Відкриті дані та Чернігівські ради | Події і коментарі
Середа, 23 жовтня 2019, 00:45
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Відкриті дані та Чернігівські ради

16:07 19.06.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Що таке відкриті дані, навіщо вони потрібні? Хто, як і де повинен їх розміщувати? Де найти ту чи іншу інформацію? Відношення Чернігівських рад до відкритих даних. Пропонуємо дізнатися теоретичну та практичну частину  даних питань.

Отже теоретично…

1. Відкриті дані — це певна інформація, яка має бути вільна для використання та може копіюватися, поширюватися будь-ким, за умов дотримання певних правил, наприклад посилання на джерело інформації або авторство.

2. Згідно Постанови Кабінета Міністрів №835 від 21.10.2015 року “Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих данихрозпорядники інформації  оприлюднюють відомості, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, відповідно додатку Положення цієї Постанови.

3. Дані мають бути розміщені на офіційних веб-сайтах розпорядників та його особистої веб-сторінці Єдиного державного веб-порталу відкритих даних та повинні регулярно оновлюватися.

4. Для забезпечення доступу до публічної інформації  у разі високого суспільного інтересу (високої частоти їх запитування; за результатами опитування громадської думки; наявності інших обставин), розпорядник інформації до таких даних може здійснювати оприлюднення наборів даних, які не включені до переліку 835 Постанови, якщо інше не передбаченоЗаконом України “Про доступ до публічної інформації” .

5. Розпорядники інформації визначаються Статтею 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Для оприлюднення наборів даних згідно постанови використовуються визначені формати:

Тип даних

Формат даних

Текстові дані

TXT, RTF, ODT*, DOC(X), PDF (з текстовим змістом, нескановане зображення), (X)HTML*

Структуровані дані

RDF*, XML*, JSON*, CSV*, XLS(X), ODS*, YAML*

Графічні дані

GIF*, TIFF, JPG (JPEG)*, PNG*

Відеодані

MPEG, MKV, AVI, FLV, MKS, MK3D

Аудіодані

MP3, WAV, MKA

Дані, розроблені з використанням програми Macromedia Flash

SWF, FLV

Архів даних

ZIP*, 7z*, Gzip*, Bzip2*

Під час створення нових наборів даних повинно забезпечуватися використання відкритих форматів даних (формати з позначкою “*” в таблиці) та структурованих даних (формати RDF, XML, JSON, CSV).

Виникає питання навіщо потрібний стандартизований формат?

Відповідь дуже проста, дані повинні бути в визначеному машиночитному форматі та одному місці для автоматизованої обробки необхідних даних.

З порталу їх можливо завантажувати автоматично для обробки та контролю в тій чи іншій сфері. Також на їх основі можливо створення багатьох зручних, зрозумілих візуалізованих сервісів, наприклад інтерактивна мапа ремонтів; бюджет міста; DozoR City; мапи об'єктів комунальної власності, які надаються в оренду та багатьох інших.

А взагалі це шлях для відкритості, прозорості, попередження корупції та її виявлення.

А практично у Чернігівській області…

ГО “Центр політичних студій та аналітики” провела моніторинг особистих сторінок на Державному веб-порталі, а саме Чернігівських міської та обласної рад, Ніжинської міської ради, Новгород-Сіверської міської ради, Прилуцької міської ради.

На жаль виявлена картина не додає оптимізму:

1. Чернігівська міська рада - не створено особистого кабінету на порталі;

2. Новгород-Сіверська міська рада - не створено особистого кабінету на порталі;

3. Прилуцька міська рада -  створено особистий кабінет на порталі, але не має жодного набору даних;

Прилуцька міська рада.png

4. Чернігівська обласна рада - зареєстровано, але розміщений тільки один набір даних.

Чернігівська обласна рада.png

5. Ніжинська міська рада - найбільш за всіх внесла інформації на портал відкритих даних 13 наборів даних, але і він не є повним.

