Водоканал проситиме гроші з держбюджету на ремонт мереж по вулиці Глібова | Події і коментарі
Вівторок, 26 травня 2020, 16:33
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Водоканал проситиме гроші з держбюджету на ремонт мереж по вулиці Глібова

09:51 08.05.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Стан водопровідних та каналізаційних мереж міста Чернігова викликає занепокоєння як у фахівців КП «Чернігівводоканал», так і у керівництва міста. Враховуючи те, що десятки років міські мережі фактично не відновлювалися, склалася ситуація, яка загрожує життєзабезпеченню Чернігова. Однією з проблемних ділянок вже багато років залишається колектор по вулиці Глібова, на реконструкцію якого за розрахунковими даними потрібно понад 100 млн. грн. Для вирішення проблеми керівництво міста звернулося за допомогою до Уряду і розраховує на підтримку з Держбюджету.

Проблема, яка загрожує Чернігову

Якщо говорити про вулицю Глібова, то там ситуація залишається складною вже понад десяток років. Проблема, як то кажуть, «вилізла на поверхню» у вигляді низки провалів на проїзній частині магістралі, якою активно рухається важкий транспорт міста.

Колектор діаметром 700 мм будували ще в 1971 році із залізобетонних труб. Можливо під час будівництва не були дотримані вимоги технології виконання робіт і колектор «розійшовся на стиках». А, скоріш за все, за час експлуатації відбулася руйнація залізобетону, що і призводить до численних провалів ґрунту, який з-під полотна дороги вимивається в каналізаційну мережу.

Найбільш проблемна ділянка колектору

В будь-якому випадку чітко визначити причини руйнації колектору неможливо: наповнення колектору навіть у нічний час не дозволяє провести його обстеження за допомогою сучасної робототехніки, а значна глибина залягання (до 7 м) та вірогідність повної руйнації, унеможливлюють проведення розкопок аварійної труби. Адже у разі обвалу колектору без питного водопостачання та каналізації залишаться житловий масив від обласної лікарні до мікрорайону ЗАЗ та сам мікрорайон ЗАЗу, Масани, Стара і Нова Подусівка. До того ж, терміни експлуатації колектору вже давно минули і єдиний вихід для розв’язання проблеми – повна реконструкція мережі.

Все впирається в фінансування

Найбільш проблемною ділянкою колектору по вулиці Глібова залишається частина колектору по вулицях Глібова – Леоніда Пашина від перехрестя з вулицею Красносільського до каналізаційної насосної станції КНС-5. Для вирішення проблеми КП «Чернігівводоканал» було замовлено проектну документацію на реконструкцію зазначеної ділянки. Розроблений проект пройшов Держекспертизу. Відповідно до висновків кошторисна вартість реконструкції колектору протяжністю 2 270 м  із труб Ø 700 мм складає 66 287 654 грн.

Також занепокоєння викликає і ділянка колектору, яка починається від колодязя-гасителя КНС-4 по вулиці Квітнева до будинку №80 по вулиці Глібова. Ця ділянка колектору будувалася із залізобетону, фактично, в той же час – 1970 -1971 роки, і також підлягає заміні.

Відповідний проект реконструкції, замовлений КП «Чернігівводоканал» за висновками Держекспертизи має кошторисну вартість 45 099 148 грн.

Сумарно, заміна аварійної ділянки колектору обійдеться в суму понад 100 млн. грн. Така вартість колектору в рази перевищує обсяги фінансування інвестиційної програми комунального підприємства. Щодо бюджету міста Чернігова, то і йому «колекторне навантаження» навряд чи буде до снаги.

Що планують зробити

Проектними рішеннями передбачається реконструкція самопливного вуличного каналізаційного колектору довжиною 2 270 м  із труб Ø 700 мм та колектору протяжністю 2 710 м із труб діаметром 400-600 мм по вулиці Глібова та Леоніда Пашина. Труби прийняті у проектах двошарові профільовані марки КОРСИС. Матеріал труб згідно гарантій, наданих виробником, заявлено як стійкий до корозії.   

