На Чернігівщині запрацювала інтерактивна мапа ремонтів | Події і коментарі
Субота, 20 липня 2019, 08:07
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

На Чернігівщині запрацювала інтерактивна мапа ремонтів

09:08 08.05.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Наразі багато уваги приділяється прозорим бюджетам, щоб кожен містянин бачив та розумів на що витрачаються кошти міських та державних бюджетів. Найбільш прогресивною на Чернігівщині, щодо висвітлення використання бюджетних коштів на інтернатній мапі, стала Чернігівська обласна державна адміністрація, а саме Департамент економічного розвитку.

Після плідної співпраці з відділом державних інвестицій Департаменту економічного розвитку, за сприянням директора департамента Олександри Хомик та заступника начальника відділу державних інвестицій Сергія Гокова, був підписаний меморандум про співпрацю з головою Чернігівської ОДА Мисником О.П. та  впроваджений модуль “Карта ремонтів” сайту візуалізації “Відкритий бюджет”. 

Модуль для перегляду розміщений на сайті Департамент економічного розвитку та на сайті Чернігівської ОДА 

Оскільки, в Україні не існує єдиної типової структури титульних списків, то був розроблений шаблон, який значною мірою розширює потенціал цього інструменту, як механізму громадського контролю та засобу електронного врядування.

Представники ГО “Центр політичних студій та аналітики” спільно з Департаментом економічного розвитку провели навчання працівників управлінь Чернігівської обласної державної адміністрації та районних державних адміністрацій Чернігівської області, де розповіли про особливості підготовки шаблону титульних списків для завантаження в систему “Відкритий бюджет” та коректного відображення інформації на мапі.

Що можна побачити на “Карті ремонтів”?

Модуль створює можливість бачити проведення робіт по ремонту будинків, ліхтарів, доріг, лікарень, шкіл, капітальному будівництву, озелененню, благоустрою та інших робіт, адже громадяни, що живуть неподалік мають безпосередню зацікавленість в отриманні якісних послуг від виконавців робіт та підрядних організацій.

можливості мапи.png

Модуль “Карта ремонтів” - містить інформацію про підрядника робіт та відображає про нього інформацію з багатьох відкритих ресурсів:

-         e-data - єдиний веб портал використання публічних коштів;

-         Prozorro - система публічних закупівель;

-         Opendatabot - сервіс моніторингу реєстраційних даних;

-         Єдиний державний реєстр юридичних та фізичних осіб;

-         Єдиний державний реєстр судових рішень;

-         та інші, список поповнюється з часом, з'являються нові реєстри та портали.

 

Візуалізація планових та фактичних робіт дає можливість громадянам скласти думку як про справедливість розподілу ресурсів за територіальним принципом та в розподілі за сферами, так и бачити реалізацію робіт – до того моменту, як гроші були витрачені та після виконання робіт, в гарантійний термін. Особливо дане питання актуальне для ремонту доріг, щоб вони не залишали нас разом з талим снігом.

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).


Автор: ГО «Центр політичних студій та аналітики»
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові поліція затримала «чорних піарників»

Сьогодні вночі чернігівська поліція виявила групу осіб, яка на території виборчого округу №206 поширювала так звану «чорнуху» проти одного з кандидатів у народні депутати. Як...

На перехрестях Пухова – Бєлова та Бєлова – Кільцева вже ремонтують дорожнє полотно

На перехрестях Пухова - Бєлова та Бєлова - Кільцева протягом двох днів, 19 та 20 липня, перекритий рух автотранспорту. Тут тривають роботи по ремонту дорожнього покриття. Як відомо, у цьому...

Носівка створює інклюзивно-ресурсний центр

У Носівській об’єднаній територіальній громаді вже найближчим часом має з’явитися сучасний інклюзивний ресурсний центр. Його зможуть відвідувати всі діти громади, незалежно від того,...

Протягом парламентської кампанії ОПОРА фіксувала активність кандидатів у нардепи, порушення в агітації та «чорний піар»

Протягом парламентської виборчої кампанії спостерігачі ОПОРИ фіксували в Чернігівській області прояви активності кандидатів у народні депутати України, порушення в  розміщенні зовнішньої...

Збереження "Ялівщини": обговрення тривають

18 липня на розширеному засіданні комітету Громадської ради при ОДА з питань реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» обговорено проєкт «Екологічне покращення...