У Чернігові розробили нову земельну карту міста | Події і коментарі
Понеділок, 04 грудня 2023, 14:23
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

У Чернігові розробили нову земельну карту міста

14:45 21.05.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

На міській розширеній нараді в чернігівській мерії 21 травня керівник Управління земельних ресурсів Василь Дмитренко представив вигляд нової карти міста, яку буде викладено в загальний доступ на офіційному веб-порталі міської ради. Цю карту зроблено на зразок карти Держгеокадастру. На ній позначать усі земельні ділянки в місті, які знаходяться у власності або в користуванні, а також відомості про правовстановлюючі документи на кожну з ділянок. Таким чином буде видно, хто і за яку територію відповідає.

Передбачається, що ця карта буде в загальному доступі. На даний час Управління земресурсів проводить роботу по її наповненню.

-  Кінцева мета у нас – щоб на цій карті не було «білих плям», а всі 100% були заповнені, і за все сплачувався земельний податок – прокоментував це Владислав Атрошенко, чернігівський міський голова.

Керівник Управління земельних ресурсів місьради також розповів про те, як місто наводить лад у сплаті земельного податку. Зокрема, зараз усім управителям багатоквартирних будинків (як комунальним ЖЕКам, так і іншим господарюючим суб’єктам) Управління земельних ресурсів пропонує оформити права на користування земельними ділянками під будинками та прибудинкову територію. І якщо комунальні ЖЕки проводять цю роботу, то окремі приватні від неї фактично ухиляються, Наприклад, підприємство «Габріель», яке управляє 23-а будинками, за вуесь час звернулося за оформленням землі тільки щодо трьох із них.

Також у цьому процесі додаткова складність виникає у зв’язку з тим, що Чернігів – місто історичне і тому має багато територій історико-культурного призначення. Якщо будинок знаходиться в археологічній зоні, оформлення землі під ним потребує додатково обов’язкової державної експертизи. Шляхом виходу з цієї ситуації Василь Дмитренко вважає розробку опорного плану цих територій, який зараз розробляється Управлінням архітектури та містобудування міської ради. На цьому плані точніше будуть вказані в т. ч. й археологічні зони – і можна буде виокремити будинки, які знаходяться поблизу, але в них не потрапляють.

На жаль, поки що в Чернігові до земельного кадастру занесені лише 56 багатоквартирних житлових будинків. Але цією роботою треба займатися, наголосив Василь Дмитренко.

Ті земельні ділянки, де є акти на постійне користування, треба сформувати й зареєструвати в державному кадастрі. Для них процедура дуже проста. Розробки повної техдокументації не потрібно – тільки документація по встановленню й відновленню меж. І потім реєструється речове право на земельну ділянку. Ті ж земельні ділянки, які ще не сформовані – Управління земельних ресурсів у рамках інвентаризації буде реєструвати і тоді передавати управляючим компаніям, - роз’яснив він.

Також керівник Управління зупинився на питанні роботи міста з боржниками по земельному податку. Міська Комісія з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам протягом минулого року затвердила акти про таку заборгованість на загальну суму порядку 32 мільйонів гривень. Із них у добровільному порядку сплачено 10,5 мільйонів. Решта буде стягуватися в судовому порядку, для чого Управління зараз формує позови до суду.

Активну й системну роботу з інвентаризації міських земель та збору зрозумілої і підпорядкованої єдиним для всіх правилам оплати за користування нею Чернігів розпочав буквально кілька років тому. Як видно з наведених вище цифр, вона вже дає суттєві результати, але й попереду роботи ще багато.

-  Місто збирає сьогодні планово 190 млн грн податку на землю. А могли би збирати 350-400 мільйонів. Це у тому числі й десятки гектарів, оформлених у постійне користування на осіб, які знаходяться на єдиному податку. Тобто це умисне ухилення від сплати податку. Це і земля, яка використовується і будівельними організаціями, і будь-яким невеликим бізнесом, і прибудинкові території. Але постраждаємо від несплати податку ми всі. І в першу чергу, люди, які щось будують, щось роблять: вони втрачають у капіталізації свого бізнесу більше ніж економлять на податках. Якщо у Чернігові не буде розвитку і лишаться самі пенсіонери – неважко спрогнозувати завтрашній день бізнесу в такому місті. Тому це пов’язані речі. Не сплачуємо за землю – обдурюємо самі себе, - підбив підсумок чернігівський міський голова.


Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)