Без відпускних та зарплатні: чому не виплачували гроші учителям Коропської школи мистецтв | Події і коментарі
П'ятниця, 12 липня 2024, 23:14
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Без відпускних та зарплатні: чому не виплачували гроші учителям Коропської школи мистецтв

09:02 27.09.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Не отримали половину відпускних за липень і зарплату за серпень та вересень учителі Коропської школи мистецтв. Про це UA: Чернігів сказав директор Микола Отрош. Причина – в бюджеті громади не вистачає грошей на зарплати педагогам. Голова ОТГ Віктор Журавель сподівається, що нестачу до кінця року допоможе закрити районний бюджет. Начальник відділу культури місцевої райдержадміністрації Сергій Семенов каже: грошей в них теж нема. Тетяна Лось розкаже більше.

За фортепіано Артем Мокебе. Він займається з викладачкою Яною Бульоновою. Музику, каже, любить і бере участь в конкурсах.

«Останній у Чернігові був, я посів 2 місце, ще був у Ніжині, там зайняв срібний диплом».

Вчителька каже, у неї навчаються 12 дітей. Це повне навантаження. Гроші за роботу їй не платять з червня.

«Виходить так, що в червні-місяці, як пішли у відпустку, так ще не все отримали. Половину мабуть. Як вийшли на роботу, нічого не було. Серпень, уже вересень закінчується – ще нічого не платили».

Через це, каже Яна Бульонова, у відпустці поїхала на заробітки.

«У нас четверо наших працівників, і я в тому числі, нам довелося через невиплату заробітної плати і відпускних їхати на заробітки закордон. Отак і живем».

Викладачка гри на баяні Лідія Гаркавенко розповідає про досягнення своїх учнів.

«Це юніорський, оце всеукраїнський дипломи. Ну а це вже обласного рівня».

Каже, хоч зарплати не отримує, дітей навчати продовжить.

«Ну отак же якось і виживаємо. Добре, що городи є. А так поставили нас в такі умови».

У Коропській школі мистецтв навчається 250 дітей, працює 20 викладачів, каже її директор Микола Отрош. Окрім гри на музичних інструментах, тут є своя художня студія і клас хореографії.

Директор каже, затримки з зарплатою виникли після створення у Коропі ОТГ, коли держава відмовилась виплачувати зарплату вчителям мистецьких шкіл і переклала ці зобов’язання на бюджети громад.

Микола Отрош, директор Коропської школи мистецтв: «На мою думку, ми великий тягар для громад.

Несправедливо держава з мистецькими школами вчинила. Ми – така ж освіта, як і всі. Але чомусь освіту  - середні школи держава фінансує: на заробітну плату їм направляють кошти, а мистецька освіта залишилась наодинці».

Підпорядковується школа, як і раніше, районній владі, а фінансує її громада. Район не може утримувати заклад, каже начальник відділу культури місцевої райдержадміністрації Сергій Семенов. Він вимагає, щоб громада повністю виплатила заробітну плату.

«На сьогоднішній день стоїть питання – чи взагалі закривати цей заклад. Послуги надаються виключно людям і дітям громади. У нас декілька учнів на території району залишилось. На мій погляд, громада давно повинна цей заклад забрати і утримувати належним чином».

Голова Коропської ОТГ Віктор Журавель каже, вони в бюджеті на 2019 рік передбачили фінансування енергоносіїв і 87% зарплати вчителям мистецької школи.

«При прийнятті бюджету громади на 2019 рік було заплановано 87% утримання фінансування Коропської районної школи мистецтв. В грошовому еквіваленті – це 2млн.400тис. Надлишкові призначення або інші якісь надходження на сьогоднішній день у громади немає можливості збільшити і профінансувати. На сьогоднішній день у бюджеті громади є дефіцит коштів».

Проблема з виплатою заробітної плати вчителям школи мистецтв, каже консультант з бюджетних питань Чернігівського відділення Асоціації міст України Микола Силенко, через недофінансування освітян державою.

«Держава сказала: ми збільшимо доходи місцевих бюджетів, і позашкілля фінансуватиметься з власних надходжень бюджету ОТГ чи районного бюджету. А потім, що робить держава – держава загальну освіту (мається на увазі ЗОШ І-ІІІ ступенів) фінансує не повноцінно, дає освітню субвенцію тільки на педагогів, а додаткову дотацію розподіляє через обласну адміністрацію. Обласна адміністрація 64% забрала собі в обласний бюджет, на громади кинули якісь копійки, тобто створили дефіцит коштів у громадах для загальної освіти».

Микола Силенко каже, голова громади в цій ситуації правий. Вони виконують зобов’язання по виплаті зарплати згідно з договором, який підписали з райдержадміністрацією перед початком цього року. Відповідальність за затримку заробітної плати несе районна влада, якій підпорядковується школа.

«В даному випадку районна рада і райдержадміністрація мають шукати два шляхи вирішення питання. Перше, з громадою говорити, щоб раніше вони розраховувались по договору. І друге питання, звертатись до обласного керівництва, щоб їм дали додаткову дотацію на загальну освіту, а свої кошти – власні надходження вони направили на позашкілля». 

Поки готувався цей сюжет, директор школи повідомив, що громада перерахувала гроші на оплату відпускних вчителям за липень.

Відео UA: Чернігів


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)