Скільки економлять заклади медицини Чернігова на допорогових закупівлях | Події і коментарі
П'ятниця, 15 листопада 2019, 16:47
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Скільки економлять заклади медицини Чернігова на допорогових закупівлях

08:48 19.09.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Майже  3 млн.грн. вдалося зекономити закладам медицини на проведенні допорогових закупівель в першому півріччі 2019 в місті Чернігові. Такі результати аналізу проведеного Центром політичних студій та аналітики (ЦПСА).

Однією з основних цілей створення системи “Прозоро” в Україні було забезпечення ефективного та прозорого використання бюджетних коштів. При цьому не дивлячись на те, що Законом “Про публічні закупівлі” встановлено чіткі вартісні пороги, при яких проведення відкритих торгів є обов'язковим, законодавство не обмежує розпорядників у проведенні торгів на менші суми з метою конкурентного відбору постачальниківнадавачів послугвиконавців робіт для отримання оптимального товару за найменшою ціною.

За останні роки медична сфера зазнала реформування на всіх рівнях, однією з таких новацій стало використання допорогових закупівель закладами медичної освіти. З метою оцінки ефективності застосування закладами медичної сфери Чернігова системи “Прозоро”, Центром політичних студій та аналітики було проведено аналіз публічних закупівель закладів охорони здоров'я Чернігова. До аналізу було включено 18 комунальних некомерційних підприємств, які працюють в медичній сфері та підпорядковані Чернігівським обласним, міським та районним радам, та проводять закупівлі через систему ProZorro.

Так згідно даних публічного модуль аналітики bi.prozorro.org за перше півріччя 2019 року зазначеними комунальними некомерційними підприємствами загалом було проведено 1503 закупівлі на загальну очікувану вартість 289,38 млн.грн, з яких 492 (32,7%) були проведені за процедурою допорогової закупівлі. Загальна сума таких допрогових закупівель становила більше 21,3 млн. грн, при цьому середній відсоток економії становив 13,37% , що становило 2,9 млн грн.

Серед усіх розпорядників медичної сфери Чернігова, використовують процедуру допорогових закупівель на найбільші суми наступні установи:

 1. Комунальне некомерційне підприємство "Чернігівська обласна лікарня" Чернігівської обласної ради - провела допорогових закупівель на загальну очікувану вартість 2,92 млн.грн, при цьому отримала 15,24% економії, що в гривнях складає - 444,31 тис. грн
 2. Комунальне некомерційне підприємство "Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних  хвороб" Чернігівської обласної ради  провело допорогових закупівель на 2,65 млн.грн,  економія при цьому становила 13,87%, що в гривнях складає - 367,44 тис.грн.
 3. Комунальне некомерційне підприємство "Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня" Чернігівської обласної ради - провело допорогових закупівель на загальну очікувану вартість  2,25 млн. грн., отримавши при цьому 14,1% економії, що в гривнях складає - 317,91 тис.грн.
 4. Комунальне некомерційне підприємство "Чернігівська міська лікарня №2" Чернігівської міської ради - закупало по допороговим закупівлям на очікувану вартість 1,87 млн. грн, % економії  становив 16%, що в гривнях складає - 298,81 тис.грн.
 5. Комунальне некомерційне підприємство "Чернігівська міська лікарня №3" Чернігівської міської ради - вартість допорогових закупівель склала 1,76 грн. отримано 3,1% економії, що в гривнях складає - 53,76 тис.грн.
 6. Комунальне некомерційне підприємство "Чернігівська центральна районна лікарня" Чернігівської районної ради Чернігівської області - вартість допорогових закупівель становила 1,622 млн. грн, економія становила 22,4% або 363,991 тис. грн.

діаграма.jpg

Найчастіше застосовували допорогові закупівлі у своїй діяльності наступні заклади:

 1. Комунальне некомерційне підприємство "Чернігівська обласна лікарня" Чернігівської обласної ради | 02006113 - 50 допорогових закупівель.
 2. Комунальне некомерційне підприємство "Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних  хвороб" Чернігівської обласної ради | 02006107 - 46 процедур.
 3. Комунальне некомерційне підприємство "Чернігівська центральна районна лікарня" Чернігівської районної ради Чернігівської області | 02006544 - 45 допорогових закупівель.
 4. Комунальне некомерційне підприємство "Чернігівський медичний центр сучасної онкології" Чернігівської обласної ради | 02006065 - 44 допорогових закупівель.
 1. Комунальне некомерційне підприємство "Чернігівський обласний госпіталь ветеранів війни " Чернігівської обласної ради | 26211473 - 43 допорогових закупівель.

Якщо порівняти співвідношення допорогових закупівель та закупівель проведених через укладання прямого договору (процедура звітування), то процедура звітування була проведена у 678 (57,9%) закупівлях, тоді як допорогові закупівлі становили 492 (42,1%), що є достатньо високим показником.

кругова діаграма.jpg

Отже, з результатів проведеного аналізу, бачимо, що заклади медичної сфери Чернігова доволі активно використовують можливості допорогових закупівель через систему “Прозоро”.  Лише один заклад з усіх жодного разу не проводив допорогових закупівель - це Чернігівський міський стоматологічний центр». Використання закладами медичної сфери допорогових закупівель на практиці дозволяє отримувати економію бюджетних коштів за рахунок конкуренції між учасниками закупівель. Але економія є не єдиним позитивним моментом. Використання допорогових закупівель показує також “прозорість” і відкритість замовника при розпорядженні бюджетними коштами та зменшує корупційну складову закупівлі.

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).


Автор: Чернігівська обласна ГО ЦПСА
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Начальник відділення поліції у Сновську збив велосипедиста

У Сновську Чернігівській області начальнику місцевого відділення поліції загрожує звільнення – чоловік на автомобілі збив велосипедиста. Як розповіли в прес-службі місцевої поліції, ДТП...

В Чернігові у 7й школі батьки вимагають карантин

Батькі учнів закладу б’ють на сполох адже, за їх словами, керівництво як школи, так і обласного управління охорони здоров'я Чернігова не дає правдивої інформації батькам про поточну ситуацію...

У заборгованості по зарплаті медикам винна місцева влада

Місцева влада власник закладів охорони здоров'я і має дофінансовувати медичні заклади. Так міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька  відповіла на запитання щодо заборгованості по...

Поліція назвала причини загибелі підлітка в Прилуках

Результати повторної судмедекспертизи по справі 14-річного Дениса Чаленка щойно оголосили правоохоронці у Прилуках, йдеться в ТСН.12.00.Причиною смерті експерти назвали відкриту черепно-мозкову...

З фракції Слуги народу виключили Антона Полякова

З фракції Слуга народу виключили народних депутатів Антона Полякова(206 виборчий округ Чернігівщини) та Анну Скороход. Відповідне рішення було прийнято на засіданні...