На Чернігівщині триває збір урожаю | Події і коментарі
Субота, 14 грудня 2019, 17:58
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

На Чернігівщині триває збір урожаю

11:04 18.09.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Цьогоріч склалися нетипові погодні умови, що спричинили затримку росту і розвитку рослин. Відтак на Чернігівщині пізніше розпочалося збирання сільсьгосподарських культур. До того ж, дещо нижчою є урожайність кукурудзи й сої, які більш вимогливі до забезпечення вологою.

Стан збирання врожаю

Зернові та зернобобові культури по всіх категоріях господарств обмолочені на понад 275 тисячах гектарів – майже 36% загальної площі їх посіву. Намолочено 1133 тисячі тонн зерна, що на 305 тисяч тонн менше, ніж на відповідну дату минулого року.

Сільгоспвиробники 8 районів розпочали збирання кукурудзи на зерно. Наразі намолочено понад 75 тисяч тонн із середньою врожайністю 80,4 центнера з гектара – на 8,4 центнера з гектара менше, ніж у 2018 році.

У 15 районах триває збирання сої: намолочено 40 тисяч тонн. Урожайність – 22,6 центнера з гектара (на 3,9 центнера з гектара менше, ніж минулого року).

У 18 районах розгорнуто збирання соняшнику: намолочено 104 тисячі тонн. Середня врожайність – 28,6 центнера з гектара (більше на 3,1). Для соняшника погодні умови були досить сприятливими.

Посів озимих колосових культур урожаю 2020 року

На Чернігівщині вже розпочато посів озимих культур. Проте суха жарка погода не сприяла проведенню цієї роботи і спричинила відставання у темпах посіву. Розпочали посів озимих колосових культур на зерно окремі аграрії 12 районів (Бахмацького, Бобровицького, Козелецького, Куликівського, Менського, Ніжинського, Новгород-Сіверського, Прилуцького, Сновського, Срібнянського, Талалаївського та Чернігівського). Ними посіяно 15 тисяч гектарів.


Автор: а інформацією Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

В Чернігівській ОДА підготувалися до мжливого припинення транзиту газу Росією

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко провів нараду з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Оскільки Росія готується припинити...

Крізь політичну призму: як чернігівські сайти пишуть про земельну реформу

Ухвалення в першому читанні закону про ринок землі викликало жваву реакцію в Чернігівській області, яка традиційно є аграрною. Місцева політична еліта тісно пов’язана з аграрним...  (Коментарів: 1)

У Ніжині евакуювали дітей зі школи через невідомий запах

Сьогодні, 13 грудня, в Ніжинській ЗОШ №10 було зірвано навчальний процес. Дітей евакуювали і відпустили додому. Учнів, батьки, яких не змогли забрати, залишились очікувати рідних у майстерні....

В Чернігові лише третина водіїв пристібаються за кермом

Чернігів посів п`яте місце у рейтингу українських обласних центрів за кількістюводіїв, що пристібаються пасками безпеки. 33,3% пристебнутих водіїв у Чернігові –такі результати всеукраїнського...

Три міста Чернігівщини підписали угоди про співпрацю з польськими містами

Угоди про це підписано під час візиту до Польщі делегацій трьох громад Чернігівщини. Вони передбачають співпрацю в різноманітних сферах. А наразі взаємодія вже йде — поляки суттєво допомогли...