У Носівській ОТГ визначилися із параметрами громадського бюджету | Події і коментарі
Субота, 07 грудня 2024, 04:20
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

У Носівській ОТГ визначилися із параметрами громадського бюджету

15:03 07.10.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Представники громадськості і влади Носівської об’єднаної територіальної громади зацікавлені у посиленні ефективності громадського бюджетування у своїй ОТГ. Цього року вперше у громаді запроваджено бюджет участі, допомагають цей процес удосконалити представники проєкту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей».

Консультаційна зустріч у рамках проєкту відбулася у Носівській громаді 4 жовтня. Керівництво Носівської ОТГ – міський голова Володимир Ігнатченко, перший заступник міського голови Олександр Яловський, секретар міськради Людмила Недолуга, представники координаційної ради, голова громадської організації «Асоціація демократичного розвитку» Анна Ніколенко-Баєва й експертка громадського бюджету Ірина Синельник обговорили часові терміни втілення бюджету участі в об’єднаній громаді цього року. Зокрема, схвалено рішення про продовження терміну подання проєктів до 15 жовтня, голосування планується упродовж двох тижнів у листопаді (орієнтовно з 05.11 до 19.11) з подальшим установленням проєктів-переможців та включенням їх на фінансування у міський бюджет 2020 року на сесії міської ради у грудні. Відповідні зміни будуть внесені до Положенні про громадський бюджет у громаді.

Міський голова Володимир Ігнатченко впевнений, що громадський бюджет у Носівській ОТГ матиме позитивні результати. Він переконаний, що це дозволить активізувати місцевих мешканців і втілити низку важливих для людей ініціатив. «Потрібно, щоб громадський бюджет ефективно запрацював», - наголосив він під час зустрічі.

Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі – інструмент прямої демократії і дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість  брати участь у прийнятті  рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.

Процес громадського бюджету активізує громаду, формує довіру  громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста, селища чи ОТГ. Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику громади.

Консультаційна зустріч відбулася у рамках проєкту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей», який ГО «Асоціація демократичного розвитку» реалізує за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.


Автор: Ірина Синельник
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)