Без опалення через борги залишаться жителі понад шести сотень будинків у Чернігові | Події і коментарі
Субота, 07 грудня 2019, 10:37
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Без опалення через борги залишаться жителі понад шести сотень будинків у Чернігові

09:10 03.10.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Вчасно не ввімкнути опалення можуть у понад шести сотнях будинків у Чернігові, які обслуговує «Облтеплокомуненерго». Про це UA: Чернігів сказав технічний директор підприємства Петро Мазяр. За словами голови правління «ОТКЕ» Віктора Геращенка, це через те, що чернігівці заборгували теплопостачальнику 98 мільйонів гривень. Ці гроші треба, щоб погасити борг перед «Нафтогазом». Опалення та гарячу воду ввімкнуть, якщо будинки погасять 90% боргу, сказав Геращенко.

Це – багатоповерхівка на проспекті Перемоги, 145. Її мешканці заборгували «Облтеплокомуненерго» 175 тисяч гривень. Якщо борг не погасять, 15-го жовтня тепло та гарячу воду в будинку можуть не ввімкнути, каже технічний директор підприємства Петро Мазяр.

Петро Мазяр, технічний директор «Облтеплокомуненерго»: «Будинок від теплопостачання відключити дуже просто. Просто в житлових будинках з великою заборгованістю буде опломбована ввідна запірна арматура. Тобто закручується засувка і в закритому положенні вона опломбовується. І все, теплоносій постачатися до будинку не буде, відповідно, опалення включено не буде. З гарячою водою така ж сама ситуація, буде пломбуватися ввідна запірна арматура. У всіх житлових будинках, або в окремо виділених індивідуальних теплових пунктах, вузлах вводу є запірна арматура.»

Відімкнути опалення окремій квартирі, яка має борг, не можна технічно, сказав Петро Мазяр. Мешканці цього будинку на можливий зрив опалювального сезону реагують так.

Тетяна Анекієнко, мешканка будинку на проспекті Перемоги, 145: «Ну не ввімкнуть, і не ввімкнуть. Калорифери повмикаємо, обігрівачі. А що, ви думаєте, там, де військові дії, так що, там опалюють?»

Петро Остапчук, мешканець будинку на проспекті Перемоги, 145: «Нема в нас за опалення, ні копійки. З бабою вдвох платимо регулярно. Люди так ставляться до цього, бачите, як. Не всі такі добросовісні. Хтось вилазить зі шкури і платить, а дехто думає: «А, так, а, може спишеться».

Нині чернігівці заборгували «Облтеплокомуненерго» 98 мільйонів гривень.

Віктор Геращенко, голова правління «Облтеплокомуненерго»: «Так, є заборгованість 98 мільйонів. На жаль, населення не сплатило. Ми повинні були сплатити 100 мільйонів гривень «Нафтогазу», відповідно до наших угод. Цього не сталося. На початку цього опалювального періоду ми будемо кожен будинок розглядати на відповідну заборгованість і вмикати тільки тоді, коли він розрахується з тепломережами на 90%.»

Погасити борг, каже Петро Мазяр, треба до 10-го жовтня.

Петро Мазяр, технічний директор «Облтеплокомуненерго»: «Хоча б до 10-го жовтня – це крайня дата, коли ми повинні розрахуватися, погасити борг за природний газ. Згідно з даними, на 01.09.2019 за спожиті комунальні послуги нам заборгувало близько 85-90% споживачів.»

Один із найбільших боргів за тепло та гарячу воду - понад 692 тисячі - має будинок № 2 на вулиці Бєлова.

Галина Осмоловська, мешканка будинку на вулиці Бєлова, 2: «Я плачу регулярно. І дуже обурена тим, що хто не платить, якось треба на них подіяти. А ми не можемо подіяти. По блоку, я знаю, що в мене заборгованості немає ні в кого. Ми отримуємо квитанції на весь блок і бачимо конкретно, у кого яка де заборгованість.»

Є в Чернігові, каже Петро Мазяр, і будинки, що не мають боргів за тепло та гарячу воду. Їх більше 30-ти. Один із них – на вулиці Рокоссовського, 56.»

Надія Максименко, мешканка будинку на вулиці Рокоссовського, 56: «Стараємось всі платити справно. Всі люди в нас такі дисципліновані, всі платимо справно, все добре. І сподіваємось, що тепло ввімкнуть своєчасно.»

Як сказав голова правління «Облтеплокомуненерго» Віктор Геращенко, підприємство намагається погасити борги і через суд. Близько 3 тисяч справ підприємство виграло, нині вони знаходяться у виконавчій службі, яка має стягнути гроші. Ще шість сотень справ – у суді.

Відео UA: Чернігів


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Через гепатит оголошено карантин у садочку в Чернігові

У чернігівському садочку №45 оголосили карантин в зв’язку з тим, що в одного вихованця виявили гепатит.  Хлопчик, який захворів, «підхопив» інфекцію від свого брата —...

В Чернігові нагородили меценатів року

Меценати, благодійники з усіх куточків області і не тільки зібрались у залі чернігівського художнього музею. Мета – відзначити кращих з кращих. Відзначити тих, хто дарує іншим частинку...

Більше 5 мільйонів витратили на покарщення житлових умов бійців

Упродовж 2015-2018 років на Чернігівщині покращили житлові умови 55 родин загиблих учасників антитерористичної операції та 26 бійців, які мають інвалідність внаслідок участі у...

Громади Чернігівщини недоотримають більше 43 мільйонів гривень субвенції на соціально-економічний розвиток у 2019 році

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали 23 млн грн із запланованих 66,5 млн 4 грудня на засіданні Уряду було внесено зміни до розпорядження Кабінету Міністрів від 10.07.2019 року №...

Через помилку лісника на Чернігівщині незаконно вирубили 440 дерев

Прокуратурою області забезпечено підтримання публічногообвинувачення у кримінальному провадженні за фактом службової недбалості,допущеної працівником комунального лісгоспу, яка призвела до...