Чи використовують громадські слухання в Чернігові | Події і коментарі
Субота, 17 серпня 2019, 14:51
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Чи використовують громадські слухання в Чернігові

08:42 16.05.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Як використовують чернігівці своє право на місцеве самоврядування та чи вміють використовувати такий інструмент, як громадські слухання дослідили представники коаліції «Прозорі ради».

Згідно із законодавством, громадські слухання є формою участі жителів міста в здійсненні повноважень місцевого самоврядування, які передбачені Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в України”, Статутом територіальної громади м.Чернігів та положенням про громадські слухання у м.Чернігів.

В Чернігові за два останні роки громадські слухання були проведені лише один раз. Міський голова підписав розпорядження про проведення громадських слухань щодо реконструкції Валу та Алеї героїв. Слухання відбулись, але жодного рішення не було ухвалено, тому що на цих слуханнях органи місцевого самоврядування хотіли просто ознайомити громадськість з реконструкцією та не думали, що громадськість буде дуже проти саме такої запропонованої реконструкції.

Згідно із положенням про громадські слухання у м. Чернігові: «Метою громадських слухань є надання членам територіальної громади міста Чернігова можливості брати участь у підготовці рішень органів місцевого самоврядування, ознайомлення громадськості міста з позицією органів місцевого самоврядування з актуальними проблемами розвитку міста та отримання від його жителів пропозицій і зауважень щодо цих питань у формі безпосереднього спілкування».

Що потрібно знати містянам, аби ініціювати громадське слухання:

-          Громадські слухання проводяться з ініціативи міського голови, депутатів міської ради в кількості не менше третини від загального складу ради, жителі міста – ініціативна група в кількості не менше 30 осіб, які мають право голосу на виборах в органи місцевого самоврядування.

-          Якщо питання, з яких пропонується провести громадські слухання, відповідають Положенню про громадські слухання у м.Чернігів, ініціативна група здійснює збір підписів для підтримки ініціативи. Якщо проведення громадських слухань ініціювали депутати міської ради в кількості не менше третини від загального складу ради або міський голова, збір підписів на підтримку ініціативи не здійснюється.

-          Далі ініціативна група збирає необхідну кількість підписів для підтримки своєї ініціативи. Для Чернігова це 3 тисячі підписів, протягом 15 календарних днів з дня одержання підписного листа.

-          Далі, якщо набрали 3 тисячі підписів, ініціатива про проведення громадських слухань реєструється і після цього, протягом 5 днів, ініціативна група подає міському голові план заходів з організації проведення громадських слухань.

-          Міський голова своїм розпорядженням затверджує план заходів та склад Дорадчого комітету. 

-          Підготовку та проведення громадських слухань забезпечує відповідно апарат міської ради та Дорадчий комітет. Про час і місце проведення та питання, які виносяться на громадські слухання, жителі міста або району повідомляються не пізніше, ніж за 15 календарних днів до їх проведення.

-          На зібранні ведеться протокол, в якому зазначаються дата і місце проведення слухань, загальна кількість присутніх, питання, що обговорюються, короткий зміст та внесені пропозиції. До протоколу може додаватися інформація або звіт особи, яка запрошена на слухання.

-          Веде протокол секретар громадських слухань. Протокол громадського слухання підписується головою та секретарем громадських слухань і передається до міської ради.

-          За результатами громадських слухань і на підставі протоколу оформляються рішення громадських слухань, які розглядаються на черговому пленарному засіданні міської ради, на найближчому засіданні її виконавчого комітету або інших органів, яким вони адресовані, як правило, в першочерговому порядку. На розгляд цього питання обов'язково запрошується з правом виступу Ініціатор проведення громадських слухань.

-          Рішення за результатами громадських слухань оприлюднюються в комунальних засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті міської ради протягом 2-х тижнів після їх прийняття.

Процедура проведення громадських слухань в Чернігові трохи ускладнена необхідністю зібрати 3 тисячі підписів. Зараз кажуть що простіше подати електронну петицію та зібрати 250 підписів не виходячи з дому але це може стосуватись вирішення локальних питань, про які можуть дізнатись до 1000 громадян. І це ще пересічним громадянам треба знати, де шукати самі петиції та відповіді на них. Громадські слухання наразі не популярний інструмент місцевої демократії, але дуже дієвий для того, щоб підняти та озвучити проблеми на рівень всього міста питання, які стосуються кожного жителя м.Чернігів.

Довідково: Матеріал створено в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).


Автор: Чернігівська обласна ГО ЦПСА
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Адвокат: Через помилку в ухвалі, Гримчака, швидше за все, будуть перезатримувати

Поки не виправлять в рішенні суду щодо обрання запобіжного заходу заступнику міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрію Гримчаку помилку в імені, його не мають права утримувати під...

ЦВК визнала обраним останнього кандидата в нардепи: Приходько переміг по 210 округу

Центральна виборча комісія встановила результати позачергових виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі №210 міста Прилуки Чернігівської області. Про це йдеться на...

У Сновській ОТГ будують нову амбулаторію

Будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с.Тур’я продовжується. Тут вже зроблено покрівлю будівлі, утеплено стіни, встановлені металопластикові вікна та двері. Наразі...

Суд Чернігова помилково обрав запобіжний захід не тому Гримчаку

Запобіжний захід Юрію Гримчаку вчора вночі не обрали через допущені помилки в ухвалі суду. Засідання розпочалось о 6-й вечора в Деснянському суді Чернігова. Суддя Наталія Лямзіна допустила помилку...

У Михайло-Коцюбинській гімназії облаштовують ресурсну кімнату

Начальниця відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Михайло-Коцюбинської ОТГ Лідія Гаєвська  під час прес-туру до громади презентувала журналістам ресурсну кімнату в гімназії....