З метою забезпечення безаварійного та безперебійного водовідведення запроектовано переключення існуючих абонентів самопливного каналізаційного колектору та діючих колекторів на колектор, що реконструюється. Переключення існуючих абонентів буде здійснюватися з повною заміною цегляних колодязів на каналізаційні залізобетонні. Одночасно проектними рішеннями передбачена часткова заміна каналізаційних випусків абонентів та винесення ділянок каналізаційного колектору, що проходить по приватним земельним ділянкам за межі таких ділянок. Плити перекриття, днища та кільця колодязів проектними рішеннями прийняті з важкого бетону з гідроізоляцією та сталевим армуванням. Кільця для встановлення на колодязях передбачаються з євроз’єднаннями та поліетиленовими вкладишами.

Чи допоможе Уряд?

У зв'язку з відсутністю можливості самостійно профінансувати вартісні роботи з реконструкції каналізаційного колектору КП «Чернігівводоканал» розглядає всі можливі напрямки для співфінансування об'єкту будівництва. Зокрема:

  1. Проект «Реконструкція  самопливного каналізаційного колектору по вулиці Глібова, Леоніда Пашина від перехрестя з вулицею Красносільського до каналізаційної насосної станції КНС-5 в м. Чернігові» подано для участі у конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році. (№023909-ЧН у переліку проектів для розгляду за напрямком – Розвиток інфраструктури населених пунктів, у т.ч. об'єднаних територіальних громад. Заявник – Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради).
  2. Проекти «Реконструкція  самопливного каналізаційного колектору по вулиці Глібова, Леоніда Пашина від перехрестя з вулицею Красносільського до каналізаційної насосної станції КНС-5 в м. Чернігові»  та «Реконструкція самопливного каналізаційного колектору по вулиці Глібова від колодязя гасителя КНС-4 по вулиці Квітнева до будинку №80 по вулиці Глібова в м. Чернігові» рішенням Чернігівської міської ради (сорок перша сесія VII скликання) від 24 квітня 2019 року №41/VII-2 внесені до Програми поліпшення екологічного стану міста Чернігова на 2018-2020 роки.

Склад та зміст природоохоронного заходу відповідає критеріям переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 р. № 1147, а саме: Охорона і раціональне використання водних ресурсів абзац 5, пункту 1.

Враховуючи, що потреба у фінансуванні природоохоронних заходів підтверджена Рішенням Чернігівської міської ради (сорок перша сесія VII скликання) від 24 квітня 2019 року №41/ VII-2, обидва заходи подано на розгляд до Міністерства екології та природних ресурсів України для отримання субвенції державного бюджету місцевому бюджету на здійснення природоохоронних заходів.

Чи вирішиться питання фінансування такого важливого для міста Чернігова проекту, залежить від рішення Уряду.


Автор: Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Тарнавський. Чи піде в мери Чернігова? Фінансування Національного Корпусу. Як закінчити війну?

Це перший випуск програми-блогу Альони Середи на Інформаційному порталі Pik.cn.ua. Гостем випуску став Oлександр Тарнавський - політик, начальник штабу політичної партії "Національний корпус" в...

За останню добу в Чернігівській області захворіли на коронавірус двоє осіб. Шестеро - одужали

За останню добу в області одужали від коронавірусу 6 осіб. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко. Повторні ПЛР-тести показали негативний результат...

На прощання з Валерієм Давиденком прийшли сотні людей

26 травня у Носівці Чернігівської області поховали народного депутата групи "Довіра" Валерія Давиденка, якого днями знайшли застреленим у власному офісі. Попрощатись із померлим прийшли кілька...

Поліція затримала групу розбійників

У Городнянському районі поліцейські затримали групу осіб за підозрою у розбійному нападі на подружжя пенсіонерів.  Про це повідомляє Нацполіція на своєму сайті. Зазначається, що 24...

У Чернігові відкрився художній музей

25 травня у Чернігові відчинив свої двері художній музей ім. Г. Галагана. Відкриття стало можливим після послаблення карантину. Музей пропонує всім охочим ознайомитись із шістьма великими...