Яким буде Перспективний план Чернігівщини в розрізі створення ОТГ та переформатування районів? | Події і коментарі
Понеділок, 16 вересня 2019, 09:23
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Яким буде Перспективний план Чернігівщини в розрізі створення ОТГ та переформатування районів?

10:36 12.09.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Дискусія з цього надважливого питання розгорнулася 11 вересня у Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування. У заході взяли участь заступник голови обласної ради Арсен Дідур, голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Ірина Грозенко, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності та запобігання корупції Василь Леоненко, голови окремих об'єднаних територіальних громад, представники громадськості та засобів масової інформації.

Присутні обговорили питання формування моделі адміністративно-територіального устрою базового та субрегіонального рівня Чернігівської області, критерії формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня у розрізі пропозицій Міністерства регіонального розвитку та обговорення Перспективного плану Чернігівщини в розрізі створення ОТГ та переформатування районів.

Директор Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Кудрик поінформувала присутніх про перебіг процесу створення ОТГ, окреслила проблемні питання Перспективного плану та наголосила на необхідності доопрацювання окремих нормативно-правових актів щодо зміни адміністративно-територіального устрою.

Як зауважив заступник голови обласної ради Арсен Дідур, зміни до Конституції з цього питання треба було впроваджувати ще до реформи децентралізації. Бо тепер як атавізм старої системи продовжують працювати райдержадміністрації та райради, які фактично дублюють функції існуючих ОТГ.

Крім того, райони не координують територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади. Розміщення і юрисдикція підрозділів податкової, поліції, пенсійного фонду, держгеокадастру, різноманітних інспекцій вже не співпадають з юрисдикцією і територією районів. Тож за однією послугою людина змушена їхати в один район, а за іншою – в інший.

За словами Арсена Дідура, вихід із ситуації – у якнайшвидшому завершені процесу створення громад, який згідно із законодавством має завершитися у 2020 році, укрупненні районів, ліквідації адміністрацій та створенні виконкомів, що мають взяти на себе всю повноту відповідальності.

Серед надважливих питань він також назвав необхідність громадського обговорення завершення земельної реформи, яка безпосередньо пов'язана з адміністративно-територіальною реформою і впливом на життєдіяльність громад.

– Але що найголовніше – реформа децентралізації, передавши на місця владу та прямі бюджетні відносини, не повинна порушити унітарність нашої держави. Треба напрацьовувати пропозиції та доносити свої думки до Президента, Кабміну та Верховної Ради, - наголосив Арсен Дідур.


Автор: Радник заступника голови обласної ради Наталія Купрієнко
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Програма «теплих кредитів»: можливості для ОСББ

В Україні ще сто об'єднань співвласників багатоквартирних будинків залучили більше 30 мільйонів гривень «теплих кредитів» на енергоефективні заходи. ОСББ активно використовують...

Без тендеру і проекту: як у Чернігові ремонтували шкільний спортзал

6 вересня на офіційному сайті Чернігівської міської ради з’явилася новина про відремонтований сучасний спортзал в чернігівській школі №7. У той же час, лише 11 вересня Управління капітального...

Мурали розбрату: інформація про чернігівські малюнки "засекречена"

В новому міні-сквері на перехресті проспекту Перемоги та вулиці Кирпоноса художники втілюють в життя два мурали. Попередні ілюстрації яких без перебільшення розкололи населення міста на дві...

Глядацьку залу Коропського будинку культури ремонтують

Розпочався капітальний ремонт комунального закладу «Коропський будинок культури». Зала не знала капремонту вже понад 40 років.  Нині триває демонтаж світло-звукового обладнання та...

В міськраді нагородили кращих спортсменів і тренерів

Напередодні Дня фізичної культури і спорту в Чернігівській міській раді привітали кращих працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортсменів. Міський голова особисто вручив їм нагороди...