Атрошенко пропонує подавати до суду на тих, хто має борг по ЖКГ | Події і коментарі
Середа, 11 вересня 2024, 10:42
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Атрошенко пропонує подавати до суду на тих, хто має борг по ЖКГ

15:47 30.07.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Стимулювання боржників до розрахунку за житлово-комунальні послуги – це не боротьба з цими людьми, а дії в інтересах усіх чернігівців, які сумлінно сплачують за послуги. На цьому в черговий раз наголосив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко в ході розширеної наради в мерії 30 липня.

Зараз у загальному підрахунку по системі ЖКГ Чернігова – до 25 мільйонів неплатежів. Це величезні кошти. За них потрібно боротися, цю проблему потрібно людям доносити. Вона наша спільна, а не моя чи ЖКГ. Якщо частина людей не платять, то і вся модель не працює. Тоді надаються не всі послуги, частина працівників не одержують зарплати, підприємства ЖКГ не в змозі розрахуватися вчасно за електроенергію, пальне тощо. І це серйозна насправді проблема, адже тариф визначався з розрахунку на 100% платежів, - нагадав він.

 Міський голова вважає, що проблему заборгованості потрібно вирішувати одразу кількома шляхами. І в тому числі – звертатися до державної влади:

- На рівні держави потрібно розв’язувати цю проблему також. Якщо держава так довела до ручки людей, що вони насправді не можуть заплатити – значить, якісь компенсаторні механізми потрібні, треба піднімати це питання, - сказав він.

Разом з тим, Владислав Атрошенко вважає, що роботу з боржниками і стягнення заборгованості на місцевому рівні треба активізувати.

- Нам у місті треба напрацювати такий внутрішній регламент, що коли є заборгованість і 3-5 місяців вона не рухається – одразу подавати до суду. Щоб не відпускати цю проблему і не накопичувати борги роками, коли сума буде такою, що людина дійсно не зможе її сплатити. Треба вчасно стимулювати до того щоби розрахуватися. І це робиться не на шкоду тим людям, а в ім’я решти чернігівців, які платять і резонно запитують: «А чого ми повинні страждать? Чого ми повинні бути винуватими?» От як відповісти на ці їх запитання? – зауважив міський голова.

Одним із конструктивних шляхів виходу з ситуації при накопиченні боргу є укладення між комунальним підприємством і абонентом договору про реструктуризацію боргу. Таких договорів у Чернігові укладається все більше. Міський голова доручив керівникам ЖЕКів активно працювати і в цьому напрямку. Але, знову ж таки, треба чітко відслідковувати: якщо людина підписала цей договір тільки щоби затягнути час, а на ділі все одно не платить – треба подавати до суду.

У середньому по комунальних підприємствах Чернігова, які надають послуги у сфері житлово-комунального господарства, заборгованість споживачів складає до двох місячних обсягів нарахувань за виконувану ними роботу.

Я начальникам ЖЕКів хочу сказати: ви – керівники господарюючих суб’єктів. Робота з «дебіторкою» – ваш прямий обов’язок. У тому числі, ви повинні зустрічатися з людьми і просити їх про те, щоб вони сприяли загальному розрахунку. Без цього підприємства не зможуть працювати. І ця робота повинна проводитися активніше, - наголосив Атрошенко.

Для прикладу: КП «ЖЕК 13», в управлінні якого знаходиться 260 чернігівських будинків, має на 29 липня поточну заборгованість населення у 5,9 млн грн. На початок року вона була 4 млн грн. Кожного місяця поточна заборгованість збільшується на 5%. Комунальне підприємство надсилає попередження, а потім подає позови до суду. Угод про реструктуризацію боргу за весь минулий рік підприємство уклало на 99 тисяч гривень, а вже за половину цього року – на 190 тисяч.


Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)