Як виглядатиме міський парк культури і відпочинку після реконструкції? | Події і коментарі
П'ятниця, 24 січня 2025, 16:01
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Як виглядатиме міський парк культури і відпочинку після реконструкції?

10:48 13.05.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Проектне рішення по реконструкції Центрального парку та частини лісопарку Кордівка в Чернігові представлене минулого тижня на засіданні архітектурно-містобудівної ради. Це дорадчий орган, до якого входять відомі архітектори Чернігова, її рішення мають статус рекомендаційних і враховуються як фахові і авторитетні. 

Це вже друга презентація проекту, розробленого харківським архітектурним бюро "Сіті-Дизайн". Першу концепцію розвитку парку вже обговорювали на одному з попередніх засідань ради. Почуті тоді зауваження і пропозиції харків’яни врахували.

Як ми вже розповідали раніше, для розробки проекту реконструкції центрального парку Чернігів звернувся до архітекторів з визнаним ім’ям. Саме це архітектурне бюро проектувало, зокрема, відомий парк Горького в Харкові. Зараз це об’єкт, який є практично у кожному туристичному маршруті по Харкову. Одним із завдань, поставлених перед розробниками: проектування такого парку, який і зберігав би природу, але водночас був точкою зростання для економіки міста.

Нам треба думати про те, як забезпечити Чернігову завтрашній день. Реальний шлях розвитку міста - привабити сюди туриста, який має кошти і має можливість обирати, приміром київського. Такому туристу потрібні не кафе чи ресторани, які все одно будуть поступатись столичним аналогам. А потрібні атракції, заради яких велика маса людей захоче їхати за 100 і більше кілометрів, - наголосив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. – Тому цей об’єкт подвійного значення. Не тільки для відпочинку чернігівців, а й як точка росту для завтрашнього дня міста. Я розглядаю такий парк у тому числі і як об’єкт, куди приїдуть і з інших міст, з області, з Києва, Сум і навіть близького зарубіжжя. Щоби кожен з батьків, у яких є матеріальні можливості, вважав за необхідне кілька разів на рік звозити дітей розважитися й відпочити в Чернігів.

Що стосується екології, то практично всі об’єкти парку розташовуються або на вільних місцях, або там, де вже існують якісь інші споруди, в тому числі покинуті. Дерева зберігаються максимально, в цьому суть і привабливість такого парку.

Концепція полягає у створенні 5-и парків в одному: міський сад, тематичний парк атракціонів, спортивний парк, зона лісопарку і нова набережна.

Так історично склалося, що парк пронизує пішохідна алея. Уздовж неї пропонується розмістити всі основні активні об’єкти. Також пропонується створити водний маршрут, яким зможуть курсувати човни з відвідувачами. Він відрізнятиметься від стандартного пішохідного. Для цього робиться розчистка кількох каналів (старих русел Десни), укріплення їх берегів.

Міський сад. Це пам’ятка садово-паркового мистецтва, що пов’язана з розташуванням тут групи дубів-довгожителів. У центрі зони – там, де і зараз вода – розташовується сухий фонтан. Це буде як місце зустрічей відвідувачів парку. Поруч у бік стадіону пропонується розмістити місця для відпочинку і настільних ігор, а також ретро-зону для відпочинку літніх людей. Уздовж центральної доріжки пропонується розмістити серію інсталяцій на тему історії Чернігова, але вже в сучасній інтерпретації.

Тематичний парк атракціонів. На місці теперішніх круглих фонтанів пропонують розмістити площу для івентів парку з системою сухого (який у нас звикли називати «пішохідним») фонтану посередині. Тіло фонтану буде знаходитися на відмітці нижче ніж уся площа фонтану, яка буде повністю заповнена водою, утворюючи ефект ілюзії природного дзеркала. У струменях фонтану влітку можна буде гуляти, грати дітям, а в зимовий період ця площа буде використовуватися як каток. Тут буде знаходитися головна ялинка парку, а по периметру можна зробити виставку льодових скульптур. Ідея сухого фонтану гарна також тим, що його територія будь-коли може перевтілитися в площу для івентів, що вміщуватиме до 10 тисяч учасників свят.

Сходи пропонують переробити на систему зелених терас з лавами. У кінці площі розміщене колесо огляду висотою близько 60 метрів з сучасними скляними капсулами. Щодо верхнього озера, то пропонують зробити через нього оглядовий місток, навколо - більш сучасні паркові лави, ліхтарі тощо. Неподалік - павільйон для проведення, наприклад, весільних церемоній, воркшопів чи просто лекцій на відкритому повітрі.

Самі атракціони - останнього покоління, але перевірені і ті, які показали себе як популярні у відвідувачів. Розташовуватимуться у 3 зонах: сімейно-розважальна, дитячий парк і екстрим-парк (американська гірка, катапульта, башта падіння, вертольоти).

Спортивний парк.  Тут пропонуються майданчики для петангу, стріт-болу, йоги, воркауту, бігова доріжка, скеледроми різного рівня підготовки, критий спортивний центр, футбольні, волейбольні і тенісні поля, скейт-парк з окремою вхідною групою і велопарк. Спортивна зона перетинає головну пішохідну алею по діагоналі, уздовж неї проходять бігова та вело доріжки.  Тут же – роздягальні, туалети, камери схову, спорт бар тощо. Територіально вся ця зона знаходиться вище містків.

