Хто з чернігівських депутатів прогулює сесії? | Події і коментарі
Середа, 22 січня 2020, 12:43
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Хто з чернігівських депутатів прогулює сесії?

10:03 12.11.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Відвідуваність сесійних засідань - один з головних індикаторів у роботі депутата місцевої ради. Кожен депутат розуміє: прогули або неякісна робота можуть безпосередньо вплинути на подальшу політичну кар’єру і результати наступних місцевих виборів.

ГО «Агенція міських ініціатив» проаналізувала результати відвідувань депутатами Чернігівської міської ради сесійних засідань у цьому році (січень-жовтень 2019 рік включно).

Одразу двоє депутатів у цьому році пропустили більше половини сесійних засідань.

Абсолютним антигероєм цього рейтингу є позафракційний депутат Андрій Заїка, який не був на жодному засіданні міської ради. Нагадаємо, що Андрій Заїка був обраний за списками політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», пізніше був виключений з фракції. Офіційна причина – за дії, що суперечать задекларованим позиціям фракції «Об’єднання «Самопоміч» в Чернігівській міській раді. Представники партії ініціювали процедуру відкликання депутата, проте безрезультатно.

На другому місці за кількістю прогулів представник фракції ВО «Батьківщина» Микола Миргородський. У цьому році він був присутній лише на одному засіданні, відповідно 89% засідань він пропустив. У графі причини двічі вказано, що був у відрядженні, решта пропусків з невідомих причин. Як відомо, Микола Миргородський вже тривалий час не мешкає в Чернігові, і не перший рік разом з Андрієм Заїкою є лідером за пропусками сесійних засідань.

Одразу троє депутатів пропустили по 4 засідання (44%):

Віктор Акименко від фракції ВО «Батьківщина» не вказав причини прогулів.

Володимир Зуб від фракції «Об’єднання «Самопоміч» вказав, що двічі був у відряджені, ще два прогули з невідомих причин.

Ярослав Ковтун від фракції «Демократичний Альянс» так само вказав що двічі був у відряджені, та двічі пропустив засідання з невідомих причин.

Якщо подивитись на статистику депутатських прогулів у розрізі фракцій, то найбільш недисциплінованою є фракція ВО «Батьківщини». Її депутати на всіх пропустили 25% сесійних засідань. На другому місці фракція «Демократичний Альянс» - 22%, щоправда до фракції входять лише два депутати. І на третьому фракція «Об’єднання «Самопоміч», її депутати на всіх пропустили 14% засідань міської ради.

У той же час, найбільш дисциплінованими були фракції «Опозиційного блоку» (4%) та БПП «Солідарність» (5%). Одразу 24 депутати Чернігівської міської ради не пропустили жодного засідання в цьому році.

Слід зазначити, що на офіційному веб-порталі Чернігівської міської ради у відкритому доступі є інформація щодо присутності депутатів на всіх сесіях. На ньому навіть міститься інформація про запізнення депутатів на сесійні засідання.

Так, згідно даних сайту міської ради одинадцять депутатів запізнювались на сесії в цьому році. Найбільше, двічі, запізнювалась Світлана Живенко від фракції «Опозиційного блоку».

Слід зазначити, що за законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад"). Втім, на практиці таких прецедентів у Чернігівській міській раді ще не було.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком».

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Чернігівській області звертайтесь до Громадської організації «Агенція міських ініціатив», goami.info@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Агенція міських ініціатив”.

Прес-служба ГО «Агенція міських ініціатив»

 


Автор: Прес-служба ГО «Агенція міських ініціатив»
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Більше третини сімей Чернігівської області отримують субсидії

Станом на грудень 2019 року субсидії на утримання житла та оплату житлово-комунальних послуг отримували 35,9% домогосподарств області. Середній розмір такої допомоги, призначеної на одну родину,...

Невдала спроба підкупу закінчилась відкриттям кримінальної справи

Державна прикордонна служба України задокументувала спробу підкупу співробітників на пропускному пункті «Сеньківка». Військовослужбовці вчергове продемонстрували нульову толерантність...

На Чернігівщину повернулась свиняча чума?

Лабораторно підтверджений випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) виявлено в мисливському господарстві «Лисяча нора» Чернігівської області серед диких кабанів. Про...

Зупинки та узбіччя - не смітник: дорожники закликають людей бути охайними

Ось таке справжнє сміттєзвалище дорожники час від закликають часу прибирають на зупинці Дніпровське на автомобільній дорозі Р-56 Чернігів-Пакуль-КПП «Славутич»-Чорнобиль. За короткий...

Податкова: час задуматись про декларування доходів

З 1 січня 2020 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2019 року. Податківці запрошують мешканців області долучитися до Деклараційної кампанії – 2020....