У Департамент екології Чернігівської ОДА вважають, що немає жодних підстав залишити Свердлова на посаді директора Ялівщини | Події і коментарі
Неділя, 27 вересня 2020, 22:20
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

У Департамент екології Чернігівської ОДА вважають, що немає жодних підстав залишити Свердлова на посаді директора Ялівщини

16:41 01.10.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Для припинення маніпуляцій та безпідставних звинувачень з боку окремої групи у складі декількох осіб навколо звільнення з посади директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Володимира Свердлова Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації інформує:

Як відомо, зазначена група на чолі із завідувачем кафедри екології й охорони природи Чернігівського національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка Юрієм Карпенком з’явилася у квітні цього року під час оголошення конкурсу на посаду директора КЗ «РЛП «Ялівщина». На відміну від інших громадських активістів, члени цієї групи, на жаль, не переймаються долею Ялівщини, їх цікавить лише одне питання – збереження на посаді Володимира Свердлова.

Оскільки контракт, укладений із Свердловим закінчився 1 жовтня минулого року, обласна рада доручила ОДА провести конкурс на заміщення вказаної посади, що і було зроблено абсолютно відкрито та із залученням представників громадськості.

За результатами першого конкурсного відбору переміг Володимир Кириєнко. Однак, Мінприроди не погодило його кандидатуру, оскільки він має освіту лісівника, що не підпадає під вимоги законодавства.

Варто зазначити, що конкурсні вимоги до претендентів нормативно не врегульовані, їх формує сама конкурсна комісія. Аби розширити коло учасників конкурсу, зокрема з числа молодих фахівців, комісія виключила вимогу стосовно досвіду роботи. Проте заяви подали лише два кандидати: Володимир Свердлов і Олександр Парфентьєв.

У підсумку комісія проголосувала проти призначення Свердлова через його бездіяльність, безініціативність, невідповідність посаді упродовж тривалого часу.

Так, у результаті порушень трудового та бюджетного законодавства директором КЗ «РЛП «Ялівщина» Володимиром Свердловим обласному бюджету завдані збитки на суму понад 97 тисяч гривень. Зазначене порушення на початку цього року виявило Управління Північного офісу Держаудитслужби в області, яке порушило питання щодо невідповідності Володимира Свердлова займаній посаді, оскільки у визначені строки він не забезпечив усунення виявлених під час ревізії недоліків.

Численні звернення щодо незадовільної роботи комунального закладу «РЛП «Ялівщина» систематично надходять від Громадської ради при ОДА, Державної екологічної інспекції в області, КП «Муніципальна варта» Чернігівської міської ради, громадських екоактивістів.

У результаті перевірки діяльності КЗ «РЛП «Ялівщина» встановлено, що на території парку знаходиться значна кількість аварійних, сухостійних, пошкоджених та повалених дерев, які протягом 4 років так і не були видалені. Хоча кошти на проведення вказаних робіт комунальному закладу виділялися, проте директор самоусунувся від вирішення цих питань та повертав кошти до бюджету.

У підсумку – весь період роботи Володимира Свердлова на посаді директора комунального закладу можна охарактеризувати як повну безініціативність та бездіяльність у питаннях розвитку парку та вирішення наявних проблем. Таким чином, діяльністю Свердлова незадоволені як орган управління, так і контролюючі органи та громадськість, яка безпосередньо переймається долею парку з моменту його створення.

З огляду на вищезазначене, зрозумілим стає, що кампанія, розгорнута групою декількох осіб на чолі з Юрієм Карпенком, захищає не інтереси перлини нашого міста – РЛП «Ялівщина», а особисті інтереси Володимира Свердлова.

До слова, жодне рішення конкурсної комісії не було оскаржене чинним директором КЗ «РЛП «Ялівщина» та його прихильниками.

Таким чином, на сесію обласної ради було винесено проект рішення щодо звільнення Володимира Свердлова із займаної посади. Однак, через відсутність значної кількості депутатів, рішення не набрало необхідної кількості голосів і не було прийнято. Так, «за» проголосував 31 депутат, «проти» – ніхто і 4 утрималися.  

Варто зазначити, що заради збереження Свердлова на посаді члени вищевказаної групи, не жалкуючи часу і паперу, системно пишуть численні публічні запити і скарги з безпідставними звинуваченнями та наклепами в бік Департаменту і ОДА на адресу обласної ради, правоохоронних та контролюючих органів, народних депутатів, Мінприроди і навіть Президенту України та Прем’єр–міністру. З огляду на таку ситуацію, в Департаменті екології та природних ресурсів ОДА відібрані пояснення у його працівників та проведено ряд перевірок, які, до речі, не підтвердили факти, викладені у вказаних скаргах.

На сьогодні позиція Департаменту екології на природних ресурсів ОДА залишається незмінною – відсутні жодні юридичні і моральні підстави для того, щоб залишити Володимира Свердлова на посаді директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина».


Автор: Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

День машинобудівника : що виробляють на Чернігівщині

Щорічно в четверту неділю вересня відзначається День машинобудівника України. На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у...

27 вересня святкують День вихователя

Свято День вихователя і дошкільного працівника в Україні відзначають в останню неділю вересня. Дата заснована в 2011 році. У дитячих садах проводять традиційні святкові заходи. Дошкільна освіта...

В авіакатастрофі неподалік Чугуєва загинув юнак з Чернігова

Серед загиблих курсантів та офіцерів був чернігівець Дмитро Донець. Його прізвище поміж інших оприлюднили волонтери.  Юнаку було 19 років. Він один з наймолодших загиблих. Дмитро був...

У чернігівській школі №1 відкрили оновлений баскетбольний майданчик ФОТО

В школі №1 відкрили довгоочікуваний баскетбольний майданчик, повідомляє чернігівська міська рада. Його оновили в рамках Бюджету участі-2019. На майданчику є також глядацькі трибуни та зручні...

У Чернігові 26 вересня покажуть особливу казкову виставу

26 вересня о 14:00 в сквері ім. Б. Хмельницького (на сцені, біля великого фонтану) діти з інвалідністю та їх батьків з ГО «Голос батьків» покажуть казкову виставу «Врятоване...