В ОДА вивчали причини трагедій з малолітніми дітьми
Приводом для проведення наприкінці минулого тижня засідання координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації стали сумнозвісні події, що трапилися у червні на Чернігівщині: смерть чотирирічної дівчинки внаслідок захворювань у Борзнянському районі та загибель 11-місячного хлопчика від тілесних ушкоджень у місті Чернігові.
Засідання провела виконуюча обов’язки голови ОДА Наталія Романова. До роботи в режимі відеоконференцзв’язку долучилися керівництво районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад, ОТГ, представники служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
— Для недопущення травматизму та загибелі дітей у сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах, необхідно посилити координацію та забезпечити чіткий механізм взаємодії на місцях, — зазначила Наталія Романова і додала: — Ряд самостійних повноважень з питань захисту прав дитини вже сьогодні мають об’єднані територіальні громади, а виконавчі органи рад відповідних міст, сіл та селищ — найвищу відповідальність за безпеку дітей на своїй території.
Виконуюча обов’язки голови ОДА підкреслила, загроза виникненню подібних ситуацій існуватиме, поки на місцях не будуть вирішені питання забезпечення служб у правах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді кваліфікованими спеціалістами. Наприклад, у Борзнянському районі всі посади в службі у справах дітей вакантні, працюють лише три фахівців із соціальної роботи.
Супутня проблема — недостатня кількість патронатних родин, де б діти могли пережити складний період.
Наталія Романова закликала очільників районів та громад посилити роботу у даному напрямі та найближчим часом розглянути питання безпеки дітей на засіданнях профільних дорадчих органів, що діють при усіх районних державних адміністраціях та виконавчих комітетах місцевих рад.
Також, на її переконання, варто взаємодіяти з педіатрами, сімейними лікарями, іншими медичними працівниками, аби оперативно виявляти дітей, які мають невідповідні умови проживання та виховання, здійснювати подальший моніторинг стану їх здоров’я, реагувати на випадки загрози життю та здоров’ю.
За результатами засідання будуть відповідні доручення всім дотичним структурам та підрозділам.
Автор: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
(Оновити зображення коду)