єдиної типової структури титульних списків, то був розроблений шаблон, який значною мірою розширює потенціал цього інструменту, як механізму громадського контролю та засобу електронного врядування.

Представники ГО “Центр політичних студій та аналітики” спільно з Департаментом економічного розвитку провели навчання працівників управлінь Чернігівської обласної державної адміністрації та районних державних адміністрацій Чернігівської області, де розповіли про особливості підготовки шаблону титульних списків для завантаження в систему “Відкритий бюджет” та коректного відображення інформації на мапі.

Що можна побачити на “Карті ремонтів”?

Модуль створює можливість бачити проведення робіт по ремонту будинків, ліхтарів, доріг, лікарень, шкіл, капітальному будівництву, озелененню, благоустрою та інших робіт, адже громадяни, що живуть неподалік мають безпосередню зацікавленість в отриманні якісних послуг від виконавців робіт та підрядних організацій.

можливості мапи.png

Модуль “Карта ремонтів” - містить інформацію про підрядника робіт та відображає про нього інформацію з багатьох відкритих ресурсів:

-         e-data - єдиний веб портал використання публічних коштів;

-         Prozorro - система публічних закупівель;

-         Opendatabot - сервіс моніторингу реєстраційних даних;

-         Єдиний державний реєстр юридичних та фізичних осіб;

-         Єдиний державний реєстр судових рішень;

-         та інші, список поповнюється з часом, з'являються нові реєстри та портали.

 

Візуалізація планових та фактичних робіт дає можливість громадянам скласти думку як про справедливість розподілу ресурсів за територіальним принципом та в розподілі за сферами, так и бачити реалізацію робіт – до того моменту, як гроші були витрачені та після виконання робіт, в гарантійний термін. Особливо дане питання актуальне для ремонту доріг, щоб вони не залишали нас разом з талим снігом.

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).


Автор: ГО «Центр політичних студій та аналітики»
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Замість громадських слухань - презентація: чернігівцям покажуть проект реконструкції центрального парку

24 травня, у п’ятницю, о 15.00 год. у залі засідань Чернігівської міської ради відбудеться презентація проектного рішення з реконструкції Центрального парку культури та відпочинку та...

У Чернігові відкрили пам’ятну дошку на честь родини Русових

Видатний педагог, просвітниця, прозаїк, літературознавець, громадська та культурно-освітня діячка, одна із засновниць жіночого руху в Україні, член уряду Української народної республіки, член...

Хто розроблятиме антикорупційні механізми для Ніжинської міськради?

На сайті Ніжинської міськради оприлюднили розпорядження міського голови про створення робочої групи з розробки антикорупційних механізмів в Ніжинській міській об’єднаній територіальній...

В обід на проспекті Миру зупинився транспорт

На проспекті Миру близько 13 години стався обрив контактної мережі Чернігівського тролейбусного Управління. Електротранспорт, що рухався в цей час проспектом, зупинився. Значно ускладнився рух...

В АП сказали, як проходитимуть вибори Ради після провалу закону Зеленського

Заступник глави адміністрації президента Руслан Рябошапка заявив, що позачергові вибори до Верховної Ради пройдуть за старим законодавством, тобто за змішаною виборчою системою. Про це він сказав...