Внутрішеньо переміщені особи зможуть стати на квартирний облік в Чернігові | Події і коментарі
Понеділок, 06 квітня 2020, 13:41
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Внутрішеньо переміщені особи зможуть стати на квартирний облік в Чернігові

15:24 08.11.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

У зв’язку зі змінами в законодавстві, внесеними буквально цього літа (Постановою Кабміну № 582), для людей зі статусом внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) в Україні з’явилася можливість стати на квартирний облік у місцях їх тимчасового проживання. З них має формуватися окрема квартирна черга, і також цією постановою передбачені окремі Порядок формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та новий Порядок надання їм такого житла.

Наразі в Чернігові вже забезпечені організаційні умови для зарахування внутрішньо переміщених осіб на квартирний облік. Для цього таким особам потрібно звернутися і надати необхідні документи до міського Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), що знаходиться на вул. Рокоссовського, 20-А.

Про те, які документи треба туди надати, як саме формується черга і з чого може формуватися фонд житла для таких осіб розповіли сьогодні в Чернігівській міській раді на брифінгу для журналістів. Спікерами  заходу були керівник відділу квартирного обліку Чернігівської міської ради Михайло Католик і голова правління Чернігівської громадської організації «КРИМСЬКА ГРОМАДА» і член громадської ради при Міністерстві тимчасово окупованих територій Світлана Кузіна.

За інформацією районних у місті Чернігові управлінь праці та соціального захисту населення, в нашому місті стоять на обліку 2,5 тисячі вимушених переселенців. А загалом по Україні, за даними Мінсоцполітики, їх зараз 1 млн 417 тис – і цифра поступово збільшується.

Більшість вимушених переселенців живе в орендованих квартирах. Держава виплачує таким особам компенсацію за піднайм житла, але де-факто її одержати можуть не всі. Тож інформація, повідомлена на брифінгу, є актуальною для дуже великої кількості людей.

Отже: багато питань, які раніше врегульовувалися на рівні місцевих органів влади, тепер врегульовані постановою Кабміну. Є три основних нововведення.

Перше нововведення – скасовується вимога недостатності доходу для купівлі житла переселенцями. Тепер єдиною вимогою є відсутність у особи придатного для життя житла на контрольованій території. Якщо житло на непідконтрольній території, або ж на підконтрольній, але зруйноване війною, то особа має право на тимчасове житло.

Друге нововведення – створення житлових комісій при місцевих органах влади, які і займатимуться розподілом тимчасового житла.

Третє нововведення – запровадження системи балів за рівнем вразливості особи. Чим більше балів у особи – тим більше шансів на отримання тимчасового житла. Два останні нововведення мають на меті підвищити прозорість розподілу житла та належним чином визначати того, хто найбільше його потребує.

Як стати на облік ВПО для отримання тимчасового житла?

Треба звернутися із заявою (за формою згідно з Додатком 1 з підписами всіх повнолітніх членів сім’ї) до Центру надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП) за місцем обліку ВПО. Взяття на облік може здійснюватися і за довіреністю.

До заяви треба додати:

 - копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.
(У разі подання заяви уповноваженим представником ВПО пред’являються документи, що посвідчують особу представника, та копія довіреності);
 -  копію довідки ВПО та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності);
- акт обстеження технічного стану житла (при наявності зруйнованого житла);
 - копії документів, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);
 -  довідки про доходи заявника та всіх членів його сім’ї за попередні шість місяців;
 - копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті громадянина України);
 -  копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні житла (п.8).

Комісія, створена місцевим органом влади, має розглянути таке звернення. Засідання Комісії має проводитися не рідше одного разу на місяць. На засіданні комісії мають право бути присутніми особи та члени їх сімей, щодо яких вирішується питання про взяття на облік, розподіл житлових приміщень. За результатами розгляду звернення Комісія приймає рішення про взяття або про відмову у взятті на облік.

         Висновок комісії подається протягом 10 днів з дня його затвердження на розгляд уповноваженого органу. А він має прийняти рішення протягом 10 днів з дня подання висновку комісії (п.18). Протягом 7 днів орган приймає рішення про взяття на облік або відмову та надсилає ВПО поштою повідомлення про це (п.19).

          Що далі?

Відповідно до Постанови, планується формування фонду цього житла. Воно передбачається за рахунок будівництва, реконструкції, капітального ремонту, придбання житла. Фінансуванн цих заходів можливе як з державного, так і з місцевого бюджетів, так і з інших джерел, не заборонених законом. Зокрема, у 2017 році Кабінет міністрів України прийняв Постанову №769, яка надала можливість отримувати місцевим бюджетам на ці заходи співфінансування з державного бюджету в розмірі 70%. Також фонд такого житла може поповнюватися і з інших джерел.

Житло, в разі його надання, матиме статус тимчасового. Тобто права на його приватизацію проживаючі не матимуть і договір на користування треба буде переукладати (продовжувати) на кожен наступний рік.

 

Михайло Католик: «Коли потреба міста буде сформована, ми зможемо подавати свої пропозиції та претендувати на кошти з державного бюджету за рахунок субвенції».

Світлана Кузіна: «Я хочу звернутися до українців, які мають статус ВПО. Друзі, я розумію, що зо ці роки ви вже зневірилися в тому, що може насправді якось вирішитися ваше питання. Для мене це дуже боляче, тому що я така сама внутрішньо переміщена особа. Але я закликаю зібратися з силами і духом, зібрати всі документи, піти в ЦНАП подати їх і скористатися тим шансом, який нам зараз дає держава».

 Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Громади Чернігівщини активно об’єднуються щодо згуртованої протидії поширенню коронавірусу

У громадах області органи місцевого самоврядування, представники бізнесу та громадськості об’єднуються, щоб разом протидіяти поширенню коронавірусу. Йдеться у повідомленні Департаменту...

В Україні 1319 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

За даними оперативної інформації Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 6 квітня в Україні 1319 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 38 летальних, 28 пацієнтів одужало. За...

Справу щодо смертельної ДТП на Бахмаччині направили до суду

Прокуратура Чернігівської області скерувала до суду обвинувальний акт стосовно 44-річного водія за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК...

За минулий тиждень прикордонні пункти пропуску Чернігівщини перетнули майже 8 тис осіб

З 31 березня по 5 квітня 2020 року на Чернігівщині, через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 7,9 тисяч осіб та 5,5 тисяч транспортних засобів, поінформував Чернігівський...

За незаконно добуту рибу - понад 6 тис грн штрафу: під Шестовицею спіймали бракон`єрів

У суботу, 4 квітня, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства. На р. Десна,...