Більше 40 тисяч гривень працівник стягнув з підприємства за невиплату зарплатні | Події і коментарі
Субота, 04 квітня 2020, 08:48
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Більше 40 тисяч гривень працівник стягнув з підприємства за невиплату зарплатні

14:25 25.10.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

В січня 2001 року особа працевлаштувалась до одного з комунальних підприємств де пропрацювала до квітня 2002 року та була звільнена  у зв’язку з завершенням терміну контракту. За час, який особа працювала на даному підприємстві вона не отримувала заробітну плату, роботодавець пояснював ситуацію, що склалась відсутністю грошей , хоча під час працевлаштування роботодавець запевнював особу, що вона буде отримувати мінімальну заробітну плату. Після звільнення з роботи, роботодавець не виплатив заробітну плату за відпрацьований період, на той час заборгованість перед особою, підприємством, складала 1976 грн.

В листопаді 2018 року особа звернулась за допомогою до Менського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Розглянувши звернення та перевіривши приналежність особи до категорії осіб, які відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, працівниками було прийнято рішення про надання особі безоплатної вторинної правової допомоги та видано доручення адвокату для представництва інтересів особи в суді. Ознайомившись з ситуацією, що склалась, адвокатом було складено позовну заяву про стягнення заборгованості по заробітній платі, в якому просить суд стягнути з відповідача на користь клієнта заборгованість по заробітній платі за період січень 2001 року по квітень 2002 року в розмірі 1976,00 грн. В подальшому адвокатом, в ході судового розгляду справи 28.02.2019 року було подано додатково позовну заяву про збільшення та уточнення позовних вимог, в якій просить суд додатково стягнути з відповідача індексацію та компенсацію заборгованої клієнту заробітної плати в розмірі 39915,00 грн. 

Відповідно до ст.43 Конституції України, право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Відповідно до ст.24 Закону України «Про оплату праці» та ст.115 Кодексу законів про працю України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про оплату праці» та ст.95 Кодексу законів про працю України, мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитись оплата за виконану працівником місячну погодинну норму праці (обсяг робіт).

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про оплату праці», в період між переглядом розміру мінімальної заробітної плати індивідуальна заробітна плата підлягає індексації згідно з чинним законодавством.

Індексація заробітної плати здійснюється відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Порядок проведення такої індексації затверджено постановою КМУ від 17 липня 2003 року №1078.

Відповідно до ст.34 Закону України «Про оплату праці», компенсація працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку із порушенням строків її виплати провадиться відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством.

Компенсація громадянам доходів у разі їх несвоєчасної виплати здійснюється відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати». Порядок проведення такої компенсації затверджено постановою КМУ від 21 лютого 2001 року №159.

26.06.2019 року Корюківській районний суд Чернігівської області прийняв рішення на користь позивача та зобов’язав, стягнути з відповідача кошти на загальну суму 41891 грн.


Автор: Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

На Чернігівщині 1131 людина перебуває на повній самоізоляції

Інформація про це була озвучена під час чергової відеоселекторної наради  2 квітня, яку провів голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко з очільниками РДА, ОТГ, міст...

З 6 квітня Уряд запроваджує більш жорсткі обмежувальні заходи у боротьбі з коронавірусом

Відповідно до постанови № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з прийнятими змінами на всій...

4 квітня Китай оголосив днем пам’яті загиблих від коронавірусу

Влада Китаю оголосила 4 квітня днем жалоби за загиблими від нової корона вірусної інфекції. Про це заявила Держрада КНР, повідомляє Xinhua. У Китаї проведуть національний день пам'яті мучеників,...

Майже 7,2 тисяч громадян повернулося в Україну минулої доби

Упродовж доби прикордонники здійснили понад 13,5 тис. контрольних операцій. Загалом, минулої доби в Україну повернулися маже 7,2 тис. громадян України. Про це повідомляє пресслужба...

Чернігівщина отримає медичний препарат, який використовують у лікуванні коронавірусу

У п’ятницю, 3 квітня, в регіони України буде відправлено 2250 упаковок препарату “Плаквеніл”, який  застосовують при важких та вкрай важких формах коронавірусної хвороби. Про...