Відкриті дані та Чернігівські ради | Події і коментарі
Четвер, 18 липня 2019, 22:43
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Відкриті дані та Чернігівські ради

16:07 19.06.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Що таке відкриті дані, навіщо вони потрібні? Хто, як і де повинен їх розміщувати? Де найти ту чи іншу інформацію? Відношення Чернігівських рад до відкритих даних. Пропонуємо дізнатися теоретичну та практичну частину  даних питань.

Отже теоретично…

1. Відкриті дані — це певна інформація, яка має бути вільна для використання та може копіюватися, поширюватися будь-ким, за умов дотримання певних правил, наприклад посилання на джерело інформації або авторство.

2. Згідно Постанови Кабінета Міністрів №835 від 21.10.2015 року “Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих данихрозпорядники інформації  оприлюднюють відомості, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, відповідно додатку Положення цієї Постанови.

3. Дані мають бути розміщені на офіційних веб-сайтах розпорядників та його особистої веб-сторінці Єдиного державного веб-порталу відкритих даних та повинні регулярно оновлюватися.

4. Для забезпечення доступу до публічної інформації  у разі високого суспільного інтересу (високої частоти їх запитування; за результатами опитування громадської думки; наявності інших обставин), розпорядник інформації до таких даних може здійснювати оприлюднення наборів даних, які не включені до переліку 835 Постанови, якщо інше не передбаченоЗаконом України “Про доступ до публічної інформації” .

5. Розпорядники інформації визначаються Статтею 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Для оприлюднення наборів даних згідно постанови використовуються визначені формати:

Тип даних

Формат даних

Текстові дані

TXT, RTF, ODT*, DOC(X), PDF (з текстовим змістом, нескановане зображення), (X)HTML*

Структуровані дані

RDF*, XML*, JSON*, CSV*, XLS(X), ODS*, YAML*

Графічні дані

GIF*, TIFF, JPG (JPEG)*, PNG*

Відеодані

MPEG, MKV, AVI, FLV, MKS, MK3D

Аудіодані

MP3, WAV, MKA

Дані, розроблені з використанням програми Macromedia Flash

SWF, FLV

Архів даних

ZIP*, 7z*, Gzip*, Bzip2*

Під час створення нових наборів даних повинно забезпечуватися використання відкритих форматів даних (формати з позначкою “*” в таблиці) та структурованих даних (формати RDF, XML, JSON, CSV).

Виникає питання навіщо потрібний стандартизований формат?

Відповідь дуже проста, дані повинні бути в визначеному машиночитному форматі та одному місці для автоматизованої обробки необхідних даних.

З порталу їх можливо завантажувати автоматично для обробки та контролю в тій чи іншій сфері. Також на їх основі можливо створення багатьох зручних, зрозумілих візуалізованих сервісів, наприклад інтерактивна мапа ремонтів; бюджет міста; DozoR City; мапи об'єктів комунальної власності, які надаються в оренду та багатьох інших.

А взагалі це шлях для відкритості, прозорості, попередження корупції та її виявлення.

А практично у Чернігівській області…

ГО “Центр політичних студій та аналітики” провела моніторинг особистих сторінок на Державному веб-порталі, а саме Чернігівських міської та обласної рад, Ніжинської міської ради, Новгород-Сіверської міської ради, Прилуцької міської ради.

На жаль виявлена картина не додає оптимізму:

1. Чернігівська міська рада - не створено особистого кабінету на порталі;

2. Новгород-Сіверська міська рада - не створено особистого кабінету на порталі;

3. Прилуцька міська рада -  створено особистий кабінет на порталі, але не має жодного набору даних;

Прилуцька міська рада.png

4. Чернігівська обласна рада - зареєстровано, але розміщений тільки один набір даних.

Чернігівська обласна рада.png

5. Ніжинська міська рада - найбільш за всіх внесла інформації на портал відкритих даних 13 наборів даних, але і він не є повним.

Ніжинська міська рада.png

Що ж повинні оприлюднювати Органи місцевого самоврядування?  (інформація надана вибірково, повний перелік на сьогодні налічує 65 наборів даних, ознайомиться можливо у додатку Положення Постанови 835 в розділі Органи місцевого самоврядування):

 • Основні положення генеральних планів населених пунктів та детальних планів територій
 • Перелік об’єктів комунальної власності
 • Перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування (з даними про умови передачі об’єктів в оренду)
 • Перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування
 • Інформація про використання публічних коштів під час будівництва, ремонту та реконструкції об’єктів дорожньої інфраструктури та хід виконання проектів
 • Дані про місцезнаходження громадського транспорту в режимі реального часу
 • Звіти про виконання фінансових планів комунальних підприємств
 • Титульні списки на проведення капітального та поточного ремонту, будівництва, реконструкції та благоустрою
 • Дані про розміщення громадських вбиралень
 • Перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту, та маршрути перевезення
 • Відомості щодо транспортних засобів, які обслуговують пасажирські автобусні, тролейбусні та трамвайні маршрути перевезення (кількість транспортних засобів на кожному маршруті, марка, модель, державний номер, пасажиромісткість)
 • Розклад руху громадського транспорту
 • Перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови
 • Актуальні списки власників/орендарів місцевих земельних ділянок
 • Відомості про лікарські засоби/препарати, придбані за бюджетні кошти, відомості про розподілення таких ліків між закладами охорони здоров’я та їх залишки в кожному з них
 • Бази даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт
 • Дані про тарифи на комунальні послуги
 • Дані громадського бюджету, бюджету участі тощо, у тому числі про проекти, результати голосування, реалізацію підтриманих проектів
 • Перелік розпорядників бюджетних коштів
 • Фінансова звітність суб’єктів господарювання комунального сектору економіки

Насправді дуже великий перелік і розпорядників, і відкритих даних які повинні бути розміщені у вільному доступу. Тому кожен знайде потрібне саме йому, тільки б було бажання у громадян їх знайти. А розпорядники не забували їх розміщувати своєчасно.

Вдалого вам пошуку.

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).


Автор: ГО «Центр політичних студій та аналітики»
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

КВУ: про проблеми на виборчих округах Чернігівщини

Чернігівський осередок «Комітету виборців України» фіксує загострення боротьби між кандидатами в народні депутати. Все частіше штаби кандидатів використовують брудні технології, що і не...

Невідомі зламали двері в приміщенні ДВК і вкрали плакат кандидата

Вранці  17 липня працівники сільського клубу с. Високе  Прилуцького району (ОВК № 210) , де знаходиться дільнична виборча комісія № 740634, побачили пошкоджені вхідні двері і викликали...

Молодику, підозрюваного у відкритому викраденні ікони «Козельщинської Божої Матері», обрано запобіжний захід

Під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, прокурором доведено наявність всіх обставин, які свідчать про обґрунтованість обрання підозрюваному саме тримання під вартою. Так,...

Експорт товарів з Чернігівщини до країн ЄС зріс на 31%

У січні-травні цього року обсяги зовнішньоторговельних операцій підприємств Чернігівської області з партнерами зі 118 країн світу склали 493 мільйони доларів США. При цьому експорт товарів зріс на...

В ОДА узгодили подальші дії по створенню індустріального парку «Менський»

Від першого засідання робочої групи з питань створення індустріального парку «Менський» минуло близько двох місяців. За цей час у Менській міській раді визначились з основними...