Рівень забруднення повітря оксидом вуглецю в Чернігові не перевищує норми | Події і коментарі
Понеділок, 27 січня 2020, 02:58
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Рівень забруднення повітря оксидом вуглецю в Чернігові не перевищує норми

08:53 23.10.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Рівень забруднення повітря оксидом вуглецю в Чернігові не перевищує норми. Про це UA: Чернігів сказала начальниця відділу моніторингу та оцінки впливу на довкілля департаменту екології облдержадміністрації Валентина Ганжа. За її словами, проби на вміст шкідливих речовин у повітрі обласний центр з гідрометеорології відбирає двічі на день. Робить цез двох постів – у районі вулиць Пирогова і Всіхсвятської. Останні дані знає наша Альона Макаренко. 

Від 0,09% до 1,74% при нормі  5 міліграмів на метр кубічний. Це ранкові результати вимірювань вмісту оксиду вуглецю в повітрі над Черніговом з постів обласного гідрометцентру.

Валентина Ганжа, начальниця відділу моніторингу та оцінки впливу на довкілля департаменту екології облдержадміністрації: «У Чернігівського гідрометцентра в місті Чернігові є два пости. Один із постів – це на вулиці Пирогова знаходиться, другий знаходиться на вулиці Всіхсвятській. Відбір проб там здійснюється кожного дня, з 7 ранку до 8 ранку, і ввечері з 7 до 8. Це лабораторії, які сертифіковані, які здійснюють відбір проб на тій висоті й на тому рівні атмосферного повітря, що може впливати на стан здоров’я людей, що може впливати на самопочуття людей. За даними цих лабораторій у нас перевищення по чадному газу, тобто оксиду вуглецю та пилу, не зафіксовано».

Напередодні кілька міжнародних ресурсів, що стежать за якістю повітря, показали перевищений індекс забруднення, зокрема, в Чернігові. Так, за даними сайту saveecobot, рівень забруднення атмосферного повітря у понеділок ввечері становив 154 бали при нормі від 0 до 50. Ця станція знаходиться тут, на Мазепи, 4. Чоловік, який її встановив, зустрітися з нами відмовився. Телефоном сказав, які конкретно показники вимірює станція – не знає. Тим часом на самому сайті зазначено – йдеться про вміст у повітрі пилу. Чернігівці, які проходять поруч, про самопочуття кажуть так.

«Відчуваю, є і ось в горлі дере, таке відчуття, ніби щось з’їв і здається, ніби горенить чи дере, мабуть, щось є».

Денис Дем’яненко: «Ні, тільки збільшилась кількість туману, але це не пов’язано з антропогенними факторами. А на дим, на смог я уваги не звернув».

Коментувати показники з цього сайту Валентина Ганжа не береться та радить користуватися інформацією лише з офіційних сайтів.

«Я не можу вам трактувати дані, які не є офіційними. Сайтів у нас багато, інформації різної в Інтернеті, але даною інформацією я не володію. За офіційними даними загрози, шкоди немає».

І додає - аби показники були в нормі, чернігівці мають перестати палити листя.

«Давайте не палити рослинні рештки, бо це впливає, це однозначно впливає на рівень чадного газу, пилу, діоксиду азоту, діоксиду сірки. Іще ж інколи в багаття кидають не тільки листя, а й кидається ще пластикова бутилка, а від усього цього шкідливість є здоров’ю».

Відео UA: ЧернігівАвтор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

В області провели засідання Ради оборони (ВІДЕО)

Чернігівщина має 223 кілометри кордону з Російською Федерацією. Існуючі загрози національній безпеці України не зменшились. Обстановка залишається складною. Голова Чернігвської ОДА Андрій...

У "Десни" новий захисник - естонець Йоонас Тамм

Чернігівська "Десна" продовжує активно підсилюватися перед стартом другої половини сезону. Повідомляють Футбольні трансфери.Черговим новачком команди Рябоконя став 27-річний захисник збірної...

В Уряді планують злиття пенсійного фонду із соцстрахом

Кабінет міністрів України планує об’єднати Пенсійний фонд з іншими фондами соціального страхування. Таким чином хочуть зекономити кошти на утриманні адміністративного персоналу. Зараз в...

Новий коронавірус: що варто знати українцям

У четвер, 23 січня 2020 року, щодо спалаху нового коронавірусу відбулося засідання Комітету з надзвичайних ситуацій , скликане генеральним директором ВООЗ. Висновки та поради Влада Китаю...

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського презентували збірку чернігівської письменниці Наталії Коси

«Право на щастя, або роздуми сучасної жінки» – таку назву має нова прозово-поетична збірка Наталії Коси. Її презентували в бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках...