Чернігів відгуляв Івана Купала | Події і коментарі
Неділя, 21 липня 2019, 10:03
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Чернігів відгуляв Івана Купала

14:35 08.07.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Свято Івана Купала у Міському Парку культури та відпочинку зібрало тисячі чернігівців. Ще б пак, на головній сцені з 6-ї години вечора відомі колективи задали тон та створювали незвичну драйвову атмосферу. Першими свій виступ розпочав музичний колектив «Jam Bubble Band». 

Купальська ніч повертає когось в дитинство, а когось і в юність. Колись гуляли до пізньої ночі, дотримуючись всіх традицій, каже депутат Чернігівської обласної ради Валерій Куліч.

Такий обряд, як розпалення вогнища, ще треба довго чекати, а тому достатньо часу, аби пройтися парком та розгледіти, що тут відбувається цікавого.

Гончар Микола Тараненко приступив до виготовлення горщика із глини. Дівчинка Марго дуже зацікавилася даною справою, тому із задоволенням взялася робити шедевр спільно із паном Миколою.

Під звуки бадьорої музики, яка доносилася сюди, треба сказати робота у майстрів пішла дуже швидко та злагоджено. Та поки ми спостерігали, трошки далі люди насолоджувалися козацькою стравою – кулішем. Рецепт класичний і дуже простий.
Поласувати гаряченьким міг будь-хто, а тому й не дивно, що через півгодини вже майже було пусто. Містяни підтвердили, що приготовлено було на найвищому рівні.

Підзарядившись, знімальна група пішла освоювати не легку професію коваля. Валерій Нікоренко із залізом на ти вже більше 20 років. З-під його рук виходить чимало корисних побутових виробів і не тільки.

Не дивлячись на те, що доведеться не просто, я не змогла встояти та не спробувати себе. А тому пан Валерій на вогнищі розколов залізо, а мені доручив стукати потім по ньому молотком, аби врешті вийшла підковка.
Через деякий час ми побачили гарний результат. А треба сказати, що це все ж таки справа чоловіча, а тому краще повертатися до сцени та насолоджуватися співами гурту із столиці «Володар». Дівчата та хлопці співали купальські пісні, які збирали з Чернігівського, Корюківського та Бахмацького регіонів.

Народ розважався як міг. Жінки, які вірять в чудо, залюбки взялися задумувати бажання та чіпляти яскравих стрічок на дерево. А потім, хто більш сміливий, взяв участь у масовому танку.

Загалом це свято має залишитися в пам’яті містян на довго, переконаний депутат Чернігівської обласної ради Валерій Куліч, який побажав всім веселого відпочинку.

Після 10-ї години вечора відпочивальників розважав чернігівський відділ союзу українок, який вже 30 років ось тут на цьому місті знайомить чернігівців з обрядами та стародавніми купальськими традиціями. Ольга Журило розповіла, головне до цього дня належно готуватися. Обов’язково дівчатам потрібно сплести вінок, який нікому не можна давати міряти, або ще страшніше, продати. Бо вважалося, таким чином ти віддаєш свою долю.

Та тут публіка зібралася здебільшого, яка знається на цих речах, а тому з радістю і нам розповіла, що є обов’язковим у процесі святкування Івана Купала.

Та поки до справжнього вогню далеко. Спочатку потрібно було спустити сплетені вінки з запаленими свічками до води. Краще це робити у чистій річці, де немає ряски як тут, тоді вони будуть плисти та шукати нареченого. Після так званого ворожіння всіх присутніх чекав сюрприз – фаєр шоу.

І ось на сам кінець, біля першої години ночі відбулася спалення так званого опудала Купала. Вогонь піднявся дуже високо, а тому тим, хто планував стрибати, потрібно було чекати, аби здійснити задумане.

До речі, громадський транспорт працював до 1:30.

Відео ТРА "Новий Чернігів"Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

На 207 окрузі ще не відкрилися дві виборчі дільниці

На 207 окрузі в Корюківському районі Чернігівщини ще не відкрилися дві виборчі дільниці. Після заміни членів дільничних виборчих комісій між старим і новим складом ДВК виникли суперечки. В...

Чернігівець намагався вкинути в скриньку незаповнений бюлетень

На виборчій дільниці № 741039 (виборчий округ № 205, м.Черінгів ) о пів на дев’яту ранку чоловік, ймовірно напідпитку, вкинув два незаповнені бюлетені без позначок до скриньки. Йому...

На Чернігівщині не відкрилися 4 виборчі дільниці

У Чернігівській області не відкрилося 4 дільниці, 2 з яких не передали або передають документи у зв’язку зі зміною складу комісії. Про це повідомив голова Нацполіції Сергій...

Парламентські вибори – 2019. Текстова онлайн-трансляція

Сьогодні, 21 липня, день голосування на позачергових виборах до Верховної Ради. По шести мажоритарним округам Чернігівської області балотуються 97 кандидатів у народні депутати. Зокрема, 205 округ...

Пам'ятка виборцю чого не можна робити на виборчих дільницях

Під час голосування на виборчу дільницю не можна приносити будь-які предмети з символікою політичної партії, агітувати за кандидатів, голосувати за іншу людину, а також фотографувати, псувати або...