Без опалення через борги залишаться жителі понад шести сотень будинків у Чернігові | Події і коментарі
Неділя, 29 березня 2020, 17:36
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Без опалення через борги залишаться жителі понад шести сотень будинків у Чернігові

09:10 03.10.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Вчасно не ввімкнути опалення можуть у понад шести сотнях будинків у Чернігові, які обслуговує «Облтеплокомуненерго». Про це UA: Чернігів сказав технічний директор підприємства Петро Мазяр. За словами голови правління «ОТКЕ» Віктора Геращенка, це через те, що чернігівці заборгували теплопостачальнику 98 мільйонів гривень. Ці гроші треба, щоб погасити борг перед «Нафтогазом». Опалення та гарячу воду ввімкнуть, якщо будинки погасять 90% боргу, сказав Геращенко.

Це – багатоповерхівка на проспекті Перемоги, 145. Її мешканці заборгували «Облтеплокомуненерго» 175 тисяч гривень. Якщо борг не погасять, 15-го жовтня тепло та гарячу воду в будинку можуть не ввімкнути, каже технічний директор підприємства Петро Мазяр.

Петро Мазяр, технічний директор «Облтеплокомуненерго»: «Будинок від теплопостачання відключити дуже просто. Просто в житлових будинках з великою заборгованістю буде опломбована ввідна запірна арматура. Тобто закручується засувка і в закритому положенні вона опломбовується. І все, теплоносій постачатися до будинку не буде, відповідно, опалення включено не буде. З гарячою водою така ж сама ситуація, буде пломбуватися ввідна запірна арматура. У всіх житлових будинках, або в окремо виділених індивідуальних теплових пунктах, вузлах вводу є запірна арматура.»

Відімкнути опалення окремій квартирі, яка має борг, не можна технічно, сказав Петро Мазяр. Мешканці цього будинку на можливий зрив опалювального сезону реагують так.

Тетяна Анекієнко, мешканка будинку на проспекті Перемоги, 145: «Ну не ввімкнуть, і не ввімкнуть. Калорифери повмикаємо, обігрівачі. А що, ви думаєте, там, де військові дії, так що, там опалюють?»

Петро Остапчук, мешканець будинку на проспекті Перемоги, 145: «Нема в нас за опалення, ні копійки. З бабою вдвох платимо регулярно. Люди так ставляться до цього, бачите, як. Не всі такі добросовісні. Хтось вилазить зі шкури і платить, а дехто думає: «А, так, а, може спишеться».

Нині чернігівці заборгували «Облтеплокомуненерго» 98 мільйонів гривень.

Віктор Геращенко, голова правління «Облтеплокомуненерго»: «Так, є заборгованість 98 мільйонів. На жаль, населення не сплатило. Ми повинні були сплатити 100 мільйонів гривень «Нафтогазу», відповідно до наших угод. Цього не сталося. На початку цього опалювального періоду ми будемо кожен будинок розглядати на відповідну заборгованість і вмикати тільки тоді, коли він розрахується з тепломережами на 90%.»

Погасити борг, каже Петро Мазяр, треба до 10-го жовтня.

Петро Мазяр, технічний директор «Облтеплокомуненерго»: «Хоча б до 10-го жовтня – це крайня дата, коли ми повинні розрахуватися, погасити борг за природний газ. Згідно з даними, на 01.09.2019 за спожиті комунальні послуги нам заборгувало близько 85-90% споживачів.»

Один із найбільших боргів за тепло та гарячу воду - понад 692 тисячі - має будинок № 2 на вулиці Бєлова.

Галина Осмоловська, мешканка будинку на вулиці Бєлова, 2: «Я плачу регулярно. І дуже обурена тим, що хто не платить, якось треба на них подіяти. А ми не можемо подіяти. По блоку, я знаю, що в мене заборгованості немає ні в кого. Ми отримуємо квитанції на весь блок і бачимо конкретно, у кого яка де заборгованість.»

Є в Чернігові, каже Петро Мазяр, і будинки, що не мають боргів за тепло та гарячу воду. Їх більше 30-ти. Один із них – на вулиці Рокоссовського, 56.»

Надія Максименко, мешканка будинку на вулиці Рокоссовського, 56: «Стараємось всі платити справно. Всі люди в нас такі дисципліновані, всі платимо справно, все добре. І сподіваємось, що тепло ввімкнуть своєчасно.»

Як сказав голова правління «Облтеплокомуненерго» Віктор Геращенко, підприємство намагається погасити борги і через суд. Близько 3 тисяч справ підприємство виграло, нині вони знаходяться у виконавчій службі, яка має стягнути гроші. Ще шість сотень справ – у суді.

Відео UA: Чернігів


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Майже 110 тисяч українців повернулися з-за кордону через коронавірус - МЗС

Епідемія коронавірусу стала головною причиною масового повернення українських громадян додому з-за кордону. Станом на вечір 27 березня в Україну повернулися майже 110 тис....

На Чернігівщині ПЛР-тест підтвердив перший випадок коронавірусу

У Чернігівській області зафіксовано перший випадок коронавірусу. Результати ПЛР-тесту надійшли сьогодні, 27 березня, у другій половині дня. Про це повідомив у Facebook голова...

За минулу добу в Україні зафіксовано 93 нових випадки захворювання на коронавірус

Впродовж 27 березня в Україні кількість виявлених осіб інфікованих коронавірсом зросла на третину. За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 28 березня в країні 311 лабораторно...

Центри обслуговування платників на Чернігівщині будуть працювати в іншому форматі

Центри обслуговування платників та Державні податкові інспекції, в яких не створені ЦОП, будуть приймати платників тільки за попереднім записом (телефон, електронна пошта) виключно для надання...

Дистанцію 1,5 метри між відвідувачами має забезпечити сфера торгівлі і послуг

Відповідно до  п. 5 (Рішення з окремих питань) протоколу №10 засідання Кабінету міністрів України від 23 березня суб’єкти господарювання у сфері роздрібної торгівлі продуктами...