В обласній раді обговорили актуальні питання децентралізації | Події і коментарі
Субота, 04 квітня 2020, 15:29
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

В обласній раді обговорили актуальні питання децентралізації

08:54 28.10.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

25 жовтня об’єднаних територіальних громад з органами виконавчої влади в питаннях забезпечення функціонування соціально значущої інфраструктури в осінньо-зимовий період 2019 – 2020 р. р. на території Чернігівської області», ініційований Асоціацією об’єднаних територіальних громад Чернігівщини та народними депутатами України.

Перед початком засідання із народними обранцями від Чернігівщини Антоном Поляковим та Максимом Зуєвим, а також почесним гостем зібрання – першим секретарем Представництва ЄС в Україні з питань децентралізації та секторальних реформ Бенедиктом Германом, який цього дня завітав на Придесення із візитом, зустрілися голова обласної ради Ігор Вдовенко та заступник голови обласної ради Арсен Дідур.

Обласна рада вкотре згуртувала очільників ОТГ, представників профільних департаментів ОДА, компаній паливно-енергетичного сектору та громадськості, щоб разом обговорити актуальні питання, які постають перед громадами Сіверщини на старті опалювального сезону, та спільними зусиллями відшукати шляхи їх вирішення та не допустити виникнення позаштатних ситуацій.

Першим слово надали Бенедикту Герману, який наголосив на тому, що децентралізація відкриває перед громадами широкі можливості для розвитку, залучення інвестицій. За його словами, не варто чекати, поки хтось прийде і запропонує допомогу, потрібно втілювати зміни самим. Тим більше, що Чернігівщина має вдале географічне положення, значний туристичний та транспортний потенціал. Відтак ОТГ варто максимально використовувати всі ці переваги, аби підвищувати свою спроможність.

Антон Поляков відзначив, що народні депутати вже отримали низку звернень і пропозицій від органів місцевого самоврядування Придесення за підсумками минулих зустрічей, які зараз активно опрацьовуються. Він також запевнив, що народні обранці готові і надалі працювати та відстоювати інтереси Чернігівщини та її жителів.

Арсен Дідур, який модерував зустріч, коментуючи перебіг децентралізації в регіоні, зауважив, що обласна рада завжди підтримувала і буде підтримувати жителів, які вирішили добровільно об’єднуватись відповідно до законодавства. Проте, на його думку, логічніше було розпочинати реформу зі змін адміністративно-територіального устрою, створення госпітальних та освітніх округів, аби люди розуміли ситуацію і більш зважено підходили до об’єднання. За словами Арсена Дідура, свого часу держава гарантувала громадам перехід на прямі міжбюджетні відносини, аби вони були фінансово спроможними. Однак сьогодні спостерігається ситуація, коли держава намагається втручатися в місцеві бюджети, змушуючи ОТГ фінансувати видатки соціально-економічного розвитку самотужки.

У своїх виступах присутні підіймали проблеми фінансування навчальних закладів у зв’язку із впровадженням освітньої реформи. Адже із 1 січня ОТГ змушені будуть самі забезпечувати діяльність малокомплектних шкіл, яких в області налічується значна кількість, або закривати такі навчальні заклади. Однак тоді виникатиме проблема із забезпечення підвозу учнів до місць навчання та необхідно буде купувати шкільні автобуси. Відтак озвучувались пропозиції відновити фінансування державної програм «Шкільний автобус».

За словами керівників ОТГ, наразі критичною є ситуація щодо виділення субвенції на соціально-економічний розвиток громад. Через відсутність коштів незавершене будівництво та реконструкція низки об’єктів, невтілені у життя важливі проєкти.

Голови ОТГ також наголошували на проблемах ремонту та належного обслуговування доріг. В окремих районах виникають суперечки з місцевими державними адміністраціями щодо розподілу коштів на відновлення місцевих доріг. Лунали також пропозиції передати автошляхи та фінансування їх ремонту безпосередньо ОТГ.

У свою чергу Максим Зуєв відзначив, що свого часу обрав для роботи саме комітет Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури через те, що проблема доріг дуже актуальна для Чернігівщини. За його словами, ним вже сформовано запит щодо стану автошляхів та транспортної сфери області Після опрацювання та аналізу цієї інформації будуть прийняті конкретні рішення. Крім того, наразі вже на автодорогах запроваджено ваговий контроль, що дозволить покращити стан доріг.

Суттєве занепокоєння у жителів громад викликає і запровадження ринку землі, адже сьогодні орендна плата є суттєвим джерелом наповнення місцевих бюджетів. Тож учасники круглого столу закликали народних депутатів України дуже виважено підійти до цього питання під час розгляду його в парламенті.

Є низка зауважень у очільників ОТГ до діяльності Кабміну в частині погодження перспективного плану формування територій громад області.

Значна кількість питань та критичних зауважень у присутніх була і до представників АТ «Чернігівгаз» та АТ «Чернігівобленерго» щодо встановлення лічильників та теплопостачання до закладів соціальної сфери, а також стосовно проблем, які виникають щодо підключення до електромереж, та низької оперативності ліквідації аварійних ситуацій.

Підсумком круглого столу стало напрацювання низки пропозицій та зауважень, які після узгодження будуть викладені у зверненнях Асоціації об’єднаних територіальних громад Чернігівщини до керівництва держави.


Автор: Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

На Борзнянщині ще два підтверджених випадки зараження коронавірусом

Учора в Чернігівському обласному лабораторному центрі провели ПЛР дослідження 4 хворим. Діагноз коронавірус підтверджено двом особам, які госпіталізовані до інфекційного відділення Борзнянської...

Стартувала друга хвиля медичної реформи: що відбувається в області

Із 1 квітня стартувала перша в Україні Програма медичних гарантій. Вона передбачає перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Пояснюємо, як це працюватиме в області.  ...

На Чернігівщині 1131 людина перебуває на повній самоізоляції

Інформація про це була озвучена під час чергової відеоселекторної наради  2 квітня, яку провів голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко з очільниками РДА, ОТГ, міст...

З 6 квітня Уряд запроваджує більш жорсткі обмежувальні заходи у боротьбі з коронавірусом

Відповідно до постанови № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з прийнятими змінами на всій...

4 квітня Китай оголосив днем пам’яті загиблих від коронавірусу

Влада Китаю оголосила 4 квітня днем жалоби за загиблими від нової корона вірусної інфекції. Про це заявила Держрада КНР, повідомляє Xinhua. У Китаї проведуть національний день пам'яті мучеників,...