Яким буде Перспективний план Чернігівщини в розрізі створення ОТГ та переформатування районів? | Події і коментарі
П'ятниця, 15 листопада 2019, 12:17
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Яким буде Перспективний план Чернігівщини в розрізі створення ОТГ та переформатування районів?

10:36 12.09.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Дискусія з цього надважливого питання розгорнулася 11 вересня у Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування. У заході взяли участь заступник голови обласної ради Арсен Дідур, голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Ірина Грозенко, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності та запобігання корупції Василь Леоненко, голови окремих об'єднаних територіальних громад, представники громадськості та засобів масової інформації.

Присутні обговорили питання формування моделі адміністративно-територіального устрою базового та субрегіонального рівня Чернігівської області, критерії формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня у розрізі пропозицій Міністерства регіонального розвитку та обговорення Перспективного плану Чернігівщини в розрізі створення ОТГ та переформатування районів.

Директор Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Кудрик поінформувала присутніх про перебіг процесу створення ОТГ, окреслила проблемні питання Перспективного плану та наголосила на необхідності доопрацювання окремих нормативно-правових актів щодо зміни адміністративно-територіального устрою.

Як зауважив заступник голови обласної ради Арсен Дідур, зміни до Конституції з цього питання треба було впроваджувати ще до реформи децентралізації. Бо тепер як атавізм старої системи продовжують працювати райдержадміністрації та райради, які фактично дублюють функції існуючих ОТГ.

Крім того, райони не координують територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади. Розміщення і юрисдикція підрозділів податкової, поліції, пенсійного фонду, держгеокадастру, різноманітних інспекцій вже не співпадають з юрисдикцією і територією районів. Тож за однією послугою людина змушена їхати в один район, а за іншою – в інший.

За словами Арсена Дідура, вихід із ситуації – у якнайшвидшому завершені процесу створення громад, який згідно із законодавством має завершитися у 2020 році, укрупненні районів, ліквідації адміністрацій та створенні виконкомів, що мають взяти на себе всю повноту відповідальності.

Серед надважливих питань він також назвав необхідність громадського обговорення завершення земельної реформи, яка безпосередньо пов'язана з адміністративно-територіальною реформою і впливом на життєдіяльність громад.

– Але що найголовніше – реформа децентралізації, передавши на місця владу та прямі бюджетні відносини, не повинна порушити унітарність нашої держави. Треба напрацьовувати пропозиції та доносити свої думки до Президента, Кабміну та Верховної Ради, - наголосив Арсен Дідур.


Автор: Радник заступника голови обласної ради Наталія Купрієнко
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

З фракції Слуги народу виключили Антона Полякова

З фракції Слуга народу виключили народних депутатів Антона Полякова(206 виборчий округ Чернігівщини) та Анну Скороход. Відповідне рішення було прийнято на засіданні...

Полякова хочуть виключити з фракції «Слуга народу» ?

Народного депутата по 206 виборчому округу Чернігівщини Антона Полякова хочуть виключити з фракції «Слуга народу». Про це сам нардеп повідомляє в соціальних мережах.  І наводить...

На Чернігівщині пограбували священника: зв’язали та забрали гроші і прикраси

 Посеред ночі до будинку у смт Срібне увірвалися невідомі у камуфляжних костюмах військового зразка і капюшонах, зв’язали руки і ноги господарям оселі скотчем і, погрожуючи пістолетом,...

В Прилуках вимагали результати експертизи причин смерті юнака

Ввечері 14 листопада до 19.40 тривав  мітинг біля прилуцького відділу поліції. Там зібралися близько 300 людей. Вони вимагали оприлюднити результати експертиз, яку робили прилуцькі та київські...

Офіційна середня зарплата в сільському господарстві області більше 10 тисяч грн.

За підсумками попереднього року Чернігівщина друга в Україні за виробництвом жита та кукурудзи, третя – вівса, п’ята – картоплі. Такі позиції область тримає другий рік поспіль. За...