По всій території – розчищені канали з системою човнових станцій. Біля води благоустроєні тераси, прокатні пункти, точки для харчування. Станції знаходяться біля основних атракціонів чи основних активних зон. На одному з каналів – ліній амфітеатр з плавучою сценою (для музичних фестивалів тощо).

Вздовж алеї розташовується система дитячих розваг, місць для відпочинку, легких кафе з літніми майданчиками. Перпендикулярно алеї через всю праву і ліву частину лісопарку проходить екостежка (пішохідна, з дерев’яних дощок), яка поєднує всі найбільш цікаві ландшафтні зони парку. Уздовж цього маршруту будуть знаходитися також спеціальні зони для риболовлі, цікаві видові площадки, а також високі оглядові башти.

Додатково проектом передбачається влаштування кільцевого веломаршруту з використаннм спеціального прорезиненого покриття.

Наступна частина – найбільший в Україні зіплайн-парк. Зіплайн  – це екстремальний відпочинок, який забезпечує система підйомів і спусків за допомогою сталевого канату. Також маршрут складається з платформ, підвісних мостів, 50-метрової «башти падіння», сіточного парку на деревах, тощо. Такі парки зараз дуже популярні у великих екопроектах. Зіплайн-парк спроектований як досить великий комплекс з окремою вхідною групою, де будуть інструктаж, видача екіпіровки. Облаштування такого парку не потребує вирубки дерев.

Недалеко від вулиці Берегової – контактний зоопарк для дітей, організований під наглядом зоологів, щоб це було безпечно і тваринам, і дітям. 

На пішохідній алеї вздовж одного з каналів проектанти пропонують розмістити екоотель з легких конструкцій-екокапсул (розташованих як на землі, так і на деревах), у якому відвідувачі парку зможуть переночувати і таким чином провести в парку два дні і більше.

Один із найбільш цікавих об’єктів – парк дикої природи на території близько 5 га. Це свого роду заповідник місцевих диких тварин, які вільно живуть на цій території. Відвідувачі зможуть спостерігати за ними з доріжок, які розташовані на рівні крон дерев. Для цього на території заповідника знаходиться система мостів і пандусів.

Поблизу від пляжної зони пропонують розмістити ділянку з обладнаними майданчиками для барбекю, які можна буде взяти в оренду. І поряд знаходиться спрей-парк – дитячий розважальний майданчик з використанням струменів води.

Нарешті, нова набережна - невелика частина берега зліва від виходу на пляж з пішохідної алеї. Тут пропонують дерев’яний настил, систему терас над водою, кафе з видом на річку, сходи до води, шезлонги і човнову пристань.

За проектно-інвестиційними розрахунками, після реконструкції цей парк буде відвідувати півтора мільйонів людей на рік: близько трьох тисяч у звичайний день, максимальне навантаження парку до 6 тисяч відвідувачів на день. 

Вартість втілення всього проекту, за розрахунками – 1 млрд 900 млн грн. Частину цих коштів пропонують залучити з бюджету, частину – від інвесторів. Час будівництва 3-5 років. В основу розрахунків закладено, що інвестори після запуску атракціонів 30% віддають у бюджет міста, плюс у дохід бюджету йде плата за оренду всіх майданчиків. Термін окупності такого парку 10 років.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко про втілення проекту:

«Будуть етапи будівництва і ми будемо орієнтуватися по ситуації. Якщо економіка буде стабілізуватися і рости – ми будемо це реалізовувати. Якщо навпаки – будемо виходити з програми-мінімум: вхідна група, центральна частина, атракціони.

Ми дуже залежимо від добробуту людей, від того, чи мають вони можливість заплатити безболісно за такий відпочинок. Якщо людина заробляє хоча б 800 євро - то приїхати з родиною відпочити і витратити 20-30 євро можуть без проблем. Тобто, якщо буде зростання в державі, то ця ідея «вистрілить». Враховуючи ще історичну інфраструктуру Чернігова, буде транзит туристів. Це те, що ми взмозі зробити для пожвавлення бізнесу та зміцнення економіки міста. А на все інше – наприклад, на велику промисловість – по сусідству з воюючою країною нам розраховувати не варто».

Проектне рішення з реконструкції парку, яке включає все перераховане, чернігівські архітектори схвалили, визнавши одночасно і раціональним, і дуже цікавим та ефектним.

Наступний крок - замовлення проекту. До роботи мають залучити також фахівців-гідрологів, адже йдеться про затоплювані території і розчистку не просто каналів і озера, а старих русел Десни. Архітектори вже проаналізували відмітки висот і розмістили всі основні об’єкти так, щоб вони були на найвищих точках рельєфу. Надалі проектанти працюватимуть з більш докладною картою місцевості, на якій позначене кожне дерево, і розміщення спорт майданчиків та інших об’єктів будуть узгоджувати з нею. Більш глибоко вивчатимуться також і всі інші питання, пов’язані з проектуванням і будівництвом такого об’єкту.


Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)