Ніжинська міська рада.png

Що ж повинні оприлюднювати Органи місцевого самоврядування?  (інформація надана вибірково, повний перелік на сьогодні налічує 65 наборів даних, ознайомиться можливо у додатку Положення Постанови 835 в розділі Органи місцевого самоврядування):

 • Основні положення генеральних планів населених пунктів та детальних планів територій
 • Перелік об’єктів комунальної власності
 • Перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування (з даними про умови передачі об’єктів в оренду)
 • Перелік незадіяних земельних ділянок і майнових об’єктів (приміщень) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування
 • Інформація про використання публічних коштів під час будівництва, ремонту та реконструкції об’єктів дорожньої інфраструктури та хід виконання проектів
 • Дані про місцезнаходження громадського транспорту в режимі реального часу
 • Звіти про виконання фінансових планів комунальних підприємств
 • Титульні списки на проведення капітального та поточного ремонту, будівництва, реконструкції та благоустрою
 • Дані про розміщення громадських вбиралень
 • Перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту, та маршрути перевезення
 • Відомості щодо транспортних засобів, які обслуговують пасажирські автобусні, тролейбусні та трамвайні маршрути перевезення (кількість транспортних засобів на кожному маршруті, марка, модель, державний номер, пасажиромісткість)
 • Розклад руху громадського транспорту
 • Перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови
 • Актуальні списки власників/орендарів місцевих земельних ділянок
 • Відомості про лікарські засоби/препарати, придбані за бюджетні кошти, відомості про розподілення таких ліків між закладами охорони здоров’я та їх залишки в кожному з них
 • Бази даних щодо ремонту доріг: точне зазначення ділянки відремонтованої дороги (від кілометра до кілометра), ширина та довжина дороги, довжина ділянки, товщина дорожнього покриття, матеріали, види робіт, вартість робіт, гарантійний строк, виконавці робіт
 • Дані про тарифи на комунальні послуги
 • Дані громадського бюджету, бюджету участі тощо, у тому числі про проекти, результати голосування, реалізацію підтриманих проектів
 • Перелік розпорядників бюджетних коштів
 • Фінансова звітність суб’єктів господарювання комунального сектору економіки

Насправді дуже великий перелік і розпорядників, і відкритих даних які повинні бути розміщені у вільному доступу. Тому кожен знайде потрібне саме йому, тільки б було бажання у громадян їх знайти. А розпорядники не забували їх розміщувати своєчасно.

Вдалого вам пошуку.

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).


Автор: ГО «Центр політичних студій та аналітики»
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Чоловік, який вбив свого товариша на Новий рік, засуджений до 7 років ув’язнення

Вироком Новозаводского районного суду м. Чернігова від 1 жовтня чоловіка засуджено за умисне вбивство (ч. 1 ст. 115 КК України) та призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі. Під час...

Семінський так і не звільнив Скоробагатько з помічників

Екс-регіоналка Людмила Скоробагатько і досі є помічницею народного депутата від Чернігова, представника партії «Слуга народу» Олега Семінського. Ще місяць тому Семінський заявляв, що...  (Коментарів: 1)

Sinoptik: Погода в Чернігові та Чернігівській області на середу, 23 жовтня

У середу в Чернігівській області буде мінлива хмарність. У Чернігові, Семенівці, Сосниці, Ніжині, Прилуках, Острі, Борзні, Бобровиці, Городні, Щорсі очікується суха погода за даними Sinoptik.ua....

Суд по Микитасю: прокурор заявив, що нардеп роздумував про вбивство свідка

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявив, що колишній народний депутат Максим Микитась роздумував про вбивство свідка та підозрюваного у справі проти нього на 82 мільйона...

Росіянин попросив політичного притулку на чернігівському кордоні

26-річний громадянин Росії попросив політичного притулку в Україні. Як розповіли прикордонники, під час проходження прикордонного контролю в пункті пропуску Сеньківка...