Еволюційний етап добровільного об’єднання громад вже пройдено | Події і коментарі
Четвер, 23 січня 2020, 03:18
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Еволюційний етап добровільного об’єднання громад вже пройдено

12:52 23.09.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак окреслила ключові задачі децентралізації. Вона зазначила, що еволюційний етап добровільного об’єднання громад вже пройдено. Нині переходимо до наступного — об’єднання за принципом спроможності.

— Нам не потрібні 73% дотаційних ОТГ, що маємо зараз. Наша ключова задача — спроможні ОТГ та доступні для людей на рівні громад адміністративні та соціальні послуги, — зазначила очільниця профільного міністерства.

За її словами, об’єднання за принципом спроможності має стати основою для економічного зростання країни. Спираючись на стару подрібнену систему адмінтерустрою і організації влади, цього не можна було досягти. Тому реформа місцевого самоврядування не повинна загальмуватись, а має пришвидшитись.

Поки що необ’єднаними залишаються майже 6,6 тисячі територіальних громад. Процес формування ОТГ має повністю завершитися до кінця 2020 року. Відтак, уся територія України має бути вкрита громадами. Фактично може бути утворено 1300 — 1400 ОТГ.

Міністр зазначила, що наступні місцеві вибори мають відбутись на новій територіальній основі громад і районів.

— Новий адмінтерустрій і надалі матиме три рівні, які відповідають європейській номенклатурі поділу територіальних одиниць. Перший рівень — громада, другий — район, третій — регіон, — підкреслила Альона Бабак.

За словами Міністра, чинні 490 райони необхідно укрупнити і таким чином значно зменшити їхню кількість:

— Якщо керуватись європейськими стандартами, наші райони повинні мати від ста тисяч населення. Також маємо вирішувати, за що на рівні районів і областей відповідатиме місцеве самоврядування, а що координуватимуть центральні органи виконавчої влади.

Ці зміни дозволять забезпечити комфортне середовище для життя людей, доступ до високоякісних послуг та узгодити інтереси держави та територіальних громад.

Нагадаємо: на Чернігівщині функціонують 45 об’єднаних територіальних громад. Ще 4 чекають призначення перших виборів. Область зберігає лідируючі позиції у всеукраїнському рейтингу за результатами моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування.

Так, у серпні Чернігівщина — перша за кількістю районів, на території яких створені ОТГ. В області немає жодного адміністративного району, де не функціонують об’єднані громади.


Автор: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Чернігівська поліція встановила рекорд під час патріотичного флешмобу

Понад сотня курсантів вищих навчальних закладів системи МВС символічно з’єднали два береги Десни, демонструючи історичну єдність України. Під час флешмобу поліцейські вишикувалися у формі...

За тиждень перевірили 12 заправок – 10 закрили: в області продовжують боротися з нелегальним обігом нафтопродуктів

10-ть із 12-ти перевірених минулого тижня заправок припинили свою діяльність. Причина та сама – на об`єктах виявили нелегальний продаж пального, поінформувала Чернігівська ОДА. Відтоді як...

Під видавництвом «Десна» викорчовують 40-річні ялинки: активісти протестують

Рішення про пересадку чотирьох 40-річних ялин ухвалили на засіданні виконкому міської ради 16 січня. Зі слів начальника комунального підприємства «Зеленбуд» Романа Старікова, дерева...

Чернігівщина побила рекорд у зовнішній торгівлі

Більше 1,1 млрд доларів США – такого результату досягла Чернігівщина у зовнішній торгівлі з іноземними партнерами за 11 місяців 2019 року. Нині регіон експортує свої товари у 134 країни...

Держлісагентство нагадало у скільки обійдеться нелегальна вирубка дерев

Державне агентство лісових ресурсів України поінформувало громадськість про розміри штрафних санкцій при здійсненні незаконної рубки дерев, що діятимуть у 2020 році. Правопорушник, який здійснив...