Атрошенко пропонує подавати до суду на тих, хто має борг по ЖКГ
Стимулювання боржників до розрахунку за житлово-комунальні послуги – це не боротьба з цими людьми, а дії в інтересах усіх чернігівців, які сумлінно сплачують за послуги. На цьому в черговий раз наголосив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко в ході розширеної наради в мерії 30 липня.
- Зараз у загальному підрахунку по системі ЖКГ Чернігова – до 25 мільйонів неплатежів. Це величезні кошти. За них потрібно боротися, цю проблему потрібно людям доносити. Вона наша спільна, а не моя чи ЖКГ. Якщо частина людей не платять, то і вся модель не працює. Тоді надаються не всі послуги, частина працівників не одержують зарплати, підприємства ЖКГ не в змозі розрахуватися вчасно за електроенергію, пальне тощо. І це серйозна насправді проблема, адже тариф визначався з розрахунку на 100% платежів, - нагадав він.
Міський голова вважає, що проблему заборгованості потрібно вирішувати одразу кількома шляхами. І в тому числі – звертатися до державної влади:
- На рівні держави потрібно розв’язувати цю проблему також. Якщо держава так довела до ручки людей, що вони насправді не можуть заплатити – значить, якісь компенсаторні механізми потрібні, треба піднімати це питання, - сказав він.
Разом з тим, Владислав Атрошенко вважає, що роботу з боржниками і стягнення заборгованості на місцевому рівні треба активізувати.
- Нам у місті треба напрацювати такий внутрішній регламент, що коли є заборгованість і 3-5 місяців вона не рухається – одразу подавати до суду. Щоб не відпускати цю проблему і не накопичувати борги роками, коли сума буде такою, що людина дійсно не зможе її сплатити. Треба вчасно стимулювати до того щоби розрахуватися. І це робиться не на шкоду тим людям, а в ім’я решти чернігівців, які платять і резонно запитують: «А чого ми повинні страждать? Чого ми повинні бути винуватими?» От як відповісти на ці їх запитання? – зауважив міський голова.
Одним із конструктивних шляхів виходу з ситуації при накопиченні боргу є укладення між комунальним підприємством і абонентом договору про реструктуризацію боргу. Таких договорів у Чернігові укладається все більше. Міський голова доручив керівникам ЖЕКів активно працювати і в цьому напрямку. Але, знову ж таки, треба чітко відслідковувати: якщо людина підписала цей договір тільки щоби затягнути час, а на ділі все одно не платить – треба подавати до суду.
У середньому по комунальних підприємствах Чернігова, які надають послуги у сфері житлово-комунального господарства, заборгованість споживачів складає до двох місячних обсягів нарахувань за виконувану ними роботу.
- Я начальникам ЖЕКів хочу сказати: ви – керівники господарюючих суб’єктів. Робота з «дебіторкою» – ваш прямий обов’язок. У тому числі, ви повинні зустрічатися з людьми і просити їх про те, щоб вони сприяли загальному розрахунку. Без цього підприємства не зможуть працювати. І ця робота повинна проводитися активніше, - наголосив Атрошенко.
Для прикладу: КП «ЖЕК 13», в управлінні якого знаходиться 260 чернігівських будинків, має на 29 липня поточну заборгованість населення у 5,9 млн грн. На початок року вона була 4 млн грн. Кожного місяця поточна заборгованість збільшується на 5%. Комунальне підприємство надсилає попередження, а потім подає позови до суду. Угод про реструктуризацію боргу за весь минулий рік підприємство уклало на 99 тисяч гривень, а вже за половину цього року – на 190 тисяч.
Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
(Оновити зображення коду)