Багатоповерхівка у Чернігові четвертий день залишається без води | Події і коментарі
Субота, 18 січня 2020, 02:50
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Багатоповерхівка у Чернігові четвертий день залишається без води

14:57 29.10.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Четверту добу залишається без води багатоповерховий житловий будинок по проспекту Миру, 186. Причина – витоки води у підвальне приміщення з-під зовнішньої стіни будинку. Забезпечення питною водою здійснює КП «Чернігівводоканал» – кожного дня до будинку направляється машина зі спеціальною ємністю, наповненою водою. І все це – через незаконне будівництво на водопровідній мережі будинку!

Доступ до мереж заблоковано

Аварійно-ремонтна бригада КП «Чернігівводоканал» намагалася провести ремонт водопроводу на вводі будинку ще у неділю, 27.10.2019, але спроба виявилася невдалою – власник однієї з квартир свого часу самовільно збудував прямо на водопровідному вводі капітальну прибудову (балкон), через що доступ до мереж відсутній. З середини будинку в підвальному приміщення також на вводі водопроводу було збудовано сарай, що не дозволяло провести огляд труби. Як показала телеінспекція, водопровідний ввід будинку виконано не прямою відрізком труби – він має декілька поворотів, через що проведення санації водопровідного вводу  неможливе.

Щодо будинку по проспекту Миру, 186, то за його утримання відповідає «ЖКП Чернігівської обласної корпорації агропромислового будівництва». Саме ця організація, яка відповідає за утримання будинку, мала б забезпечувати дотримання органних зон на мережах. Перед управителем постала дилема: або зносити незаконну прибудову, або власноруч забезпечити можливість прокладання нової труби, зробивши підкоп під балконом.

Наразі власники квартири прокопали тунель під балконом і 29.10.2019 ремонт водопроводу нарешті буде виконано. Будемо сподіватись, що водопостачання будинку по проспекту Миру, 186 буде відновлено. Але, хто компенсує витрати КП «Чернігівводоканал», пов’язані з неодноразовим додатковим виїздом техніки та підвезенням питної води?

Треба зазначити, що КП «Чернігівводоканал» неодноразово інформувало: наявність об’єктів та споруд в охоронній зоні водопровідних мереж значно ускладнює роботу аварійних бригад, а це призводить до того, що мешканці будинків залишаються без води на тривалий термін.

На каналізаційних колекторах також будують

На жаль, ситуації з будівництвом на мережах в Чернігові непоодинокі. Через самовільну забудову та порушення Державних будівельних норм, на водопровідних та каналізаційних мережах міста зростають об’єкти різного призначення, які унеможливлюють роботу водопровідної та каналізаційної служб КП «Чернігівводоканал» у випадку виникнення аварійних ситуацій.

Так, в жовтні цього року, при підтримці КП «Муніципальна варта», власників зобов’язали демонтувати декілька самовільно збудованих гаражів поруч з будинком по вулиці Старобілоуська, 49а. Гаражі було зведено прямо на каналізаційному колекторі діаметром 200 мм. Через те, що колектор було визнано аварійним, треба було проводити його заміну. Без демонтажу гаражів роботи були неможливі.

Проблемною виявилась і заміна дворового колектору поруч з будинком по проспекту Миру, 149. Прямо на колекторі діаметром 150 мм, який проходить паралельно будинку, мешканцями встановлено паркани, приміщення господарського призначення, висаджено дерева. Управителю будинку – КП «ЖЕК-13» було надано припис щодо усунення порушень.

Дуже добре, що поруч з будинком по вулиці Старобілоуська, 49а та по проспекту Миру, 149 на колекторах не було капітальних будівель. Через це усунення порушень не стало проблемним.

А от, наприклад, по вулиці Текстильників, 1 – ситуація значно гірша. Тут, прямо на колекторі діаметром 700 мм зведено прибудову до триповерхового будинку. Та й сам будинок з’явився  в охоронній зоні каналізаційних мереж. Через щільну забудову прилеглої території, обведення колектору іншим маршрутом неможливе. В той же час колектор є аварійним і також потребує термінової заміни! Виникає питання: як бути з триповерховою будівлею та прибудовами, які розташовані в охоронній зоні колектору? Адже ціна питання – екологічна безпека району Шерстянки!

Наголошуємо, що для запобігання виникненню аварійних ситуацій та з метою забезпечення безперебійного водопостачання та водовідведення, розміщення споруд та об’єктів у охоронних зонах мереж – заборонено!

Довідково

Відповідно до Державних будівельних норм, охоронна зона водопровідних мереж залежить від властивостей ґрунту та розміру водоводу. Якщо діаметр труби, закладеної в сухому ґрунті, не перевищує 500 мм, охоронна зона складає по п’ять метрів у обидві сторони від зовнішніх стінок трубопроводу. Такий самий водовод діаметром від 500 до 1000 мм має охоронну зону в десять метрів у кожен бік. У випадку, коли водопровідні магістралі закладені у вологих ґрунтах, охоронна зона труб може простягатись на відстань понад 100 м – по 50 м у кожен бік.

У залежності від глибини закладання колектору, визначається охоронна зона каналізаційних мереж. На звичайних колекторах вона становить по п’ять метрів у обидві сторони від зовнішніх стінок трубопроводів. На колекторах глибокого закладання охоронна зона складає по три метри у кожен бік.

У разі забудови охоронних зон, дістатися технікою до місця пошкодження мережі і ліквідувати аварійну ситуацію можна лише за умови знесення або ж перенесення цих споруд.


Автор: Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Обласну філармонію почали відновлювати: вперше за часи незалежної України

У Чернігові реставрують історичну будівлю Обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, збудовану понад 100 років тому. Почали в минулому році, - повідомляє сайт Чернігівської...

Слідчий сяде за хабар на 5 років

Слідчого ГУ Нацполіції в Чернігівській області засудили за корупцію. Його спіймали на вимаганні та отриманні хабара від фігуранта кримінального провадження, - повідомляє СБ України в Чернігівській...

Служба зайнятості знає як здобути нову професію, якщо вам за 45

«Вік живи – вік учись»… Ця народна мудрість актуальна і в наші часи. Аби бути конкурентоспроможним на сучасному ринку праці, доводиться нерідко підвищувати свою...

У Десні засідала обласна Рада оборони

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко сьогодні провів виїзне засідання Ради оборони області у селищі Десна. Акцент - на продовженні в області заходів з підготовки до ведення територіальної...

Лотореї пішли у підпілля

Чи не щодня Нацполіція області інформує про викриття нелегальних гральних закладів. Після тотального закриття контор, що займалися протиправним бізнесом, його організатори почали відновлювати свою...